Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Honnan tudom, hogy max hány...

Honnan tudom, hogy max hány amperrel tölthetem a telefonom?

Figyelt kérdés

Lenovo A536

A gyári töltő 1 amperes, 2-t elbír, vagy inkább ne kockáztassam meg?


2016. nov. 19. 10:58
 1/5 anonim ***** válasza:

A benne lévő elektronika szabályozza / korlátozza, tehat 1-1,1A fölé nem fog menni.

Ellenkező esetben nem szabad. Ha 2A-t igényel, nem szabad kisebb töltővel tölteni.

2016. nov. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem kell tudnod.

Úgy van kitalálva a rendszer hogy nagyanyám is tudja használni.

Így nem okoz gondot hogy hány amper van írva a töltőre.

2016. nov. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A töltőkön feltüntetett áramerősség (amper) a maximális terhelhetőségét mutatja.

A töltőn mindig a névleges feszültség kell legyen, ez a legfontosabb. Akkor van baj, ha több áramot venne fel, mint amennyi a terhelhetősége, ilyenkor cserébe a feszültség fog esni, és nem fog töltődni a telefon.

Tehát nagyobb terhelhetőségű töltővel nyugodtan töltheted, ha a névleges feszültsége ugyanakkora.

2016. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Annyit még hozzátennék, hogy az új telefonok érzékelik, ha kisebb a terhelhetősége a töltőnek, ekkor csak annyi áramot vesznek fel, így lassabban fog feltöltődni és esetleg nem fog teletöltődni.

Ezért lehetséges, hogy a számítógép USB portjáról is tölthető a telefon, aminek a terhelhetősége általában 0.5 A.

2016. nov. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szirty ***** válasza:
Nem te töltöd, a töltésvezérlő elektronika!
2016. nov. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!