Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Összetört a telefonom kijelzőj...

Összetört a telefonom kijelzője, le lehet menteni valahogy a telefonszámokat a memóriából adatkábellel laptopra?

Figyelt kérdés

2016. dec. 24. 00:06
1 2 3 4 5 6
 41/52 TR75 ***** válasza:

Ha szervizbe viszed, mondd meg nekik (írd le egy papírra), hogy csináljanak biztonsági mentést mindenképpen (mert ha van szoftverfrissítés, akkor azt biztosan megcsinálják, és akkor elszáll minden).

Az általad készített biztonsági mentést ne töröld, hátha kell még (a legfontosabb dolog mentve van, a fényképek/zenék és miegyéb annyira nem fontos).


Sajnálom, hogy nem tudtam segíteni, utolsó próbálkozásként esetleg nézz szét olyan fórumon, ami a te telefonoddal foglalkozik (pl. mobilaréna), ott is szoktak segítőkész emberek lenni, esetleg simán megtalálod a probléma megoldását.


Szép karácsonyt neked is. Majd meséld el, mire jutottál.

2016. dec. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 TR75 ***** válasza:
Ja, igen, nyilván készült mentés, mert van egy contacts.sbp fájl, azt nem tudom, hogy miért nem lehet visszaállítani, talán a csatlakozás módját át kellene állítani a telón, ami ugye nem lehetséges :S
2016. dec. 25. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 A kérdező kommentje:
Csütörtökön jönnek érte. A biztosító elfogadta a kárbejelentő lapon leírtakat, megjavítják, viszont lenullázzák a memóriát :( Most bepróbálkozok egy gsm boltban, ahol vállalnak adatmentést, hátha tudnak vele vmit kezdeni.
2016. dec. 27. 15:31
 44/52 TR75 ***** válasza:

Igen, a szerviz automatikusan megcsinálja a factory resetet és a szoftverfrissítést.

A gsm bolt jó ötlet, anno nekem is csináltak így mentést.

2016. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 A kérdező kommentje:

Nem tudtak vele mit kezdeni, mert a kijelzőn le kellett volna okézni, hogy hozzáférjenek a névjegyekhez. És mivel a kijelző meghalt...

De azt mondták, hogy ha majd visszakapom megjavítva, próbáljam meg rámásolni azt a contacts.spb-t, hátha működik a dolog. Legfeljebb majd beviszem a boltba a laptopot is, hátha valamit tudnak vele kezdeni, ha nekem itthon nem sikerül.

Elvileg max. 2 hét a javítás. Cseretelefont nem adnak, viszont a garancia megmarad rá (mert a neten olvastam olyat is, hogy ha ilyen kár keletkezik benne, akkor ugrik a gyári garancia, de szerencsére ez nem igaz).

Egyébként szörnyű ez az egész folyamat. Aki felvette a telefont a biztosítónál... Hallatszott, hogy utálja ezt az egészet, ásítozott közben... Aztán amit elmondtam, azt küldjem el írásban a kárbejelentő lapon, amit emailben küldenek, de úgy a leggyorsabb, ha emailben küldöm vissza is. Na hát el is küldték, pdf-ben, amibe ugye nem lehet beleírni. Szóval átkonvertáltam doc-ba, kitöltöttem, majd vissza pdf-be, aztán kinyomtatni, mert alá is kellett írni, és az aláírottat visszaküldeni, úgyhogy miután aláírtam, be kellett scannelni, majd a bescannelt oldalakat megint pdf-be átalakítani, és így visszaküldeni. Elvoltam vele egy ideig. Egyszerűbb lett volna kézzel kitölteni a kinyomtatottat, de azt valahogy akkor is vissza kell tölteni a laptopra, és nem írok valami szépen... Még jó, hogy a leírt szövegbe nem kötöttek bele, mert olvastam itt olyat, akinek nem akarták megjavítani, mert úgy fogalmazta meg, hogy abba belemagyarázták, hogy erre nem terjed ki a biztosítás.

Na de ha valakinek nincs otthon nyomtató, scanner vagy fényképezőgép, az elég nehezen oldotta volna meg.

Jaa és a legjobb, hogy küldenek értesítő smst, hogy mikor jönnek érte. Csakhogy én azt nem fogom tudni elolvasni, mert nincs kép. Kérdeztem, hogy esetleg emailt nem küldenének? Vagy felhívnának? Nem. Akkor adjak meg egy másik számot, ahova küldhetnek smst... oké, de minden szám a telefonban van, és fejből senkiét nem tudom. Nem is értem... ezek azt hiszik, mindenki több telefont használ? Hát nekem elég volt ez az 1, a korábbiakat eladtam, úgyhogy most az ismerősöket kérdezgetem, hátha van vkinek egy felesleges telefonja elfekvőben otthon, amit 2 hétig használhatok, mert ugye a cseretelefon már kiment a divatból. Ja és persze microsim van benne, adapterem nincs...de ez már tényleg a legkisebb probléma, veszek 1et és meg van oldva.

Azt tudom, hogy ha végre a kezemben lesz megjavítva, első dolgom lesz megvenni hozzá a legbiztonságosabb gyári tokot.

Bocsi a regényért, de kicsit kiakadtam ettől az egésztől már.

2016. dec. 27. 17:37
 46/52 TR75 ***** válasza:

Pfff... Ez szép történet. Hát, kitartást hozzá. Majd írd meg, mi lett a telefonszámokkal (akár üzenetben is).

A tanulság pedig az, hogy időnként érdemes biztonsági mentést csinálni.

Azt mondjuk nem értem, hogy a biztonsági mentéshez miért kell a telefonon is okézni. Persze, ha pont nem a megfelelő USB mód volt utoljára beállítva a telefonon, akkor ja.

2016. dec. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

"Nem tudtak vele mit kezdeni, mert a kijelzőn le kellett volna okézni, hogy hozzáférjenek a névjegyekhez. És mivel a kijelző meghalt... "


Szétcsavarozzák, rádugnak egy másik kijelzőt. Ha akarnak ...

2016. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 TR75 ***** válasza:
Na, ja, csak garanciális a telefon, szóval ha illetéktelen nyúl bele, már el is szállt a garancia.
2016. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

"Na, ja, csak garanciális a telefon, szóval ha illetéktelen nyúl bele, már el is szállt a garancia."


Ahol javítják, ott.

2016. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:
Megmondták, hogy ott nem foglalkoznak ilyennel.
2016. dec. 27. 18:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!