Elméleti kérdés?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tudom, hogy nem lehetséges ez csak egy elméleti kérdés lenne és csak szimplán kiváncsi vagyok arra, hogy mi történne ha meg lehetne változtatni egy Iphone IMEI számát? Eltünne akkor az iCloud zár? Mégegyszer mondom tudom, hogy valószínű ilyet nem lehet megoldani csak szimplán ha elméleti kérdés. Illetve már régóta érdekel, hogy maga az IMEI szám az hol található a telefonban? (Tudom hogy az akku alatt) de úgy értem, hogy a hardveren hol helyezkedik el, magán a tárhelyben vagy hol? Előre is köszi a válaszokat :)

2017. febr. 1. 22:58
 1/4 holnaptegnapja ***** válasza:

A tel. ROM-jába van beégetve.

Nem törölhető.

2017. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
bármi lehetséges csak nem biztos, hogy kivitelezhető:D ha a chippet újraprogramozod egy gyártósori géppel a megfelelő software el akkor kész is:D amúgy meg minden feltörhető és lesz is. csak idő kell hozzá és megfelelő emberek.
2017. febr. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 holnaptegnapja ***** válasza:

# 2


Ezt csináltam 4 évig GSM tel. központok BTSében.


Nem minden MEM törölhető és programozható újra.

Van ami örökre vasalva ;)

Csak komplett chip cserével lehet áthidalni a kérdéses adaton változtatni.


Különben egyetértek. Elméletben nincsenek korlátok.

Csak gyakorlatban.

2017. febr. 2. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Tehat ha a rendszerchipet ki lenne cserélve akkor az iCloud zár is eltűnne? Vagy ilyen esetben baseband ic es procit is kene cserelni? Vagy elég lenne a NAND chip csere?
2017. febr. 2. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!