Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyik a legjobb/legmegbízható...

Melyik a legjobb/legmegbízhatóbb telefon márka?

Figyelt kérdés

Eddig samsung párti voltam, de most hatalmasat csalódtam a szervízelésében, így muszáj lesz másba "beleszeretnem"!

Melyi az aminek a szervízelése is jó,korrekt?

Applne nálam nem játszik!


Köszi :)


2016. okt. 16. 01:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Talán a többi, jól ismert márka: Alcatel, Sony, de a többi, kínai márkák is sorra kerülnek elő.

Azért megbízható márka... ezzel óvatosan bánnék. Számomra nincs egy megbízható márka sem, mert olyanról nem tudok, amely nem hibázna. Itt inkább az érvényesül, amennyit még tudsz engedni és abban az árkategóriákban mik vannak.

2016. okt. 16. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Megbízható márka szerintem nincs. Minden gyártó követ el hibá(/ka)t, hisz csak az nem hibázik, aki nemi dolgozik.. Az egyik hardveresen jobb, a másik szoftveresen jobb, de mindeegyiknek vannak gyengeségei. Nem mindegy melyik, milyen célcsoportot céloz meg: hétköznapi embereket, vagy speciális célra gyárt (ütés álló, katonai besorolás, vagy esetleg luxus már már vitrinbe való példányok gyártója , pl a Vertu).


Maradjunk annyiban, hogy az Apple sem tökéletes, sőt az utóbbi időben egyre nagyobb bakikra derül fény náluk is: biztonsági gondok a szoftverben, gyúlékony hardver elemek (akkuk), vagy a Samsung gondjai nézz utána a Galaxy széria tagjainak ( nem bántásképp, de) vagy szoftveresen, vagy hardveresen, vagy akár mindkét dologban problémásak, szinte nincs a sorozatnak hiba mentes probléma nélküli darabja.. Tehát láthatod magad is nem fenékig tejfel az életük a gyártóknak, és az ár sem garancia a minőségre.

2016. okt. 16. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sőt, ha megnézed szinte mind ugyanott készül: kína, japán, Tajvan, India, vagy egyéb Közel-Keleti ország. Még az Apple készülékei is. Nem ez a gondpersze, hisz magam is egy ilyen telefont használok, sőt ez a márka csak pár éve kezdett terjeszkedni Európában, hazánkban talán 1,5-2 éve halottak előszőr róluk, de kint Kínában, Japánban Indíában jelen vannak több tizen éve és vezető mobilgyártó: Xiaomi. Jó telefonokat csinál, de tele van Kínai appokkal, amiknek háromnegyede az Európai mobil hálózatokban kihasználhatatlanok. De ha Kint Kínában, vagy a cél területek bármelyikén akarod használni tökéletesek és gyakran ötletes dolgok ezek amik megkönnyítik a használatot és esetleg más nagyobb (Sony, samsung, Htc, Huawei) gyártók egyelőre még gondolni sem gondoltak az adott újításra.


Tehát az, hogy kinek mi e jó: változó: nem biztos hogy neked jó az ami nekem és fordítva is igaz.


Szervizelés: Egyéni tapasztalat, hogy gyakran egyszerűbb Xiaomi-éknál a Pekingi gyártóval egyeztetni angolul, vagy Google fordított kínai levélben, mint esetleg az itthoni magyar vagy európai értékesítővel viaskodni, ha valami gixer van a készülékkel. Most vettem a magyar Smartcom webáruháztól egy Xiaomi Redmi Note3 Pro-t amivel sajnos jól átvertek, mivel főzött rommal kaptam, ami enyhén hibás volt ( a kamera nem indult, és nem frissített a telefon). A smartcom elutasította a hibát azzal én tettem rá ezt a szoftvert itthon, pedig, még aznap jeleztem nekik ahogy megjött csomag. Így írtam a xiaominak egy angol levelet melyben leírtam ezt a történetet, másnap kaptam egy levelet, hogy IGEN SAJNOS NEM EGYEDI ESET, HOGY AZ EURÓPAI ÉRTÉKESÍTŐ A HELYI NYELVET VALAMI FŐZÖTT ROMMAL OLDJA MEG AMI VISZONT HASZNÁLHATATLAN. ELNÉZÉST KÉRNEK, HOGY ILYENNEL KELLETT SZEMBESÜLNÖM., éás lényeg két nap alatt vagy 50 e-mail után segített a gyártó abban, hogy kiderüljön eredeti a telefon, csak a rOM nem aminek újratelepítésélben is segítettek, mindezt e-mailen át, az utmutatásaikat követve én magam javíthattam meg a telefont itthon. Ilyen is van... És pedig sokak szerint csak egy "szar" kínai gyártó.


Lehet, hogy kínai, de ha gondod van segítenek, volt nekem majd 200 ezres Samsungom és Microsoft mobilom is amikkel gondjaim lettek, le sem szartak a szervizben, elvitték 2-3 hétre és visszakaptam ugyanúgy fagyogató szoftverrel. Ez a Xiaomi készülék "csak egy" 69 ezres darab, de a support kimagasló mint látod. Így is lehet, úgy is lehet, szerintem gyakran a nagyoknak kikiáltott ( samsung, Sony, Apple) gyakran túlárazza a készülékeket és gyakran abban a hitbe esnek,hogy mindegy mennyire használható dolgot produkálnak meg fogják venni, hisz az egy márkás ((Apple/ Sony/Samsung)termék így biztos hogy jó.

2016. okt. 16. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A Xioami 2015-ben az 5.-dik legnagyobb gyártó volt. Nagyon szeretem megbízható én úgy kaptam kézhez hogy kínai app nem volt rajta,egy gondja van: a magyar nyelv össze van keveredve az angollal, de Xioami szervizben lehet magyarosítani. Én csak ajánlani tudom. (Egy Redmi Note 3 gazdája)


A másik amit ajánlok: LG

Megbízható ,Jó az aku ideje, jól néz ki. Javaslom a LG G-szériát.

2016. okt. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2%

"Apple nálam nem játszik!"


Akkor sok sikert egy megbízható xardroid kiválasztásához hehehe :-D

2016. okt. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

#5-ös Tudod vannak még értelmes emberek a földön akik tudják hogy 2016-ban újonnan semmilyen Iphone-t nem éri meg megvenni.


Xiaomi-t nagyon ajánlom, ahhoz képest hogy olcsó remek szervíze és support támogatása van. Ajánlom még a OnePlus3-at, igaz ott egy szervizelés eltarthat egy hónapig is, viszont semmit nem kell tenned. Jönnek viszik hozzák. (Arról nem is beszélve hogy nevesebb márkák esetében a magyarországi szervíz is elszokott tartani legalább 2-3 hétig.)

2016. okt. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs legjobb márka. Mindenhol vannak gondok,hibák,gariztatásnál problémák. Nálam mindent egybevéve a Google (korábban Nexus) telefonok,Xiaomi,OnePlus és esetleg Motorola telefonok a nyerők. :D Nem szeretem a szétgányolt android rendszereket, kivéve a MIUI-t mert az bejött. :D Apple cuccok sem rosszak, viszont saját tapasztalatból mondom, hogy nem érnek annyit amennyibe kerülnek.
2016. okt. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálam az Asus nyerő :) Régen kb 3 éve kaptam egy Asus telót, Zenfone 4 volt talán, olcsó volt mind1, és meg voltam vele elégedve, megbízható, most Asus laptopról vagyok ez is 2 éve megvan és nagyon jó, egyszóval Asus a király yeey :D Apple nálam se játszik
2016. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!