Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megéri 8 magos telefont venni?

Megéri 8 magos telefont venni?

Figyelt kérdés
Én már teljesen össze vagyok kavarodva a magokkal. Azt tudom, hogy az Android nem használ ki 8 magot! De ha több mag van egy telefonba akkor a magok elosztják a munkát nem? Valaki légyszíves magyarázzon egy kicsit a magokró mert már össze vagyok zavarodva :s ! Ja és egy telefonos processzorba vannan processzor szálak? Az értelmes gyors válaszokat köszönöm! Ha van helyesírási hibám akkor bocs!
2016. okt. 31. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
5%
Nem. Vegyél 2 magos iPhone-t, jobb lesz, mint a 8 magos androidod
2016. okt. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Amilyen egyszerűnek tűnik a kérdésed, olyan bonyolult a válasz.

Először is, nem mindegy, hogy milyen magokról van szó. Legerősebb készülékekben több (leggyakrabban 2) úgynevezett clusterbe szervezik a magokat. Pl Exynos 8890-ben (ami Galaxy S7-ben is van) 4 db nagyteljesítményű mag (Samsung M1) mellet található 4 gyengébb (Cortex-A53), de kisebb fogyasztású. Itt nem a teljesítmény növelése a kisebb magok fő szerepe, hanem az üresjárati fogyasztás mérséklése.

Olcsóbb kínai modellekben rendszerint ugyanazokból az alacsony fogyasztású (és ennek megfelelően teljesítményű) magokból van 8 db, pl Cortex-A53-ból, vagy régebben A7-ből. Ugyanakkor ez a clusterezés nem törvényszerű, szintén csúcskategóriás Qualcomm Snapdragon 820-ban csak 4 db nagyteljesítményű található.

"Processzor szálak" kifejezést nem ismerek. Talán HyperThreading szerű technológiára gondolsz? Ilyen egyik gyártó termékében sincs.


Több magos processzorok ereje csak akkor jön ki, ha az alkalmazásokat megfelelően készítik el, azaz tényleges munkavégzést is több szálra osztja szét a fejleszt. Ezt utólag a processzor nem tudja megtenni, így lehetne akár 2000 processzormagod is, a számításokat 1 szálon végző app nem futna tőle egy jottányit sem gyorsabban. Vannak alkalmazások, amelyeket így készítenek el, ugyanakkor mivel ez nem triviális (nem arról van szó, hogy +2 napot kell vele foglalkozni), és gyakran nincs is sok értelme, legtöbb fejlesztő nem szán rá időt, illetve vannak olyan problémák is, ahol párhuzamosíthatóság fel sem merülhet.


Száz szónak is egy a vége: inkább magát a készüléket nézd meg, magok típusa/száma/órajelek ugyanis alighanem összezavarnak. Egy elrontott optimalizációval amúgy is legjobb hardver is futtathatja lajhárként a szoftvert.

Ha mindenképp ökölszabályt akarsz, kevesebb, de erősebb maggal jobban jár az ember. Snapdragon 808 (2xCortex-A57 + 4xCortex-A53) pl hiába 6 magos, de gyorsabb, mint egy csak Cortex-A53-akból álló 8 magos.

2016. okt. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Látom tényleg el vagy tévedve :D

A lényeg az, hogy nem (csak) a magok száma a lényeg.

De, bizonyos alkalmazások képesek kihasználni 8, de akár 10 magot is.

DE: Nem mindegy milyen magokról beszélünk.

Pl ha már hozták példának az iPhone-t, az ugyanúgy ARM architecturát használ, de mindössze 2, sokkal erősebb magot, mint az androidban szokásos. (A 7 már 4 magot használ, 2 erős, 2 energia takarékos, ez a felépítés előnyösebb, de egyszerre a 4 magot nem tudja használni, csak kettőt).

Ha adott egy Soc, egy 8 magos processzorral akkor fontos az, hogy milyen típusú magok, milyen csíkszélességgel gyártott, milyen órajelen üzemel, meg kell a grafikus gyorsító típusa stb. Szóval ez a magok számával való dobálózás ez csak péniszméregetés, és parasztvakítás. Nem mindegy, hogy mondjuk 8xCortex A53, vagy 4xCortex A57+4x A53 (csak egy példa), mert az utóbbi sokkal ütősebb összeállítás.

