Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A filmekben miért iPhone az...

A filmekben miért iPhone az összes kellék telefon?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy a filmekben mindenki iPhone-t használ (kivéve a Columbia Pictures filmjeit, mert ott Sony-t). Miért nem Samsungot használnak, hiszen a Samsung olyan jó kis koreai telefon?! Biztosan lesz, aki azt fogja mondani, hogy az Apple fizet ezért, de én ebben nem hiszek.
2017. febr. 11. 00:13
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

Láttam olyan filmet is ahol S6edget nyomkodnak, Szóval nem csak iPhone van. Az iPhone azért is sokkal könnyebb választás mert nincs rajta sehol olvasható márka név!

Ajánlom Dancsó Peti videóját, Ő a Coca Colával csinált egy videót a filmekben megjelenő reklámokról. Ja és általában a film rendezői szoktak kopogtatni hogy támogatást kérnek XY cégtől(gondolok itt persze egy kis talicska pénzre) amiért cserébe vállalja a rendező hogy X másodpercig az Ő cégének a neve/terméke meg fog jelenni a képernyőn. Ez az összeg nagyságától is függ hogy beletolják-e a képedbe a Márkát vagy észre se veszed. Lásd a Szállító filmben az AUDI köröket az autós jelenetekben szinte mindig premier plán mutatják. Anya nézi ezt a török Megtört Szívek sorozatot. Ott pl mindenki Audi Q7el jár. Mégis a köröket kitakarják/elhomályositják, mert gondolom nem sikerült megegyezni, és Ők pedig nem fognak ingyen reklámot csinálni.

Ezt egy egyszerű józan paraszt ésszel meg lehet érteni hogyan is működik a filmiparon belül a reklám szakma. Sajnálom hogy ahhoz hogy Te ezt fel tud fogni, neked külföldi linkek meg számlák kellenek...

2017. febr. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
Ahogy már mondtam, én félig-meddig szakmabeli vagyok, hiszen televízió szakon szereztem diplomát, de én ilyenről még nem hallottam.
2017. febr. 11. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Egyébként én nem kérek számlákat, ne csúsztassál. Egyetlen egy linket kérek, amiben egy cikk van, hogy Cég+Stúdió szerződés reklámozásról a filmben!
2017. febr. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Most láttam egy kis költségvetésű, független filmet. Éjszakai ragadozók. Tele volt iPhoneokkal. Biztos jóóóóól kitömte az Apple ezeket a független filmeseket, hogy a telefonjukat nyomják az alkotásukban. Nem hiába, még a függetleneket is meg tudja vásárolni egy ilyen mamut cég.
2017. febr. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 Alex Fly ***** válasza:
Ezek szerint jól kitömte őket, ha mindenkinek juttatott egy iPhone-t. Mi a kérdés?
2017. febr. 12. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

mellesleg a Barátok köztben is mindenkinek iPhone-ja van, megfigyeltem :D


csak egyértelmű hogy a márkát nem mutatják, nem is lényeges egy ilyen sorozatban, és nem is fizetne az Apple nekik, gondolom, szimplán csak kellék

2017. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 Alex Fly ***** válasza:
64%

Ha nem mutatják a márkát, akkor az nem iPhone, csak egy mobiltelefon. Az, hogy éppen egy iPhone van a kezében vagy Goophone, vagy akármi, nem számít.

Más esetben viszont feltűnően látszik a logo, esetleg a kijelzőjén jól látható képernyőkép alapján mindenki azonnal tudja, hogy milyen típusról van szó -ebben az esetben ez nem véletlen. Ma, amikor egy sima rádióbeszélgetésben sem említhető egyetlen cég sem, mert az már reklámnak minősülne, ha konkrétan kell említeni valamit, azt is körülírják (pl. az almás készülékgyártó, az ablakos oprendszer, a pipás sportruházat stb.), egy jól látható márkanév vagy logo soha nem lehet véletlen.

2017. febr. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!