Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Iphone 7/7plus vs prémium...

Iphone 7/7plus vs prémium kategóriás android telefonok, jó döntés?

Figyelt kérdés

Egyszerűen lehetetlennek érzem a rengetek androidos telefon közötti választást. Gondoltam már S7-re, Nexus 6P-re, Pixelre, LGV10-re de mindig van valami ami miatt meggondolom magam és ez megy kb fél éve. Szeretem az androidot, jelenlegi telefonomat majdnem 4 éve használom és nagyon meggvagyok vele elégedve.


Soha nem volt még Iphonom, furának tünik és drágának, hiányzik a fast charge de mégis ugy gondolom, hogy jobb befektetés Iphononet venni mint androidost. Ahogy az árakat nézem nem értéktelenedik el nagy mértékben és KERESLET még mindig van még a Iphone 5-re is. Ha ne talán megunnám 2 év után könnyen eltudnám adni. Például kinek kellene majd egy S7-es mikor lesz már S9 is?


Mit gondoltok? Szerintetek jó döntés lenne Iphone 7/7plust-t vásárolni? Fontos számomra a jó kamera, a szép display és legalább egy napos üzemidő.


Amúgy komplikáltabb az Iphonok használata? Össze lehet kapcsoli egy sima Asus laptopal is/ Samsung TV-el? az Ituns meg minden ilyen szar bonyolultan hallatszik... a Gmail és Chrome elérhető rajta?



2016. nov. 27. 10:29
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Android után nagyon "zárt" lesz az ios. De nézz teszteket. Ha neked tetszik, és ki akarsz próbálni valami újat, akkor vedd meg nyugodtan.

(Am, erről az értékállóságosdiról annyit tudok mondani, hogy: Veszel egy iphone 7-et 250k-ért, ezt 4 év múlva eladod jobb esetben 50k-ért, "buktál rajta" 200k-t. Veszel egy one+3-at 100k-ért, és 2 év múlva megveszed megint az aktuális best-buy mobilt 100k-ért, a régit eladod 30k-ért. "Buktál" 140k-t.)Persze ezek fogyasztási cikkek, nem ebbe fektetünk be!!!

2016. nov. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igazad van rosszul fejeztem ki magam, szo sincs befektetesről
2016. nov. 27. 12:12
 3/10 anonim válasza:
Igazából én most vettem iphone 7-et kb. 5-6 hete.( Nekem eddig sajnos csak iphoneom volt "okos telefon kategóriában"! Így nem tudom milyen egy másik. És kicsit tartok is tőle ,hogy megpróbáljam!) De most váltottam 6 Plus-ról annyira nem tartom feltűnőnek a külömbséget!(lehet azért mert én nem fotózgatok meg stb.azokban új) De nekem akkor is megérte. (Igaz az elején furcsa volt ,hogy olyan pici mint egy nem is tudom mi… a 6 plushoz képest!) 7 plust vettem volna csak még nem volt a t-mobile-ban én meg sajnos túl türlmetlen típus vagyok. De mondom! Akkor sem bántam meg!!!!
2016. nov. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1# annyiban nem értek egyet pl megveszel egy iphonet legyen mondjuk 300k, azt még 2-3 év múlva is eltudod adni 100 felett, míg veszel egy androidos csúcstelót 200-250ért azt 2-3 év mulva jó ha 70ért megveszi valaki.

iPhone nagyon érték álló bár én sem tudom miért pl 6 alatt én nem adnék értük még 20ezret sem

---------------------------------------

iPhonenál gyors marad a rendszer, ugye androiddal ellentétben ami egy idő után belassul (Ez nem azt jelent, hogy iphone-on nincs egy laggse/fagyás néha van csak nagyon ritka.


Jailbreakkel, nem veszed észre a zártságot annyira (igaz még i7/plus nem jailbreakelhető bár gondolom csak idő kérdése

https://www.youtube.com/watch?v=1rXhrFX1-II&list=PL_F2NqS-DB..


Ami nekem hiányzik az androidból:

Mappánkénti zenelejátszó

Böngésző (nem minden oldalnál van asztali nézet)

Drag n drop rendszer (itt mindenért itunes kell ami hülyeség)


"Fontos számomra a jó kamera, a szép display és legalább egy napos üzemidő."

Kamera jó, szerintem az üzemidő is elfogadható (plusnál inkább jobban), display lehetne szebb is, de nem ronda!



"Gmail és Chrome elérhető rajta?"

Van, de szerintem felesleges gyári levelező app jobb.

Chrome/firefox van, én a firefoxot használom chrome nem jött be, illetve ugyan úgy nyitja megy mind az oldalt ahogy a safari

(illetve van egy "adblock" böngésző is ami jó)

2016. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt az "android belassul" dolgot hagyjuk már. 5.1 felett már nem gond, régebbi rendszereknél meg egy gyári visszaállítás félévente, és meg is volt oldva.

(4#-es. Én egy best-buy androidos telefont hoztam példának. Nem egy s7-et :) De teljes mértékben egyetértek veled. Jb sok mindenre megoldás.)

2016. nov. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerinem jó ötlet androidról iOS-re váltani. Chrome nem, sőt csak a Safari van rá. Gmail megoldható. Én nem vennék ihpne 7 plust. Szerintem felesleges nagy s nekem a külseje se jön be.
2016. nov. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
Ja és nincs fm rádió, zene pakolgatás, stb.
2016. nov. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4# Hát nem tudom én az androidos telefonjaim így írnám le:

Alap rom jó kb 1 évig, utána lassul, akkor van az, hogy visszaállítás onnan kb 2-3 hónap után lassul megint, akkor jön a romozgatás azzal is elmegy 2-3 hónapot megint lassú, eleged lesz és eladod/még 1x újra teszed és aztán adod el


6# Nincs mi?

[link]

[link]

2016. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Hát ezt ne mtudtam, elnézést a hülyeségért.
2016. nov. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért ezt az Iphone értékállóságot sem kell készpénznek venni. Iphone 5s 16gb-ot 50ezerért lehet kapni használtan. 3 Éves telefonról van szó.
2016. nov. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!