Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért szűnnek meg a feltöltőká...

Miért szűnnek meg a feltöltőkártyás számok július 1. -élőt, ha nem csinálok adategyeztetést?

Figyelt kérdés

Tegnap kaptam egy üzenetet a Telekomtól amiben egy link volt ahol írja, hogy új szabályok vonatkoznak ebben az évben a feltöltőkártyás mobilokra!


Ha esetleg valaki nem tudná miről van szó:

[link]


És az üzenetben amit a telefonszámomra kaptam pontosan ez a oldal volt:

[link]


Amiben röviden tömören arról szol vagyis a lényeg, hogy ha feltöltőkártyás vagy akkor ki fogják kapcsolni a számodat, ha nem csinálsz adategyeztetést július 1.-ig

(igaz én telekomos vagyok, de ez vonatkozik az összes Magyarországi feltöltőkártyás sim kártyákra)


1430 on is érdeklődtem ahol azt monda az egyik ügyintéző, hogy igen ez egy új rendelet, de a részletekről, és hogy, hogy is van ez arról majd még értesíteni fognak mindenkit, és ez az adategyeztetés, történhet személyesen vagy online igaz az utóbbi még nem elérhető a Telekomnál!


Na most akkor én azt mondom erre az egészre, hogy lehet, hogy terroristák ide vagy nem hinném, hogy pont ez lenne a legjobb döntés erre. oké, hogy biztonsági

intézkedések, az rendben is van avval nincs semmi bajom, meg lehet, hogy megelőzi a terror cselekmények, talán!

De ez engem egy kicsit felbosszantott, mert ezt akkor sem így kellett volna megoldani, meg lehet, hogy így olyan szám is meg fog majd szűnni aminek semmi köze a terroristákhoz, és én nagyon nem szeretném ha megszűnne a számom, MERT AKKOR NAGYON KIBUKNÁNK, bocsi, de ez már eleve nagyon felhúztam magam rajta, az ilyen oltári nagy baromságokon!

Mert én igaz 23 éves vagyok bemegyek egy üzletbe vagy megcsinálom online, de biztos vagyok benne, hogy sok olyan szám fog megszűnni amire amúgy nagy szüksége lenne valakinek vagy vegyünk pl. egy 70-80 évest biztosan nem fogja tudni megcsinálni online interneten, tehát ott be kell menni személyesen nekik!


Vagy pl aki lehet nem is értesül róla, jó amúgy tudom, hogy több jóval több előfizetéses van mint ellenben feltöltőkártyás de nemek azért is van ilyen mivel a telefonálás nálam elenyésző, és igaz tudnám fizetni az előfizetést is de mivel se hívni se sms ezni nem nagyon szoktam már így ha pl feltöltőm mondjuk 6-7 ezer ft al akkor avval csak és kizárólag netre használom!


De egyébként én nagyon nem értek egyet evvel a rendelettel és fel is háborít, nektek mi erről a véleményetek?



2017. jan. 14. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egész "terrorizmus elleni harc" arra való hogy az állampolgárok jogait lehessen csorbítani.
2017. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen most mondanánk erre valami nagyon csúnyát, de nem vagyok idióta, csak fel vagyok rajta háborodva, na meg persze szeretném megőrizni a számomat!
2017. jan. 14. 17:33
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

De kár volt ezért a felesleges szócséplésért!

Nem értem, miért háborogsz? Százféle olyan szabály van ami nem mindenkinek tetszik, mégsem írnak róla egy oldalas tanulmányt.

Leegyezteted az adataid pár perc alatt, a számod sem szűnik meg, "oszt jónapot"!

2017. jan. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen az addig rendben vagy de mivel nem mondom milyen helyen lakom de a legközelebbi telekom hozzám kb 25 km re van ahová nem nagyon szoktam sűrűn járni érted, most azért menjek be
2017. jan. 14. 17:43
 5/8 anonim ***** válasza:
mert a tek elbaltázta az ellenorzest, valami 200 000 sim ment egy hajlektalan nevere, most meg játszák az eszuket, es a becsuletes polgárokat szivatják :( Ja es ezután csak 10 db sim lehet a neveden :(
2017. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De nagyon ráérsz...
2017. jan. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"legközelebbi telekom hozzám kb 25 km re van "


"Az adategyeztetésre online is lesz lehetőség, az online regisztrációs felület hamarosan elérhető lesz ezen weboldalunkon."

[link]

A nagymaminak meg majd megcsinálod te.



Az tuti, hogy sok ember lehet, akinek nincs a nevén a feltöltős kártyája, és nem is tudja az kideríteni. Ők így jártak, lehet az asztalt csapkodni, attól a törvény még így rendelkezett.


Másrészt pedig a kortárs történelemben a "terrorellenes" intézkedések eddig mindig a lakosság szorosabb kordában tartására és a totális kontrollra irányultak, közben pedig a nemzetközi terrorizmus komoly iparággá nőtt. Persze szigorúan csak konteó mentesen :))

2017. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, de az is benne van az egyik ilyen cikkben, hogy igen akinek nem a nevén van a sim hanem valahonnan kapta vagy stb. akkor annyi az egész, hogy akkor bemegy és a nevére írják, tehát nem annyi, hogy hopp ez nem a te neveden van akkor le is kapcsoljuk, ez így nonszensz mert akkor a fele emberét ki lehetne kapcsolni
2017. jan. 14. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!