Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehet a kamera minőségén...

Lehet a kamera minőségén javítani?

Figyelt kérdés
2013ban vett készülékemet lecseréltem egy samsung s3 galaxyra, hát a képminőség kb ugyanaz. Oké, hogy 8 Mp, de a minőség néhol még rosszabb is. Lehet rajta javítani, esetleg jobb kamerát beszereltetni?
2016. okt. 2. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Nem és hiába tobb a megapixel nem az számít hanem a fényérzékelő , szenzor mennyi fényt képes begyűjteni , valamint hogy szoftveresen hogyan van optimalizálva , pl az iphoneom előlapi kamerája hiába egy megapixeles szebb képeket csinal mint némelyik olcsóbb android hátsó kamerája , nem hinném hogy ki lehet cserélni vagy ha igen nem éri meg kifizetni
2016. okt. 2. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A telefonok kamerája csak játék szint még az olcsóbb fényképezőgépekhez képest is. Ez mindegyik telefonra igaz.

Egyébként vegyél mikroszálas törőkendőt és törölgesd meg fotózás előtt a kamerát fedő kis üveg lapot.

Ha rendes fotókat akarsz készíteni akkor vegyél akár csak egy olcsóbb fényképezőgépet. Már ez hatalmas minőségi ugrás.

2016. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2 Ezt megtudnám cáfolni.Persze nem több tíz ezres fényképezőről van szó.A cégnél ahol dolgozok sokszor kell fényképezni és valami szar 20ezer ft-os S..y gépet vettek ami egy borzalom,kevés fényviszonyok mellett,lehet akármilyen a beállítás egy katasztrófa,ráadásul rengeteg ideig fokúszál,ha közelről és kicsi részletet akarunk fényképezni.

A telefonunkal 100x szebb képet lehet csinálni pillanat alatt.

Az is lehet,hogy a fényképező a rossz???

2016. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hát én ugy tudom hogy a csúcs telefonok kb a kompakt fényképezőgépek határán mozognak minőségileg , szoval elvileg csak a dslr gépek alázzák meg őket de itt ne 40 ezres telefont kell elképzelni hanem 200-300 ezreseket pl nekem iPhone 6 van és bitang jo képeket lő nyilván nem olyan mint egy fényképezőgép és raw-ba nem is lehet menteni de nagyon szép tiszta éles képek készülnek
2016. okt. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3: Na azért nem egy 20 ezres gépre gondoltam az olcsóbb alatt. Az már átesés a ló túloldalára. A Cybershotokban öreg elavult belső van és ezért is olyan olcsók.

Telefonban érdemes még megnézni egy Lumia képét ami nálam etalon. Csak kár hogy egy ilyen telefonba van integrálva az a kamera.

2016. okt. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

itt van az összehasonlítás:


[link]


oké, jobb egy picit tényleg, de nem azért annyira sokkal jobb...

2016. okt. 3. 11:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Csodát ne várj. Amúgy sok kép paraméteren lehet állítani és egészen más képet kapsz ugyanazzal a kamerával. Színtelítettség/ISO/stb.
2016. okt. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hat értem meg mondom egy csúcskategóriás telefon pl a lumiáknak tényleg szep képe van de a lényeg h kb olyan képet csinálnak ami egy átlag embernek bőven szépnek fog tűnni érted , aki meg ugye komolyabban gondolja a dolgokat az úgyis befog szerezni egy rendes fényképezőt, de a kérdező telefonjában sajnos nem épp a legjobb mobilos kamera lehet és ezen nem nagyon lehet javítani :/
2016. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!