Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Mitől van az iPhone-nak...

Mitől van az iPhone-nak ekkora hatalma?

Figyelt kérdés
Igazából csak kíváncsi vagyok, mert az egyetemen 10ből 7 ember biztos, hogy iPhone-nal mászkál. Nekem is az van, de én nem érzem magam ettől nagyobbnak, vagy akármi. Én szimplán stabilabb, jobb rendszernek tartom, ennyi. De van olyan haverom, aki azért vett fel kölcsönt, hogy tudjon venni magának egyet. Mondjuk a baráti körömben is szinte mindenkinek az van már már. Olyanra gondoltam, hogy nem akarják magukat az emberek kirekesztettnek érezni, vagy ilyesmi, de ez amúgy meg elég idiótán hangzik. Valaki nem azért a haverom/barátom, mert vehet magának iPhone-t vagy nem. Vélemények?
2017. jan. 8. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Csak Magyarországon van ám ez, a csóróságban. Angliában (kis túlzással) az utolsó csövesnek is lehetne IPhoneja ha akarna
2017. jan. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nem csak itthon van ez. Sok országban korlátlan előfizu mellé kb hozzád vágják, azaz nem annyival drágább, de még így is számít, hogy valakinek mi van a zsebében.


Egyrészt sokan szeretik a platformot, másrészt szokás mondani, hogy még mindig a telefon a legolcsobb státusz szimbólum.

2017. jan. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Igen első, külföldön minden csoda.
2017. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 szántóvető ***** válasza:
37%
talán mert stabilabb ill jobb rendszer.a részleteket ki lehet nyögni tehát bevállalható.
2017. jan. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%

Az emberek többsége vakon megy az aktuális "trendi márkák" után.


Lásd a közösségi oldalak:

Anno mindenki MSN-en meg IWIW-en lógott. Ha megmondtam hogy nincs IWIW-em, akkor szinte sajnálkozva, szánakozva mondták hogy "küldjek meghívót"? Ma meg hol van az IWIW? Sehol. A kezdetektől volt Facebookom, eleinte azt se tudta senki mi az, majdhogynem leszóltak érte hogy "miért nem IWIW-ezel inkább?". Aztán rá pár hónapra már az összes ilyen ismerős Facebookról áradozott.


Vagy anno mindenkinek Nokia telefonja volt, az volt a "TELEFON". Ma meg már ki emlékszik rájuk? A fiatalabbak azt se tudják mi az a 3310-es.


Vagy nem egy ismerősöm mindig megmagyarázza, mennyire megérte kiadni 10+ ezer forintot egy márkás pólóra, aminek a fele műanyag, és amúgy se látja senki mert pulóvert vesz rá.


Pont ugyanígy van a legtöbb iPhone-os ismerősöm. Mind elmondja hogy a telefon=iPhone, aztán soha nem fogtak még mást a kezükben. De azt is bírom, mikor jönnek dolgokkal, hogy az iPhone ezt tudja, azt tudja, mintha hatalmas újítás lenne, közben meg mond olyan funkciót amit már egy buta telefon is tudott :D

2017. jan. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
5 ös jól beszél! szerintem 10 emberből kb 8 azért veszi meg mert azt hiszi hogy így menő lesz! nekem ne mondja senki hogy nem azért, mert több 100 olyan kérdést is olvastam itt már hogy iphone klón telefont mennyiért lehet venni, hasonlók! Na már ha ilyet vesz valaki az egyenesen arányos azzal hogy nem azért veszi meg hogy mennyi mindent tud a telefon , mert igazából használhatatlan, csak ránézésre hasonlít eredetire! Én is ismertem olyat aki hitelt vett fel rá, utánna meg vajaskenyeren élt! nem lesz menöbb senki attól hogy milyen telefonja van, ezt miért nem lehet felfogni! attól még úgyan úgy egy üres senki marad az illető! nekem 3310 esem nem volt de 3210esem igen
2017. jan. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Miért ne lenne menőbb valaki egy telefontól? Akkor egy kocsitól, vagy egy mecha órától miért lesz valaki menő? Felesleges tagadni, olyan világban élünk, ahol a külsőségek is fontosak.


De ezen kívül még annyi dolgot lehetne felsorolni. Látják hogy ez egy marketingezett telefon, megveszik. Utána meg megveszik a következőt is, mert sok embert magával ragad az intuitív felület, meg hogy faék egyszerű használni.

Ma már minden területen van kiemelkedőbb alternatíva szvsz, de ettől még jól összerakott telefonok, és persze a telefon lelkét - a szoftvert - nem lehet egy könnyen helyettesíteni. Aki ezt szokta meg, az ragaszkodni fog hozzá. Éld persze ne feledjük el, hogy minden gyártónak vannak hibái.


Nagyon szubjektív téma. Ez már olyan fajta szimpátia kezd lassan lenni, mint az autósoknál.

Hagyjuk inkább a falra festett ördögöt és a szélsőséges nézeteket, mindenkinek kicsit igaza is van, meg nem is.Nem vagyok oda a fogyasztói társadalomért, sem a hype-kuluráért, de be kell ismerni, hogy a világ működik a maga sajátos módján, és attól még nem lesz igazam, ha mindent lefikázok, amiről azt gondolom, hogy máshogy kéne lennie.

2017. jan. 9. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%
Az Iphone egyre gyengébb, az emberek kezdenek rájönni hogy van nála jóval jobb is. Mennyben ki amcsiba oszt legyen ott. Ne hozta ide a szennyét
2017. jan. 9. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tesóm volt Kambodzsában (Dél-Kelet Ázsiában van, egy fejlődő ország), és azt mondta, hogy a legnagyobb nyomorban élő ember is iPhone-nal jár. Érdekes...
2017. jan. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az előző generációban például az egyedileg tervezet A9 SoC-jükkel kb. lemostak mindenkit a pályáról. Itthon nem árbajnokok az biztos, de sokan nem csak divatból teszik, hanem mert magával a telefonnal nincs komolyabb gond, és a szoftveres környezet pedig számukra nehezen pótolható mással.

Hype az van, ára is van, de ha van rá igény, akkor még sem lehet azt mondani, hogy pocsék készülékcsalád lenne.

2017. jan. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!