Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Idegen ember nevén van a...

Idegen ember nevén van a telefonszámom?

Figyelt kérdés

11 koromban kaptam egy telefont, egy bizonyos telefonszámmal. Édesapám intézte, csakúgy mint a családban bárki másnak, mert akkor én kiskorú voltam. Azóta más készülékkel, de azt a számot használtam.


Eltelt ugyebár 15 év, nem kellett soha teló ügyet intéznem. A mai napon le akartam cserélni a SIM kártyát nanoSIMre készülékváltás miatt, de nem tudtam. Ugyanis a telefonszám se az én nevemen, se édesapámén nincs, egy vadidegen emberén viszont igen! Otthon apám előkereste az online Telekomos belépéshez szükséges kódot, beléptem a felületre és ott is egy idegen férfi neve volt az enyém helyett. Mi az isten történhetett? Feltöltőkártyás telefon, tehát nem előfizetés. 100% hogy apám vette anno a telefont.

A Telekomos ügyintéző annyit tudott csak csinálni, hogy hozzávitt mint társtulajdonos(?) és 30 nap múlva mehetek ügyet intézni (nanoSIMre becserélni a SIMet), ha addig ez a fantomember nem akadályozza meg, hogy az én számommal ne intézkedhessek...


Mi történhetett? Nagyon bosszantó, főleg hogy hülyének nézik az embert.


2016. szept. 17. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lejárt számokat újra kiosztják.
2016. szept. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha ez tegyük fel, 2001 lejárt, OK kiosztották, akkor a netes (hivatalos) felületen miért az ő neve van, miért nem apámé, aki kötötte a szerződést utána?
2016. szept. 17. 17:53
 3/6 anonim ***** válasza:
48%
Én azt csinálnám ha nem tudják elintézni hogy lebeszélném ami rajta van és eldobnám a kártyát . Vennék egy új feltöltős kártyát.
2016. szept. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért ez így nagyon érdekes. Én a másik, teljesen jóhiszemű ember helyében nagyon mérges lennék, ha egy akármilyen ügy intézése miatt nem tudnék lépni, mert időközben "levődött" egy társtulajdonos, akinek ahhoz a kártyához, ami nála van, már semmi köze nincs, de mégis szükséges a hozzájárulása ahhoz, hogy ő a saját kártyájával kapcsolatban ügyintézhessen. Ez volt az egyik verzió.

De ez így nem kerek. A másik verzió:

Annak az embernek már egy másik ügyfélszáma van, bár a telefonszáma ugyanaz. Ahhoz a másik ügyfélszámhoz másik jelszót adott meg. Ha egy nem használt, fel nem töltött kártyához tartozó telefonszámot újra kiosztanak, akkor a régi ügyfél "elvész", nem múködik a jelszava sem. A régi jelszóval nem lehet belépni a számhoz tartozó új ügyfél felületre.


Ez a kérdés egy alaposan, minden részletében kidolgozott kitaláció, szép munka, de további agyalást nem igényel.

2016. szept. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,

nagyon örülök, ha ez számodra csupán kitaláció, nem te szívtál tegnap 2x30 percet emiatt. Bár ez lenne a legkisebb dolgom, hogy marhaságokat találjak ki.

2016. szept. 18. 06:54
 6/6 anonim válasza:

elő kell venni a fiókból az apád által aláírt szerződést, és nincs probléma


de valószínűbb, hogy apád bement egy sufni gsm boltba, és vett egy használt feltöltős simkártyát 500 forintért

2016. szept. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!