Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Az alkalmazásokat a belső...

Az alkalmazásokat a belső memóriára telepíti a telefon?

Figyelt kérdés
Ha pl. letöltöm a facebookot, vagy mást, az a belső memóriát foglalja, ugye? A RAM akkor mire való? Már rákerestem, de nekem az nagyon bonyolult volt, reméltem, hogy valaki egyszerűbben is el tudja magyarázni :D

2016. júl. 16. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A RAM a program futtatásához szükséges adatokat tárolja. A RAM-ban lévő adatok kikapcsolás utána elvesznek. Ergó pl a telefonodban van 2 GB ram, és 8 GB belső memória. A 8 GB belső memórián van rajta az operációs rendszer ami 3 GB-ot levesz, így marad neked 5 GB-od. És az operációs rendszer a telefon működéséhez szükséges adatokat a RAM-ba tölti be. Így a 2 GB ramból neked marad 1.5 GB szabad, mert fél gigát az op rendszer használ magának. Ha egy alkalmazást elindítasz akkor az is a RAM-ba fogja tárolni a működéséhez szükséges dolgokat. Ha a ram megtellik akkor a telefon ideiglenesen a memóriakártyát/belső memóriát használja, ami sokkal lassabb. (akár 10x lassab a telefon/sd kártya mint a telefon RAM-ja).


Ezért van az, hogy sok alkalmazást futtatsz egyszerre, és elfogy a ram, akkor a telefon a memóriát/sd kártyát kezdi el használni. Mivel ezek kb akár 10x is lassabbak lehetnek, ekkor fordul elő, hogy a telefon lefagy/megakad/szaggat, mert nem győzi elég gyorsan kiolvasni a memóriát.

2016. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így már értem :)
2016. júl. 16. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor egy zöld pacsit hadd kapjak.
2016. júl. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
De már kaptál, csak addig nem látszik, amíg 2-3 ember nem értékelte.
2016. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!