Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért jobb a Snapdragon 820...

Miért jobb a Snapdragon 820 mimt a HiSilicom Kirin 955?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom a snapdragon 4 mag 2.2GHz, a HiSilicon pedig 4mag 2.5GHz + 4mag 1.8 GHz (big.LITTLE architektúrával). Akkor hogy lehet sokkal jobb a snapdragon?
2016. okt. 13. 17:06
 1/3 BM-Striker ***** válasza:
100%

Ezt nehéz eldönteni, mivel 820-ban más típusú magok vannak.


Az biztos, hogy a 820-nak erősebb a GPU-ja.

2016. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"4 mag 2.2GHz" - még annyi sincs! 2 mag 2.15 GHz + 2 mag 1.6 GHz! Szóval még csak nem is rendes 4 magos, hanem csak 2+2 , így még én se nagyon értem a dolgot! Bár tény, hogy a 820 lapkái már csak 14 nm-esek, de ez önmagában szerintem még kevés, ahhoz a magok memóriája is 128 bit kéne hogy legyen, hogy azt mondhassuk rá, "azta,ez igen!", de semmi ilyesmi, továbbra is "csak" 64 bites magok vannak ebben is.

A titkot szerintem valahol a processzor Kryo technológiájában kell keresni, ami gyakorlatilag a Qualcomm egykori Krait technológiájának modern újraélesztése! És bizony anno a Krait arról volt híres, hogy az akksit nem kímélve minden energiát a processzor, és persze az egész telefon gyorsaságába fektetett, nem úgy, mint a mai energiatakarékos Cortex technológia!

Legalábbis én erre gyanakszom.

2016. okt. 14. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A phonearena szerint 4*2.2GHz, a gsmarena szerint 2*2.15GHz+2*1.6GHz, és nem tudom hogy melyiknek higyjek. A qualcomm hivatalos oldalán nem láttam pontos infót az órajellel kapcsolatban. De valami olyasmit is olvastam a processzorról, hogy a gpu-t is tudja cpu-ként használni kisebb folyamatokhoz, ezzel is energiát spórolva.
2016. okt. 14. 06:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!