Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A filmekben miért iPhone az...

A filmekben miért iPhone az összes kellék telefon?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a filmekben mindenki iPhone-t használ (kivéve a Columbia Pictures filmjeit, mert ott Sony-t). Miért nem Samsungot használnak, hiszen a Samsung olyan jó kis koreai telefon?! Biztosan lesz, aki azt fogja mondani, hogy az Apple fizet ezért, de én ebben nem hiszek.
2017. febr. 11. 00:13
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
70%

A product placement nagyon fontos összetevője a filmeknek. Nem véletlenül kerül Martin Riggs (Mel Gibson) kezébe Beretta, nem véletlenül viszik a látogatókat Mercedes-ek a Jurrasic Park folytatásaiban. De már a 2001 Űrodisszea is a támogatásért cserébe használta a Bell telefonokat a díszletben. Az Apple már évtizedek óta utazik ebben a reklámtechnikában, filmek százaihoz adtak pénzt.


[link]

https://www.youtube.com/watch?v=8lgLYGBbDNs


A Samsung is fizet, a Jurassic World termékorgiáiból kivették a részüket: https://www.youtube.com/watch?v=XdfN8MMpp6w


Vannak ügynökségek erre: [link]

[link]

2017. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 Alex Fly ***** válasza:
70%

Hogy konkrét példával éljek: emléxik valaki a Mátrix híres telefonos jelenetére? A Nokia -ha jól emléxem- a 7110-es készülékét emiatt fejlesztette olyan kivitelűre.

Az említett film második részében viszont teljesen más mobilt használnak a szereplők. A Samsung a filmhez tervezte a készülékét, amelyet aztán limitált szériában lehetett megvásárolni. És nem kis összeget fizetett azért, hogy bekerülhessen a filmbe...

2017. febr. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
Mert az apple többszörösét költi reklámra mint minden másra
2017. febr. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
0%
Na tessék, csak nekem volt igazam! :)
2017. febr. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
11-es, ezek urban legend-ek, amiket linkeltél. Valami hivatalosat tegyél be légyszíves. Például egy cikket, ami arról szól, hogy az Apple szerződést kötött a Vak asszony hátranéz című film gyártójával.
2017. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
12-es, forrás?
2017. febr. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:

#15-6 Istenem, el ne hidd. Olyan hihetetlen, hogy filmekben reklámozzák magukat. Mégis milyen hír lenne erről? Kit érdekel? Istenem, gyász vagy... Felhoztam példának a James Bond filmnél (legújabb) azt a Sony-s reklámot:


https://www.youtube.com/watch?v=0aRwkJWHzC8

https://www.youtube.com/watch?v=auq5-49lTiA


És ez a kettő TV-ben volt. Na szerinted, ez mi, ha nem filmes reklám?

2017. febr. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

A minap láttam egy alacsony költségvetésű francia filmet, amely bankárokról szólt. Bennfentes játék. Minden bankárnak iPhoneja volt. Nehezen tudom elképzelni, hogy az Apple fizetne egy alacsony költségvetésű, ráadásul francia filmnek, hogy belekerüljenek a telefonjai. Sokkal életszerűbb, hogy azért volt iPhoneja minden bankárnak a filmben, mert a legjobbat akarták a kezükbe adni, nyilván egy milliomos bankár nem rohangálhat valami hulladék koreai Samsunggal. Vagyis ezt kívánta meg a dramaturgia.


Sok buta ember hallotta valahol, hogy "Fizet a Pepsi, hogy bekerüljön.", az meg sem fordul a fejében, hogy azért van benne, mert a dramaturgia ezt kívánja meg. Sajnos nagyon sokan mindent elhisznek, amit hallanak, mindenféle alap nélkül.

2017. febr. 11. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:

A James Bond filmek az teljesen más, az a kivétel, mert abban egyrészt a hetvenes évek óta reklámoznak órát, kocsit, másrészt a James Bond filmeket is a Sony gyártja, és mint minden Columbia Pictures film tele van Sony termékekkel, szép is lenne, ha nem volna.


De mondok egy másikat, Tetovált lány, Columbia Pictures film, a főszereplő még is MacBookot használ. Miért? Talán az Apple fizetett érte? Hát nem, hanem MERT ÍGY ÍRTA MEG AZ ÍRÓ, STIEG LARSSON!!! D R A M A T U R G I A ! ! ! Szopi.

2017. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Amúgy meg amit linkeltél, az nem filmes reklám, hanem filmhez kötődő marketing kampány, ráadásul mondom, ez kifejezett Sony sajátosság. Ahogy már említettem, nekem ez a felsőfokú végzettségem. Neked milyen végzettséged van? Vagy te még otthon laksz a szüleiddel?
2017. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!