De ott van a Snapdragon 820, 4 magos, és a legerősebb mobil Soc-k egyike. Mert 4 erős magot használ.

A 8 magos felépítés nagy előnye az energiatakarékosság (Semmit nem érsz vele, rendesen optimalizált rendszer nélkül). Jellemzően a 8 feldolgozó magot külön-külön tudja működtetni, így meg tudja azt tenni, hogy egy kevésbé erőforrás-igényes feladat esetén 8-ból mondjuk 4 mag inaktív, és csak 4 gyenge, és energiatakarékosabb magot működtet. Ezzel elvileg kevesebb energiát felhasználva. Megint megismétlem, hogy a dolog megfelelő működéséhez nagyon jó optimalizáció szükségeltetik.

Amikor meg kell a teljesítmény akkor a 8 mag dolgozhat egyszerre, magam multicore teljesítményt elérve.

Nagy hátrány, hogy vannak appok (nem kevés) amik csak egy szálon képesek futni, így nem kihasználva a processzor teljesítményét. Itt például szépen képes elvérezni egy 2 erős magot használó processzorhoz képest.

Ilyenkor szoktak jönni azok, akik szerint az iPhone 2 maggal mennyire jó és annak a rendszer az oka. Nem.. Meg kell nézni, hogy az a 2 mag milyen teljesítményt nyújt. És akkor rájöhetünk, hogy az Ios sem fut el kaputelefonon...

De egyébként megéri 8 magosat venni, miért ne érné meg? Jól kell telefont választani, nem csak számok alapján, és akkor jó lesz.

2016. okt. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az azért nem igaz, hogy az Android nem használja ki a 8 magot, mert vannak valódi 8 magos processzorok, ahol mind a 8 mag azonos órajelen működik, például az Exynos, a HiSilicon, és a MediaTek csinál ilyeneket, illetve a Qualcomm legújabb procija a Snapdragon 430 is ilyen!

A processzor gyorsaságát amúgy 5 vagy 6 tényező befolyásolja:


A magok frekvenciája (GHz)

A magok száma (hányszor xy GHz)

A magok memóriája (bit)

A magok lapkavastagsága(nm, azaz nanométer - minél vékonyabb, annál fejlettebb és gyorsabb)

Illetve az eltérő gyártási technológia miatt maga a processzor márkája is lényeges!


A 6. amiben nem vagyok biztos, az a Cortex számok, az A7, A53, ez az a rész, amihez nem értek! :/


A 8 magos processzorok másik fajtája, amire valószínűleg gondoltál, azok a 4+4 magos processzorok, ezeket tényleg nem használja ki az Android, itt a 8 magból egyszerre csak 4 működik, egész pontosan 2 nagyobb és 2 kisebb frekvenciájú mag.

Azért még ilyeneket is megéri venni, mert ezek legalább már szinte mind 64 bitesek, tehát hiába nincs kihasználva mind a 8, hanem csak 4 mag, mégis jobbak, mint a régi, sima 4 magos, és magas frekvenciájú processzorok (például Qualcomm Snapdragon 805), amik csak 32 bitesek voltak!

Tehát nem azt mondom, hogy a 64 bitesekből egy sima 4 magost (például Qualcomm Snapdragon 410) ne lehetne jobban kihasználni, de lényegében mivel más kihasználható paraméterek azonosak, így a magonkénti magasabb frekvencia bizony sokat dob a processzor gyorsaságán, hülyeség lenne azt állítani, hogy például egy Snapdragon 410 jobban megéri, mint egy Snapdragon 615, mert abszolút nem!

2016. nov. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja igen, most látom, hogy előttem már említették a Cortex számok fontosságát is!
2016. nov. 1. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem minden alkalmazás használja ki a 8magot és a 8 magos telefonoknál kicsi az 1 magra eső teljesítmény ami fontos. Az Apple az egyetlen ami így csinálja telefonjait és ezért időtállóbbak, ezért adja ki az Apple 4 évig az újabb szoftvert. Persze ehhez még társul a Premium anyaghasználat is ami jelen esetben egy Samsung Note 7-ről nem mondható el, viszont nagyon jó a fogása.
2016. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!