Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefon hosszútávra,...

Okostelefon hosszútávra, tapasztalatok különböző gyártóktól?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy ez a legjobb hely erre a kérdésre, de talán vannak hozzám hasonló hosszútávú felhasználók, akik nem cserélnek telefont 1-2 évente, tehát ha van tapasztalatod (vagy ismerősödnek) egy-két telefongyártó cégről, élettartam terén, akkor légyszi oszd meg velem.


(Leginkább a Sony és a Lenovo érdekelne, mert márkafüggő vagyok, Samsungról meg tudok egy-két gyártástechnológiai turpisságot, amivel kinyírják a telefonokat idő előtt, úgyhogy azokról annyira nem fontos.)



5 éve van ugyanaz az okos telefonom, úgyhogy valószínűleg lassan tönkre fog menni az akkumulátor, de egyébként is úgy gondoltam, hogy ideje lenne már egy újat beszereznem.


Minden eddigi telefonom sony ericsson volt, és mindegyik jóval tovább bírta, mint elvártam volna tőlük, főleg, mert nem mondhatnám, hogy óvatosan bántam velük.


Nézelődtem is új telefonok után, a Sony nál van, ami megfelelne az elvárásaimnak, viszont hardverileg feleannyiért lehetne venni hasonló konfigurációjú telefont, hasonlóan neves gyártóktól.


Főleg mobilarénán néztem teszteket meg véleményeket, de mindenki lehúzta pont ezért, mert drágább, mint kellene.

Egyetlen dolog amire gondolni tudok az az, hogy ezek a telefonok viszont jóval tartósabbak.


2016. nov. 11. 16:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Én a Sony-t ajánlom mindenképp. Nekem eddig mindig bevált, és nagyon sokáig jó. Jelenleg Lenovom van, hát azt inkább ne.
2016. nov. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ember! Te tobbet tudsz a telokrol mint mi, valassz magadnak amilyen tetszik.

Nekem iPhone SE van, de azt hiaba ajanlom mert itt a gyakorin rogton lehurrognak, nem tudom miert.

2016. nov. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
#2 Mert nekik sose volt : ( Én is iPhone-t tudom ajánlani, ha nem baj az iOS (ami egyébként véleményem szerint jobb androidnál). Egy, lassan 5 éves darab pihen az asztalomon, és vígan használom, amire szükségem van. Igaz, most fogom leváltani, de facebook, instagram, youtube, egyéb netezés, alapjátékokra jó.
2016. nov. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is az iPhone-t ajánlom! ha megnézed, még mindig csomóan használnak 4s-t és a sima 5-öt. Jó, nyilván ma már nem számít csúcskategóriának, de még bőven használható. Sokan vesznek még ma is, használt jó állapotút. Maximum az akkumulátor, amit cserélni kell benne.

Ezzel szemben nézz meg egy 4 vagy 5 éves Androidos telefont: a mai alkalmazások többségét már le sem lehet tölteni rá, mert sem a hardver nem bírja, sem a szoftver nem támogatja. Lassú, szinte használhatatlan (de ha neked is 5 éves droidod van, akkor mindezt úgyis tudod). Plusz eladni sem nagyon tudod, mert már a kutyának sem kell.


Szóval az iPhone értékállóbb és tartósabb szerintem.

2016. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ha valami 200 000 Ft volt, az nyilván használhatóbb pár év után, mint ami 40 000 volt.


De használt műszaki cikket biztos nem fogok venni.

2016. nov. 11. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!