Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Elméleti kérdés: alap esetben...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elméleti kérdés: alap esetben vizsgálhatják-e, hogy a házastársak valóban normál házastársakként élnek-e házas életet, s ha nem, annak van-e valamilyen következménye?

Figyelt kérdés

Nem elsősorban (csak) szexre gondolok házasélet alatt. "Alap eset" alatt azt értem, hogy pl. az egyik fél ezzel nem kap tartózkodási engedélyt (nem külföldi) vagy ilyesmi. Persze ismerek külföldit, aki ideházasodott, és a kutyát sem érdekelte a dolog, csak érdekel, hogy megtehetik-e, és egyéb esetben is előfordulhat-e.

Személyes okom van megkérdezni, de a kérdés ettől még pusztán elméleti.

Az ok: egy ismerősöm szülei meghaltak, és az édesapja a végrendeletében kikötötte, hogy csak akkor örökölhet egy bizonyos... dolgot.. ha megházasodik. Az öreg sose tudta igazán elfogadni, hogy a fia meleg... Nem értek hozzá, nem tudom, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolat ezesetben egyenértékű-e a házassággal, bár nincs jelenleg komoly partnere. Neki eszébe se jutna, hogy emiatt "kihasználjon" valakit, vagy szivességből megkérjen. Ez nem olyan dolog, mint egy hétig vigyázni a kutyájára. Ennyire nem fontos neki az adott dolog, de azt se akarja, hogy az adott dolog így "elvesszen" vagy egyáltalán mi történik abban az esetben, ha nem házasodik meg (nem vagyontárgy).

Én felvetettem az ötletet, tudván, hogy őrültség, pusztán elviekben, hogy segítenék neki, de ő természetesen azonnal tiltakozott, és elvetette a dolgot. Én is hamar beláttam, hogy ez rossz ötlet. Nem mintha nem tenném meg érte, ha csak ezen múlna, de több szempontból is a valaha volt legrosszabb ötlet, úgyhogy azonnal letettem róla.

Viszont azóta is esz a kíváncsiság, hogy amellett, hogy borzasztó ötlet, egyáltalán törvényes dolog-e, érdekli-e a kutyát is, ha valaki érdekből házasodik, ha egyik fél és más, aki tud róla sem támadja meg a későbbiekben sem a házasság tényét, és ha mégis fény derül a dologra, az mivel járhat.

Illetve ha esetleg valaki tud egyéb megoldást az ismerősöm problémájára, azt is szívesen fogadom.


2017. febr. 1. 18:31
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
A kutyát nem érdekli, akár külön is élhettek, a házasság attól még jogilag érvényes.
2017. febr. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha már meghaltak a szülők véget ért a hagyatéki eljárás is, gondolom. A hagyatéki eljárás során érvényesíteni kellett a végrendeletet, biztos megtörtént ez is. Vagy mégsem?


Nem szeretnék ítélkezni senki fölött, halottról pedig vagy jót, vagy semmit, de hogy lehet ilyen egy szülő?Ha nem a gyereke örököl akkor vajon kire hagyja azt, amiről rendelkezett?Egy idegenre, jótékony célra vagy az államra?

2017. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én sem értem, és neheztelek rá érte, habár ismertem az adott embert, és szerettem. Az illető a nevelt fia, a neje első házasságából született, és rendkívül konzervatív ember volt. Mindenki azt remélte idővel megenyhül, (bár az ismerősöm már 45 éves...), de hirtelen vitte el egy szívroham, amire senki nem számított, mert korához képest életerős ember volt. Jogilag nem értek hozzá, és őt sem kérdeztem, de azt hiszem van egy határidő, amin belül érvényes házassági anyakönyvi kivonatot kellene bemutatnia.
2017. febr. 1. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
1. Megnősül. 2. Örököl. 3. Elválnak.
2017. febr. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Kamu tortenet tuti
2017. febr. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%
A magyar jog szerint nem köthető feltételhez az öröklés. Tehát, hiába köti ki a végrendeletében a hatóság nem foglalkozik vele. Érdemes ügyvéddel beszélni ez ügyben, ha szükséges.
2017. febr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Van ilyen a hagyatéki eljárásban:

"Meghagyással az örökhagyó végrendeletében valamely hagyatékban részesülő személyt (örököst vagy dologi hagyományost) kötelezettséggel terhel."

2017. febr. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!