Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Érdemes Iphone-t venni?

Érdemes Iphone-t venni?

Figyelt kérdés

Telefonvásárlás előtt állok, jelenleg egy Lumia 520-asom van és nem tudom, hogy milyet vegyek. Neten találtam egy Iphone 5S-t 60e-ért, újonnan.

Lenne pár kérdésem:

Jobb az Iphone mint a Nokia vagy a Huawei ?

Miért érdemes 5S-t venni ?

Sokáig bírja egy ilyen okostelefon ?


Ezenkívül Nokia Lumia 650-ben, meg Huawei P8-ban gondolkodok.



2017. jan. 15. 17:48
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
nem tudom, meddig bírja, nekünk még a 8 éves is működik, csak már lecseréltük. az enyém 3 éves 5-ös, sokszor leejtettem, egyszer wc-be is esett, nincs komoly baja.és mást nem is tudok kezelni, úgyhogy nem tudom, mennyivel jobb.
2017. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Használt 5S-t max azért vesz valaki manapság, mert "iphone" ezen kívül nem sok mi szól egy ilyen kifutó modell mellett.
2017. jan. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
5S-t szerintem ma már senki sem ajánlja, minimum 6,6s, vagy se
2017. jan. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#2:

Új, nem használt...

2017. jan. 15. 18:28
 5/10 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem fontos neked, hogy a legújabb modellel pózolj, akkor ajánlom, sok évig használható marad még, és majdnem annyit tud, mint egy hat, csak nem mutat olyan menőn a kezedben
2017. jan. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Trevor. ***** válasza:
35%
Én előbb vennék 60K-ért egy Xiaomi Redmi 4 Prime-ot, mint egy iPhone 5S-t, még akkor is, ha az új...
2017. jan. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%

5S-t szerintem se vegyél. Iphone-ok kb. 4-5 évre szólnak (szemben az androidos 1-2 évvel,kivétel persze az a 100-ból 1, ami tovább bírja...de ez most lényegtelen), ha teljesen kiakarod használni a telefont (pl. új alkalmazások, vagy frissítések, szoftveres funkciók), akkor minimum SE-t vegyél.

Egyszerű matek:


SE

2015 év végén jött ki, tehát még vehessük 2016-os mobilnak, ergó minimum 2020-21-ig kapja majd a frissítéseket, fejlesztéseket az Apple-től. Az erős hardvernek hála, ami bírni fogja.


5S

2012-es hardvere miatt, ez az utolsó év, hogy még valamelyest teljes felhasználói élményt adjon, jövőre már cserélhetnéd a megkötések miatt.(pl. nem mindenre jön már frissítés, bugok az alkalmazásokban, stb.) maga a telefon használható lesz, telefonálásra, netezésre, zenehalgatásra, picit lassúcska lesz betöltéseknél,de ha neked ennyi elég, akkor nyugodtan vedd meg.


SE kb. másfélszer drágább,de ha azt nézed, hogy meddig lesz még teljesen használható okos telefonként, akkor 3x-4x jobban megéri a felár, amiért 4-5 évre szóló hardvert és 2x olyan jó kamerát kapsz.


Ha viszont köt az ár, akkor vagy folytasd Microsoftal, ha neked tetszik a felépítése, vagy P8, de adroid lévén 1, max 2 évig fogod tudni élvezettel használni,mielőtt jönnek az androidos bughalmazok.


Remélem tudtam segíteni! :)

2017. jan. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Okostelefont sem éri meg venni. Nekem van GPS-em, jó laptopom és még jobb asztali gépem, csúcskategóriás fényképezőgépem, és rengeteg elolvasásra váró könyvem. Ha pedig telefonálnom kell, van egy megbízható butatelefonom, amit hetente egyszer elég feltölteni.
2017. jan. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
Én 2 dolog miatt nem vennék iPhone-t, 1. Minden modellnél gyenge az üzemidő ( 6s plus tulaj voltam, mostmár s7 edgem van és körözi) 2. Kevés ram van az 5S -ben. Ha már iPhone-t akarsz akkor minimum 6S a 2 giga ram miatt . 60 ért inkább vennék valami xiaomit, vagy meizut vagy Zuk Z2-t.
2017. jan. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Már 3 éve használom az IPhone 5S-t és valószínűleg még az elkövetkezendő 2-3 évben is fogom. 60K-t lazán megér.
2017. febr. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!