Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért van az, hogy az emberek...

Miért van az, hogy az emberek beleesnek a médiacumiba és mindig vesznek új telefont mert hogy itt az új? (médiacumi = emberek egésznap a Facebookon lógnak fent meg a Youtube-on videót néznek 0-24 stb)

Figyelt kérdés
Értem én, hogy az embereknek kell a pénz de inkább az lenne a praktikusabb, ha lenne egy olyan telefon az általános felhasználásra ami elfogadható áron lenne, meg olyan telefon ami csak annak kell aki nem akar extrém dolgot csinálni vele, az iPhone az más tészta, az általában 5 évet is kibír mert az iOS alkalmazkodik hozzá, én az Androidról beszélek meg a Windows Phone/10 Mobileról... Azok 1-2 év alatt bedöglenek, vagy belassulnak minden random hiba miatt, az Androidnál meg minden évben már új rendszert dobnak ki(most a 7.0 Nougat névre hallgatót) így ezzel jelentve hogy a 4.4-es KitKat ősréginekszámít a Google szemszögéből meg az 5.0-ás is.. Lassan már a legújabb alkalmazásokhoz már KitKat-es telefon kell minimum, akinek Jelly Beanes telefonja van azt elküldik a vérbe, meg azt is akinek Windowsos telefonja van mert arra nem is írták meg, hogy direkt járj pórul vedd meg az Androidot vagy iOS-t futtató telefont ha akarsz azzal játszani amit a fél világ tol és így tovább minden 2. vagy 3. évben aztán ebből van a nagy anyagpocsékolás meg pénzpocsékolás, mert mindig bedöglik, nem úgy, mint a Nokia 3310-es. Az 10 évet is kibírt probléma nélkül. A médiacumi meg azt jelenti hogy folyamatosan nyomkodják a telefont az emberek tehát Facebook(+Messenger), Youtube, Instagramon fent vannak 0-24. Nektek mi a véleményetek erről?

2016. júl. 25. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
kell a pénz
2016. júl. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

iPhone-t kell venni, az birja min 5 evig vagy tobbet is.

Mig az iOS telok frissitve vannak havonta egyszer de talan tobbszor is. az androidok sajnos csak max egyszer egesz eletukben.

A magyarazat: az iOS-t fizeted, az android ingyenes.

2016. júl. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Lássuk be, az élet nehéz. De hozzá lehet szokni, hogy Jelly Beamen nincs Pokemon Go. :'(
2016. aug. 4. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én például 3/4 évente veszek újat, mert ez a hobbim, szeretem, ha a legújabb fejlesztések ott vannak a telefonomban (pl hajlított kijelző, vízállóság, kamera, vez.nélküli töltés stb).

Az, hogy miért avul el ilyen hamar? Egyrészt üzlet, másrészt mert még az okostelefonok abban a fázisban vannak, hogy van mit fejleszteni és nem hagyják a fejlesztők, hogy visszahúzzák a régi modellek. Ha egy androidos telefon elavul, az azért van, mert a Play Áruházban lévő appok mindig frissülnek (új funkciók, erőforrás kihasználás) és a régi hardver nem bírja az ütemet. iOS-en ez máshogy van, mert az Apple összes telefonja csúcskategóriás és a hardverek között nincs nagy teljesítménybeli különbség, na meg persze nem kell sok hardverre optimalizálni.

(saját vélemény)

2016. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*háromnegyed évente (kicsit félreérthető a 3/4)
2016. aug. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Úristen, 9 havonta uj telefon. Hol dolgozol te? Orbánnak a szögesdrót gyártó cégjénél?

Én alig bírok venni iphonet másodkézből 3 évente.

2016. aug. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Úristen, 9 havonta uj telefon. Hol dolgozol te? Orbánnak a szögesdrót gyártó cégjénél?

Én alig bírok venni iphonet másodkézből 3 évente."


:D Hát ,ha egyszer megveszem a csúcskategóriát mondjuk 200k, akkor 9 hónap alatt nem esik annyit az ára, így viszonylag jó áron el tudom passzolni és egy kis toldással kb 50k meg is van az új. Ami azt jelenti, hogy havonta félrerakok 5,5 ezret. Nem egy nagy dolog, csak figyelni kell, hogy mikor adod el, pl. most szeptember előtt még el kell adni az iPhonokat, mert le fog menni az ára és az nagy bukás lesz.

2016. aug. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ezzel nem mentem sokra, én is írtam hogy a pénz kell, de ettől rossz a kapitalizmus, hogy mindenki a sok pénzre és az újra hajt, ettől megy tönkre a világ, a kommunizmusban legalább az volt a jó, amiket a szülőktől is hallok, hogy amit rendszerváltás előtt gyártottak az egy negyed évszázadot is kibírt most meg a telefonok lelassulnak csak úgy két év alatt aztán feladják a harcot 5 éves korukra... :D Ez nonszensz.


Legalább a bicikli az olyan, ahol az alkatrészeket nem kell gyakran cserélni, főleg ha minőségiről van szó. Ott csak a karbantartás van, de az egész biciklisdi más tészta mint az elektromos eszközök tömkelege és a média agymosása(most már mégdurvább lett a Zuckenberg csak úgy folyton hetente vagy naponta frissíti azt a sz*ros Facebookot, Messengert és Instagram triót... Amióta belerakták az "én napom" című hülyeséget a messengerbe katasztrófa hogy az embereknek végtelen a hülyesége, az egyik naponta rak ki magáról képet míg a másik telerakja hülyeséggel mert unatkozik, áhh, nonszensz ez is)


Értem hogy most a kapitalista világ a közösségi oldalakra hajkurássza az embereket hogy a bánatukat ott töltsék ki de ezt nem értem meg soha és nem is fogom. Csak ez nagyon zavar engem, főleg hogy a telefon is már olyan drága mióta kijött az első iPhone mint 2 db 100 ezres LED TV.


Hordozható készülék nehogy már drágább legyen mintha vennék egy új számítógépet, amit otthoni illetve tanulási célra használnék! :D


Bocs a hosszú válaszért, csak én az ilyen témáról sokat tudok dumálni. :DD

2017. márc. 1. 17:32
 9/9 A kérdező kommentje:
És bocsi, hogy majdnem egy évvel később írok vissza, mikor írtátok a válaszokat én egyből láttam csak nem volt mit visszaírni. :D
2017. márc. 1. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!