Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Vírusos a telefonom vagy mi a...

Vírusos a telefonom vagy mi a baj vele?

Figyelt kérdés

Hároméves Sony Xperia Z telefonom újabban meg van bolondulva! Mihelyst internetet kapcsolok be rajta kéretlen hirdetések ugranak fel váltakozó időközönként teljes képernyős kivitelben, vagy csak egy "sávban" a kijelzőn. Igen zavaró tud lenni, főleg mikor a telefont térkép üzemmódban használom. A telefont már 3x legyalultam és újra minden progit egyesével (gyári beállítások visszaállítása). Nem sok mindent használok amúgy rajta, Messenger, WhatsApp, Prémium HD háttérkép, Parrot és egy billiárdos progi, mind a Play Áruházból van letöltve.


A telefon nem rootolt!


Tettem rá szintén a Play Áruházból vírusirtót Avast. Lefuttatva vírust talált a telefon olyan programjában, ami alapból benne van és így eltávolítani nem tudta (Video), de most hogy ez mennyire reális, azt nem tudom.


Android verziószám: 5.1.1


Buildszám: 10.7.A.0.228


Linkelek képeket a jobb megértés érdekében!


pl játszás közben csak így beugrik egy ilyen:

[link]

[link]


vagy egy ilyen teljes képernyős változatban:

[link]

[link]

[link]


vagy csak már alapból, mikor wi-fi-re/mobilnetre kapcsolódok:

[link]


Az elmúlt három évben sosem csinált ilyet, pedig ugyanezek az appok futottak rajta akkor is és ugyanonnan töltöttem le őket! Hogyan lehetne a problémát megszüntetni?



2016. júl. 20. 09:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"A telefon nem rootolt!"


Dehogynem. Csak nem te rootoltad, hanem a vírus. Ezért nem tudod eltávolítani, mert neki root joga van, neked meg nincs.


A megoldás: full szoftverfrissítés, az alábbiak szerint.


[link]


Az 1. pontban található leírást kövesd. Az USERDATA törlését ikszeld be, így törlődnek az adataid (a legfontosabbakról csinálj mentést előtte), de a vírus is.

2016. júl. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálkozok...
2016. júl. 20. 12:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Arra azért kíváncsi lennék, hogy aki leszavazott, az mit tud jobban...
2016. júl. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ezek sima reklámok...
2016. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
ezek sima ingyenes appok reklámjai nem vírusok, az utolsó képes opt reklám is a háttérkép app hulyesége a playen szidják is érte....ha kinyomsz minden netet eltűnik addig...az első válasz meg azért lett lepontozva mert totál baromságokat írt...
2016. júl. 21. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló által linkelt cuccal nem tudtam megszüntetni a problémát, folyton vírust jelzett a gép ha rákattintottam!


Ha 'csak' reklám és kinyomok minden netet, megszűnik addig az oké, de nem véletlen kapcsolom be a netet a telefonon és ezek szerint csak engem zavarnak ezek a felugró szardarabocskák?

2016. júl. 26. 10:05
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
engemis zavarnak de normális fejlesztők már rég nem tolják ilyen agresszívan,csak azt akartam jelezni h nem vírus...
2016. júl. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a legtöbb ezzel akarja elérni h megvegye az ember a fizetős verziót,a google meg a reklámból kap pénzt...
2016. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Oké, akkor tűrök. Csak ahogy fentebb is talán írtam az elmúlt két évben nem volt ilyen problémám és ugyanúgy, ugyanarra, ugyanannyit neteztem a telefonnal mint most.


Köszi!

2016. júl. 26. 11:11
 10/11 anonim ***** válasza:
a google nek nincs abból haszna ha reklám nélkül megy az app hiszen abból él .szerintem mostmár a legtöbb app ilyen csak nem ilyen pofátlanul tolják
2016. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!