Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei P9 vs Samsung Galaxy...

Huawei P9 vs Samsung Galaxy A5 (2017). Ki melyiket választaná?

Figyelt kérdés
2015-ös Samsung Galaxy A5-ömet szeretném lecserélni. Nagyon jó telefon, imádom, de sajnos betört a kijelzővédő üveg, amit ugye csak a kijelzőpanellel együtt cserélnek (amit nem értek, mert külföldön bevett gyakorlat, hogy csak az üveget cserélik márkától függetlenül). Ezen kívül valami baj van a mikrofonjával, mert többen panaszkodtak rá, hogy olyan mintha az "űrből" beszélnék. Ez a probléma hónapokkal azután jelentkezett, hogy leejtettem a telefont, de mivel sérült, hiába hivatkoztam a márkaszervízben több internetes cikkre is, ami a telefon szériahibájaként említi a mikrofon meghibásodását a Samsungos csávó majdhogynem elkezdett anyázni, hogy olyan nincs hogy szériahiba... Nem értek a telefonokhoz ilyen szinten, de úgy gondolom, hogyha a leejtés miatt hibásodott volna meg a mikrofon, akkor azonnal jelentkezik a hiba. Na mindegy, szóval ki melyiket és miért választaná? Ahogy néztem árban nincs sok különbség a kettő között, a Huawei-től viszont kicsit félek, mert mindig is Samsungos voltam, de ez az eset enyhén szólva negatívan befolyásolta a róluk kialakított képemet.

2017. febr. 25. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én Huawei P8 literól cseréltem 3 héttel ezelőtt Samsung A5-re (2017-es modellre). A Huawei isteni egy telefon volt. Megvoltak a maga korlátjai, de csupa jókat mondhatok róla. Nekem is ez a kettő telefon jöhetett szóba csere képpen, P9 és A5. Pár napig vaciláltam, mindkettőt tartottam a kezemben és az A5-ösnek jobban megfogott a dizájnja... Ez most nagyon vagányra sikeredett. Nem mellesleg a képernyője szerintem sokkal szebb mint a huaweié, hozza a megszokott samsung színvonalat, az always onért pedig oda meg vissza vagyok. Egyetlen csalódás a telefonnal kapcsolatban az a fényképező stabilizátor hiánya. Ez bizony meglátszik a vele készült képeken ha nem tartod elég stabilan.
2017. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A vízállóságot kifelejtettem és állítólag az akkuja is tovább bírja mint a P9-nek. Én 2 napot simán kihúzok vele úgy, hogy azért használom napközben is... :D
2017. febr. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én mindenképp a Samsungot választanám. Az A5 2017 sokkal jobban tetszik a kinézete és a felhasználói felülete. Sokkal átláthatób szerintem.
2017. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Na igen, leginkább azért hajlok én is a samsung felé, mert felhasználóbarátabb szerintem. Az első okostelefonom egy Samsung Galaxy Ace volt. Mondanom se kell, kb 5 percembe telt kiigazodni rajta. Ezzel szemben egyik nap bementem a Mediába, hogy megnézzem magamnak a Huawei-t is. Hát az valami rémálom. 3 érintőgomb, egyiknek sem utal még az alakja sem a funkciójára (szemben a Samsung visszanyilával és az alkalmazáslistázó gombbal), úgyhogy emiatt is egy kicsit ódzkodok tőle. És szerintetek hol lenne érdemes megvenni őket? A mostanit a Media Marktban vettem, viszont ott szerintem kicsit túl vannak árazva a telefonok. Netről nem akarok rendelni, mert a barátnőm is megjárta vele. Rendelt egy Samsung táblagépet, ami nagyon jól működött, csak az volt a hátránya, hogy nem lehetett frissíteni a szoftverét, mert ahogy a szervízben fogalmaztak "gazdasági szürkezónából" származott, ezért volt jó 40 ezerrel olcsóbb, mintha üzletben vettük volna.
2017. febr. 25. 19:29
 5/12 anonim válasza:
Mindenképpen az A5
2017. febr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Off: ha ha csak emiatt akarsz telefont cserélni akkor ne tedd: Te magad kitudod cserélni a kijelzőt, érintőpanellel együtt, kijelző panel nélkül, de először teszteld le sérült e az érintőpanel: *#0*# és ott touch test. A kijelölt helyeken végighúzod az újad, ha mindenhol érzékelte akkor olcsón megúsztad. Itt tudsz venni legolcsóbban kijelzőt, szerszámot is adnak a cseréhez: [link] TÖRÖLD KI ÉS IRJ EGY E-T A G UTÁN)ci%253Adc8495e5-fbf3-11e6-b9da-74dbd1801f2a%257Cparentrq%253A79498c7e15a0a35719568763ffe98ff4%257Ciid%253A2
2017. febr. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocsi de nem ment át a link a káromkodás szűrőn. Itt, a második találat:http: //m.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=galaxy+a5+2016+touchscreen+replacament
2017. febr. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
47 ezer és még nekem kéne összeraknom? Nem éri meg. + ebben benne sincs a mikforon megjavítása, amit a szervízben vállalnának és benne lenne az 50 ropiba. De leginkább az a problémám, hogy ha most rá is szánnék 50 ezret, hogy megcsináltassam, kb 1 év múlva amúgy is lecserélném, akkor meg már jó ha egy 10esért el tudnám passzolni, szóval szerintem nem éri már meg költeni erre a telefonra.
2017. febr. 26. 14:54
 9/12 anonim ***** válasza:
2400ft. A linket elküldöm inkámb privatba, így nem megy....
2017. febr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Samsung. Nekem a huawei nem jön be, nem csak, hogy a középkategória, de a felső sem. Az idei samsung a5-ben meg minden meg van, ami csak kellhet.
2017. febr. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!