Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért merül le nagyon gyorsan...

Miért merül le nagyon gyorsan a Lumia 435-öm? (lent)

Figyelt kérdés
Mostanában kezdte el a Lumiám azt játszani, hogy nagyon gyorsan lemerül. És hihetetlennek hangzik, de egyik napról a másikra. Tegnap még tök jól ment, véletlen nem figyeltem, lemerült, ezért felraktam a töltőre. Éjjel töltőn volt. Aztán ma reggel neteztem rajta max. 20 percet (nagyon max. 30), és 10%-ra merült. Először optimista voltam, és azt hittem áramszünet volt, ezért nem töltött, de be kellett bizonyosodnom arról, hogy megbolondult az akksi. Ma délelőtt még feltöltöttem, 92%-os töltöttséggel hoztam el, de azóta kórosan merül. Pl. most az előbb 5-10 perc Geometry Dash-tól 10%-ot merült az akksi. Mitévő legyek? Gari nem opció, szerintem nem vennék át, mert véletlen leejtettem, és eltört a hátlapja (legalábbis sokszor láttam sz*rakodásokat a gariztatásnál). Mit tennétek? 1 nap alatt megbolondult az akkum?

2016. júl. 18. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Először is nézd meg a gépház adatvédelem alatt a háttérben futó alkalmazásokat. Kapcsolj ki mindent aminek nincs köze a kapcsolatokhoz, telefonhoz, üzenetekhez. Áruház, xbox, edge, word, térképek. fényképek, groove zene mi a farncért akar a háttérben futni, csaka az akkut eszik. Aztán még van itt bluetooth, wifi (ha nem kell) kamera, mikrofon, helymeghatározás, mozgáskövetés, antennák, stb, stb. Ezek közül is kapcsolj ki mindent, ami nem kell
2016. júl. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én már hónapok óta takarékos üzemmódban használom az akkut, szóval ez a programbezárogatás nem segít. Azért köszönöm a tippet. Most azt játssza a telefon, gyorsan "merül", de ha újraindítom, sokkal több töltöttséget mutat, mint az előbb. Wtd?
2016. júl. 19. 16:20
 3/8 anonim ***** válasza:

Milyen win van rajta 8.1, vagy 10?

Esetleg: gépház => rendszer => névjegy => telefon alaphelyzetbe állítása?

Voltak nekem is problémáim a 640 xl-el, és a win 10 prewiev-el, de ez szokott segíteni. Viszont minden beállítást kezdhetsz előről.

2016. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

8.1 van rajta. Remélem a visszaállítás segít, habár sokat nem állítgattam rajta, hanem netezgettem

. 😊 de megpróbálom, majd irok.

2016. júl. 19. 20:39
 5/8 A kérdező kommentje:
Megcsináltam a gyári visszaállítást, éjszaka feltöltöttem, kb. 15 perce vettem le a töltőről, és 87% :(((( ... Ez annyira szánalmas, hogy a fél éves telóm akkuja már sz@r, közben, ha utálom is az androidot, mert egy bugos f*&*s, a több éves androidos telefonjaim akkujai még mindig bírnak 1 napot. Miközben ezt a hozzászólást írtam, lemerült 82%-ra. Az a vicc, hogy néha, ha újraindítom, több töltöttséget ír ki az aksihoz...
2016. júl. 20. 08:40
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezekkel az új típusú akkumlátorkkal vigyázni kell, nem szabab lemeríteni, és nem szabad a töltőn hagyni, ha már feltöltődött, mert az is kárositja. Legnagyobb ellensége a hő:

[link]

2016. júl. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát, figyu, teljesen lemeríteni szinte sose szoktam, igyekszem legalább 10%-nál mindig töltőre tenni. Az, hogy ne töltsem fel teljesen... hát jó. Én a teljesen feltöltős problémát azért nem értem, mert akkor átvált csepptöltésre, és nem lehet "túltölteni". "A romlás folyamata nem gyors, az energiatárolók átlagos, nem kínosan gondos használat mellett is használhatóak maradnak egy-két évig." Fél évig bírta. Grat. Ebben az a vicc, hogy van 2 ratyi Vodafone Smart-om (egy Smart 2, meg egy Smart 4 Mini), mind a kettő korosabb már, az akksijuk nem a legjobb (1200 mah a smart 2nek, 1400 kb. a smart 4 mininek). A 4!! éves Smart 2-m még mindig bírja átlagos használat mellett legalább 1-1,5 napig, és sokáig "állt" az akku, (ami elvileg nem tesz jót), nem nagyon babusgattam, mert tavaly novemberre megutáltam teljesen a sok bug, lag miatt (akkor vettem a Lumiát). A Smart 4-et pedig kaptam, amit nem sokat használtak (az is sokszor bugos, lagos), de az akkuja annak is jó. Fél év... Rohadtul el vagyok keseredve. 25 ezer forint, ennyit ér ma? Nem babusgattam az akkut valóban, de igyekeztem rá vigyázni. A telefon nem szokott túlmelegedni, és nem raktam ki a 40 C-ba. Fun fact: 12 éves Samsungom akksija még mindig jól bírja, de éveken keresztül lemerülve ült egy műanyag dobozban (nem az enyém volt eredetileg). Ki vagyok akadva.
2016. júl. 20. 13:37
 8/8 A kérdező kommentje:
Na, tegnap kb. 5 óra óta 47%-on van az akkumulátor töltöttsége a telefon szerint, pedig azóta neteztem, játszottam rajta (összesen kb. 1-1,5 órát), és nem merült. WTF? Szoftveres hiba lenne?
2016. júl. 21. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!