Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A mobiltelefonok töltője...

A mobiltelefonok töltője miért földeletlen? Így spórolnak a gyártási költségen?

Figyelt kérdés
2017. márc. 10. 20:26
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Miért is kéne földelni?

Kettős szigetelésű, ami jobb érintésvédelmi osztály, mint a védővezetős ("földelt").

2017. márc. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Trevor. ***** válasza:
84%
Miért kéne földelni? A laptop töltők sincsenek földelve. Fizika óra kimaradt?
2017. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha már ennyire ért hozzá a kérdező, elmagyarázhatná hogy melyik részéből spóroltál ki a védővezetős érintésvédelmet?
2017. márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mindenkitől elnézést kérek, amiért nem vagyok fizikus. Legközelebb csak úgy fogok kérdezni, hogy előtte a kérdéssel kapcsolatos témakörben lediplomáztam.
2017. márc. 26. 13:11
 5/6 anonim ***** válasza:

A kérdés feltevése feltételezte hogy tudod mi az a földelés, és véleményed szerint gyártási költség spórolás miatt hiányzik a mobilok töltőjéről.

Eddig stimmel?

Így senki sem gondolta hogy mást akartál kérdezni mint amit leírtál.

Ha pl. így fogalmazol hogy:

'Nem tudom mire jó a földelés, de észrevettem hogy a mobil töltőkön például nincs. Talán így spórolnak a gyártási költségen?'

Érzed a különbséget?

A válaszadókat ilyen ravasz megoldásokkal lehet befolyásolni.

Erre belinkelnek neked ilyesmi videókat:

https://www.youtube.com/watch?v=Mfvl2zO2F7M

Nem a legmodernebb, de az alapokat érthetőbbé teszi.

A megtekintése tisztáz bizonyos témaköröket, ami szükséges az általad felvetett kérdés hátterét tisztázni.

Ahogyan az iskolában sem másodfokú egyenletekkel esnek az elsősöknek matekórán, úgy itt is megvannak azok az alapok, amelyek a megértéshez szükségesek.


"Legközelebb csak úgy fogok kérdezni, hogy előtte a kérdéssel kapcsolatos témakörben lediplomáztam."

Nem muszáj, legközelebb gondolkozol a kérdés feltevésekor, esetleg ha nem sikerül és hasonlóan alakul mint itt, pontosítod hogy mit szeretnél. Ez az életben is így meg. Bemész a húsboltba és a pultnál azt mondod hogy húst kérek, akkor szerinted egyből a kezedbe nyomják amiért odamentél? Vagy visszakérdeznek és megjegyzed hogy te nem diplomáztál a húsárúból?

2017. márc. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem kell sértődősködni. Középiskolás fizikából levezethető.

Egyébként a kérdéseddel az volt a probléma, hogy fogalmad sincs a működéséről, de te rögtön rosszmájúan azt kérdezed, hogy biztosan így spórolnak.


(mellesleg az én válaszomban nem volt olyan megjegyzés, ami indokolná a kiakadásodat, #1 voltam)

2017. márc. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!