Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Van itt valakinek noname...

Van itt valakinek noname mobiltelefonja? Szerintetek gond ha ilyen mobilt veszek?

Figyelt kérdés
2016. dec. 12. 22:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Noname helyett érdemesebb olcsó, de már ismert márkákra költeni. Például a Xiaomi telefonok ár-érték bajnokok, van garancia, van támogatás, vannak frissítések, egész jól összerakott hardver és szoftveres felület.
2016. dec. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 |Orfeusz| ***** válasza:

Nekem egy csak Kínában árusított telefonom van, ez a második (és egyben utolsó) ilyen.


Az első egy Jiayu G3 volt, 3 éve vettem, 45 ezer forint volt (vámolni "elfelejtették"). Akkoriban elég bika felszereltsége volt, nagyjából másfélszer annyit ért. A GPS vevőn kívül minden működött rajta, nem is volt vele gond egy jó darabig. Nagyjából egy év múlva kezdett furcsa dolgokat csinálni: kikapcsolt magától, nagyon gyorsan merült, a vége felé nem lehetett bekapcsolni rendesen. Bugfixeket találtam hozzá részben a mobilarena fórumról, részben orosz fórumokról. Kihúzta a két évet, utána nyugdíjba vonult. A

Vele párhuzamosan, egy év eltolással szolgált egy Jiayu G4 a húgomnál, ezt használom most is (közel egy éve). Hardveresen nincs vele nagy gond, de neki is voltak szoftveres ketyói: egyrészt a kamera néha nem működik, ez mostanában ritkábban fordul elő - amióta nálam van, 3-4 alkalommal. A másik, rosszabb dolog a magától kikapcsolás volt. Ezt úgy oldottam meg, hogy egy program folyamatosan ébren tartja a telefont. Minden este tölteni kell, most már aktív használattal nem húzza ki estig, de működik. Az 1GB RAM korlátja már ebben is nagyon érződik. Most két éves, már megrendeltem az utódját (egy LG G5).


Én kísérletezős kedvű vagyok, jó volt ezeket is megismerni, nem bántam meg a vásárlást. De ha ilyen affinitásod nincs, akkor lehet, hogy nem a legjobb noname kínai telefonokat venni. Most viszont már a Xiaomi és társai úgy lenyomták az "prémium" árakat, hogy sokkal kisebb a relatív haszon noname cucc vásárlásával. És ezek rendesen támogatottak, foglalkozik a szoftverrel a gyártó (ami az én két Jiayum legnagyobb hiányossága volt), és kaphatók itthon... Ezért javaslom inkább egy ilyen elsővonalbeli kínai márka melletti döntést.

2016. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 BM-Striker ***** válasza:
100%

Mit értesz no name alatt?


Teljesen no name márka nélkül:

[link]

S szimmplán ismeretlen marka egyételmű modellmegjelülés nálkül:

[link]

Imeretlen márka model megjelöléssel:

[link]

2016. dec. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 |Orfeusz| ***** válasza:
100%

@BM-STRIKER

Hú ez már nagyon a mélyvíz :D az a "Smart Phone" felirat a doboz tetején... csodás A nem tisztázott felbontású tft kijelző és az 512mb ram meg csak hab a tortán


További tisztázás: a kínai piac is nagyon rétegelt, a a Jiayu még valahol fölsőbb pozícióban volt, top 10 kínai márkában. Mostanra gondolom volt némi átrendeződés. Van egy jó kis topic mobilarénán Android dual SIM okostelefonok néven, ott vannak az igazi szakik.

2016. dec. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Fiamnak vetem [link]

Ez sem ismert márka de jó szép képe van stb .

2016. dec. 13. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ne vegyél tök ismeretlent. A kinai piacról is csak a nagyok jók. Xiaomi Meizu Huawei Lenovo/Moto Oppo Elephone
2016. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 BM-Striker ***** válasza:
100%

#5


Lark, Prestigo, MyAudio, Overmax, Lenco,Krüger&Matz stb. mind európai(főleg lengyel) cégek által, aki árcímkézett kínai OEM telefonokat/tablteket árulnak.

2016. dec. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7 válaszolo,tudom hogy lark lengyel cég ,de atol még szép képe van wifi is müködik bene .és gondoltam hogy kinába rakták össze de atol még lehet jó.fökép egy gyereknek.
2016. dec. 14. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 BM-Striker ***** válasza:

#8


Az a baj, hogy nincs rendes support-juk a termékhez, mivel nem ő gyártják.

Maga a telefon meg nagyon rossz vétel 35-ért, főleg egy Vernne Thor-hoz képest. 35-ért 2/16gb memóriának már alapnak kéne lennie.

Gyerekek is ugyanúgy szívnak a kevés tárhellyel és RAM-mal.

2016. dec. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Telefon tescoban 25000 ft volt back friday akcioban .telefonálni,videot nézni ,1-2 játékot futatni elég .
2016. dec. 15. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!