Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ti iPhone 6S-t (32 gb) vagy...

Ti iPhone 6S-t (32 gb) vagy iPhone SE-t (64 gb) vennétek inkább és miért azt?

Figyelt kérdés
Ezen a kettőn gondolkodom. A 7 kizárva a Jack hiánya miatt.. BT-s fülest nem akarok venni, mert az megint -25 ezer forint alsó hangon, az átalakító meg körülményes. Az SE mellett szól, hogy jóval olcsóbb, állítólag jobb az üzemideje, 2x akkora a tárhelye. Bár a 6S-nek is sok a belső tárhelye, de 64 GB-nál még gondolkodni se kéne, minden elfér rajta, plusz a 6S-nek sokkal jobb az előlapi kamerája, 3D touch, kicsit nagyobb, de nem "péklapát" 5,5"-os Plus. Tudom, hogy helyettem senki nem dönthet, de értekelne mások véleménye is. Játszani nem szoktam, vagy max ilyen primitív szókeresős játékokkal, de nem GTA és társai. Fényképeket csinálok, zenét hallgatok, plusz alkalmazások.

2017. febr. 28. 19:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Olyan válaszolónak külön örülnék, aki mindkettőt használta már, és össze tudja hasonlítani.
2017. febr. 28. 19:12
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen mind1. mindkettő pont ugyanazt fogja hozni ilyen felhasználással. 6S-em volt, 3D touch csak annak hiányzik, aki már használta, én már megszoktam, valószínűleg furcsa lenne, ha nem lenne. ugyanez igaz a méretekre is, most 7 plus-om van, előtte 6S-em volt, múltkor fogtam újra egyet, és nagyon kicsinek tűnt, pedig mindig azt vallottam, hogy nem akarok nagy tepsit, mert kényelmetlen.
2017. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én is ugyanebben a helyzetben vagyok :) 6Shez jobban húz a szívem de tartok kicsit,hogy elég lesz a 32 gb. Bár én nem igazán játszok/filmezek/zenét hallgatok telefonon.
2017. febr. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nekem se-m van ismerősömnek meg 6s. Ha fényképezkedtsz és rajta is tartod a telefonon akkor inkább a nagyobb tárhelyűt. De jack hiányát megoldod azzal is ha lighting-os fülhallgatót veszel.

Se ellen amiket irtál nem tudok sokat hozzátenni.

előlapi kamerát nem használom, soha.

kisebb kijelző - nekem tökéletes a 4" mivel elég kicsi a kezem férfi létemre, de igy mindent elérek. Furcsa volt a 4,7", azzal már küzködtem mert nem voltam hozzászokva a kétkezes használathoz.

3d touch-ról annyit mondok, hogy az ismerősöm nem is tudta, hogy létezik ameddig nem mutattam neki. Azóta se használja és igy nekem se hiányzik igaz nem használtam tovább pár percnél.

Viszont hardveresen ugyanaz mint a 6s.

Én a 7-et venném.

2017. márc. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Részletre venném, és még az SE mellett szól, hogy sokkal olcsóbb. A 6S is már a plafon nálam, igaz, havi szinten a 7 csak 1600 forinttal lenne több, mint a 6S, de szeretnék valami biztosítást is, és a havi 15 ezer forint szerintem elég meredek 24 hónapon át. (Ebben persze a díjcsomag is benne van.) Az SE és a 6S amúgy ~10K forint lenne havonta, a 7-ből a 32-es már 12, a 128-as meg 14. Miért vennéd a 7-est?
2017. márc. 1. 20:56
 6/11 anonim ***** válasza:

Mert újabb.

Nálam az SE az ára és az ios miatt nyert, ennél többet nem szántam volna telefonra (nem azért mert nincs). Igaz nekem csak 16gb-os. Ami esetleg ellene szól még az első generációs ujjlenyomat olvasó, de én nem érzem lassabnak a 6s-étől, próbáltam.

2017. márc. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Én még csak egyetemista vagyok, nem akarok és nem is tudok jelenleg havi 20 ezreket költeni telefonra, de szeretnék egy megbízhatót. Ha jó állásom lesz, akkor gondolkodás nélkül fogom megvenni a legújabbat.
2017. márc. 1. 21:22
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez esetben vedd az olcsóbbat. Szerintem jó az SE, ha nem zavar a 4".

Én mondjuk nem vagyok oda az Androidért, de ott is körülnéztél.

2017. márc. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
4-es! Az ismerősöd nem panaszkodik az üzemidőre? Hogy bírja a telefon akksija? Amiket olvastam, azok alapján az SE üzemideje a legjobb (a kisebb képernyő miatt elsősorban), aztán 7 és végül 6S. Tényleg sokkal gyengébb? Mert olyanokat olvastam, hogy azonos használattal a 6S kb fél nappal előbb lemerül, mint az SE vagy a 7.
2017. márc. 2. 23:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Csak olyan telefont vennék magamnak, amit ki tudok fizetni egy részletben úgy, hogy nem fáj. De te tudod...


Én a nagy kijelzőhöz vagyok szokva, ezért a kettő közül a 6S-t venném. Egyébként mindkettő jó. És a 32GB teljesen elég, ez miatt szerintem nem kell aggódnod. A 7-essel meg mi bonyolult? Van egy fülesed. Egyetlen egyszer rászúrod a fülesedre a hozzá járó adaptert, és amíg megy a füles, rajtahagyod. Ha akarsz zenét hallgatni, épp úgy egy elegáns mozdulattal bedugod a telefonba, mint eddig. Ha megunod, ugyanazzal a laza mozdulattal kihúzod, és ennyi. Az adaptert rajtahagyhatod a fülesen. Nem zavar az senkit.


Egyébként jó minőségű bluetooth fejhallgatót kapsz már 10 000ft körül. De akár fülhallgatót is. Szóval ezmiatt szerintem butaság kizárni a 7-est.


Főleg ha részletre veszed. Akkor nem érzed meg annyira azt a nem túl nagy ártöbbletet, és azért egy icipicit erősebb az a készülék. Én mindenképp 7-est vennék 32GB tárhellyel.


Kedves első válaszoló. Megkérdezhetem, miért váltottál le egy iPhone 6S-t egy iPhone 7 Plusra? Egyszerűen nem megy a fejembe. Nem volt elég a 6S teljesítménye? o.O

Nem értem... De azért nagyon érdrekelne, szóval örülnék, ha kapnék választ.

2017. márc. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!