Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Lehetséges lenne olyan telefon...

Lehetséges lenne olyan telefont, de akár számítógépet is csinálni, amiben csak RAM van?

Figyelt kérdés
Nem vagyok informatikus, annyira nem vagyok benne a témában, szóval lehet, hogy a kérdés teljesen hülyeség... de mégis... megoldható lenne? Lenne mondjuk 32, de akár 16GB ram, és ennyi elég is lenne egy Androidos készülékre talán.
2017. febr. 5. 07:39
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Csak RAM?

Se processzor, se kijelző, semmi, csak RAM? Vagy ezt hogy érted?

2017. febr. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
A kérdés 100%ban teljesn hulyeseg...
2017. febr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 holnaptegnapja ***** válasza:
19%

Lehetséges, csak akkor már RAM se kellene bele.


A hagyományos telefonban sosem volt RAM.

2017. febr. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 holnaptegnapja ***** válasza:
26%

Azonban a számítógépet és a telefont, nem keverném össze.

(A sz.gépben a RAM egy fontos logikai, műveleti elektronikus tranzisztor halmaz. Amit vezérelni kell).

Ehhez már egy szükséges a legfontosabb: a mikroprocesszor.

2017. febr. 5. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:

Szerintem a kérdező úgy érti, hogy nincs háttér tár (SD kártya, SSD, merevlemez) és minden csak a memóriában tárolódna.


Léteznek hasonló ötletek, egyszer próbáltam egy nagyon kis linux rendszert, ami pár 100 MB, és a lényege az volt, hogy a memóriába tölti be a teljes rendszert.


Viszont teljes mértékben nem lehet elhatárolódni a háttér tártól, mivel a memória csak ideiglenesen tárol, újraindítás után "kiürül". Ilyen szempontból mindenképp kell egy fix tároló, ahonnan be tudja tölteni a rendszert vagy az alkalmazásokat.


Esetleg a jövőben el tudok olyat képzelni, hogy minden felhő tárhely alapú, és csak memóriába lenne letöltve, folyamatos szinkronizálással. Ehhez mondjuk stabil, mindenhol elérhető, villámgyors internet hozzáférés kellene. Azt hiszem kezdetben ilyesmivel próbálkozott a Google a Chrome OS-el.

2017. febr. 5. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

Ha arról lenne szóh hogy a háttértár helyett is RAMdisket használjon, az elméletileg megoldható. Hátránya, hogy az áramellátás megszűnésekor a tartalma törlődik. Habár egy plusz áramforrással ilyenkor is lehet biztosítani a ramfrissítést. Esetleg SRAM használatával, ami viszont eléggé megnöveli a költségeket.

Az viszont tény, hogy a sebességre is igen jó hatással lenne...

2017. febr. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

5-ös, 6-os: Köszönöm a válaszaitokat. Igen, úgy értettem, hogy nem lenne háttértár, csak memória.


Többi válaszoló, jogos a válaszotok, elvégre nem megfelelően tettem fel a kérdést.


Mindenkinek ment a zöld.

2017. febr. 5. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!