Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A gyorstöltés módot ki lehet...

A gyorstöltés módot ki lehet kapcsolni hogy normál sebességel töltsön a telefon?

Figyelt kérdés
Samsung Galaxy s6 Edge
2016. aug. 11. 23:19
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nem, ez hardveres freature. De ha veszel egy másik töltőfejet, ami nincs ellátva ezzel a gyorstöltés funkcióval, akkor a telefon normál sebességgel fog tölteni.
2016. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
... az elso valaszhoz hozzateve, hogy ugyan miert akarod kikapcsolni...? Az akku birja, a telefon birja, a toltofej is erre van tervezve, miert jobb egesz ejszaka tolteni, mint par ora alatt? Az akkut nem kimeli jobban a lassu toltes (a gyorstolto is atall csepptoltesre, ha 100%-ot eleri), akkor meg minek varialni?
2016. aug. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

#2

A gyorstöltő rövidíti az akkumulátor élettartamát. Én sem szoktam használni. Nincs kedvem évente cserélgetni az akksiit a telefonomban.

2016. aug. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a gyorstöltés 1 év alatt kinyírná az akkut, az emberek tömegével vinnék vissza gariba az ezzel a technológiával szerelt mobilokat, és nem vennének többet az adott márkából.


Persze nyilván a Qualcommnál és a Samsungnál dolgoznak hülyék. Én is hülye vagyok, mert a Galaxy S5-öm 2 óra alatt feltölt, és utána 2 napig bírja. Biztos nem kapta meg az akku az értesítést, hogy már egy éve el kellett volna romolnia...

2016. aug. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem egy mobilos fórumon olvastam, hogy nem tesz jót az akkunak. Lehet, hogy nem igaz, de ha egy pici igazság is van benne, inkább várok plusz 45/60 percet, minthogy előbb kelljen szervízbe vinni a telót.
2016. aug. 12. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
azok készülékek amelyek rendelkeznek a györstöltés lehetőségével, nem csak gyorstöltő fejet kapnak a készülékhez, hanem maga a készülék is úgy van megtervezve hogy minden probléma nélkül használhasd a gyorstöltési funkciót, szerintem ez akkor ronthatja a készülék akkumulátorát, ha a készülék maga nem támogatja a gyorstöltési funkciót, ezekhez alapból sem jár a gyorstöltőfej, és igen ha mégis te egy olyan készüléket akarsz feltölteni egy gyorstöltőfejjel amelyik igazából nem arra van tervezve nem fog gyorsabban feltölteni a készülék, mert nem olyan akkumulátorral van szerelve ami ezt támogatná, ha viszont a készüléked alapból támogatja, és te egy átlagos töltővel töltöd azt gondolván hogy akkor a készülék akkumulátora tovább marad ép, tévedsz, mert csak annyit érsz el vele hogy átlag sebességgel fog tölteni a töltőfej miatt, de ettől az akkumulátor épsége nem marad tovább épp, az új telefonon készülékekben már Qnovo akkumulátor van beleépítve ami sokkal nagyobb élettartalmat biztosít a készülékeknek, az akkumulátor épsége a töltés gyakoriságától romlik, egy idő aután, és nem az idejétől, [link] nekem az X Performance telefonom rendelkezik gyorstöltési funkcióval és Qnovo akkumulátorral van felszerelve töltés közben is langyos, és játék közben is, vagy akár videózás közben.
2017. márc. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
bocsi utolsó vagyok, szóval a készülék akkumulátora a töltési gyakoriságától romlik, és nem a töltési idejétől.
2017. márc. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Beálítások,eszköz karbantartás. Jobb felső sarokban lefelé fordított ... az kiadja speciális beállítások rányomsz. Ott meglesz! Samsung galaxy A5 (2017) gondolom mivel samsungod van hasonlóan kell cselekedned!
2017. nov. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 karesz_76 válasza:

butaság, hogy a töltés sebessége ne befolyásolná az akkumulátor életciklusát.

A tesla is hivatalos közleményben ismerte el, hogy a gyakori gyors töltés rontja az akkumulátorok élettartalmát. Épp ezért van, hogy a tesla bizonyos számú gyors töltés után már csak kevesebb áramerősséggel hajlandó tölteni, megakadályozván az akkumulátor idő előtti tönkremenetelét.

2018. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!