Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Jó telefont szeretnék venni,...

Jó telefont szeretnék venni, keresgélek, álmodozok: ) de van néhány dolog amit nem értek, de biztos sokan vannak még így: ) Aki tud segítsen. Légyszí ne azt írjátok, hogy nézzek utána a Google-ben. Részletek lent?

Figyelt kérdés

Aki már egy kérdésre választ tud adni, az már nagyon sokat segített nekem. A tapasztalatok is érdekelnek.


Mit jelent a telefonoknál a Frekvenciasáv? 850-2000 ig vannak? És pl a GSM 4 band (global roaming)?

Ha netezni is szeretnék a telón, milyen adatokat kell megtudnom a telefonokról, mit kell figyelnem, hogy megtudjam melyik a gyorsabb?

A telefonba beépített WLAN vevő milyen sebességgel képes fogadni az adatot? Ahonnan fogja a jelet, az ottani net sebessége a határ? Lehet olyan gyors a WiFi net mint ha Laptoppal venném a jelet? Azt látom általában a telóknál a WLAN-nál hogy b/g, ez mit jelent? vagy estetleg UPnP + b/g.

Most látom hogy van olyan hogy HSUPA, eddig csak HSDPA-ról hallottam. Kb ugyanolyan gyors mindkettő nem? Csak a lefedettség más?

A WAP leírásnál valahol HTML máshol meg xHTML; v2,x; Crome Mobile van stb. Mik a különbségek? Melyik a jobb, rossz?

Melyik a jobb operációs rendszer és melyik ami rossz, és röviden miért? Linux, Palm, Symbian, Windows?

Nézegetem a kijelzőket, van SVGA,WVGA,QVGA stb. Mit jelentenek és mik a különbségek. Melyik jó, rossz?

A kijelző hogy hány pixeles az mit befolyásol? Nagyobb kijelzőt, vagy hogy több dolgot tud megjeleníteni?

A kamerákról azt hallottam hogy hiába nagy megapixeles, de kicsi kamerával nem csinálnak jó képet. Pedig most a 8megapixeles Sony Ericsson után megláttam a 12Megapixeles Nokia N8-t. Meddig fognak elmenni? És miért jó ha ekkora pixeles képeket csinálhatok? Itt a pixel a méretet jelenti ugye? A kép színességet is befolyásolja? Vagy azt mi? (A fényviszonyok is persze gondolom) A HD kamera a legjobb nem? De azzal nem lesz túl nagy a videó mérete?

Mert a HD filmek nagyon nagy méretűek.

Mit jelent hogy hány G-s egy telefon? A 3G az a videótelefonálás, azt tudom, de van olyan pl hogy 3,7G, vagy egy Iphone-nál hogy 4G stb. Mivel tudnak ezek többet?

És a Bluetooth-nál a A2DP a leggyorsabb?

A TV be és ki menet arra jó hogy megtudom nézni a TV-n a képeket és videókat? vagy valami másra is?

Mi az a SAR és mire jó? :)


Röviden ennyi lenne :) Mindenkinek köszönöm előre is segítő hozzászólásokat.


2010. máj. 10. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jó pár kérdést feltettél:) De szerintem semmi gond. Ezzel okosodik az ember.


Az első kérdés: frekvenciasáv: Azt jelenti hogy hol tudod használni a telefonodat. Nálunk 850-900 ill 1850 MHZ-en tudod használni. Amerikában 1900 asszem,mig Japánban 2100 MHZ-en lehet használni. Az első szolgáltató a Westel 450 az még 450 MHZ-en működött. Ettől függ hogy Duoband,triband vagy quo(vagy hasonló =4) band van odairva. A mai telefonok azok ltalában 2 vagy 3 sávosak,igy Amerikában is lehet őket használni.



A többiről is megpróbálok majd irni csak nehéz megfogalmazni:(

2010. máj. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a első választ :)

Szóval a GSM4-el már bárhol lehet telefonálni (ahol van térerő, ugye?:)

2010. máj. 11. 02:38
 3/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok/s eddig egyetlen:D:D Igen azzal bárhol tudsz telefonálni:) Meg videotelefonálni:)
2010. máj. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi ;)

A többiek nm tudnak semmit :)

2010. máj. 11. 13:53
 5/13 A kérdező kommentje:
Aki tud légyszí segítsen
2010. máj. 14. 07:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Nos tényleg elég sok kérdést tettél fel. Semmi gond, Wlannal akkora a sebesség amekkora a vevőben van tehát ha 5mb/sec-es net van megosztva akkor Te is annyit tudsz max venni. A g,b pedig a Wireless technikára utal. A g-vel nagyobb teljesítménnyel sugárot kifelé és sokkal nagyobb hatótávra mint a b. HSUPA ha jól tudom akkor igen ugyanaz csak szolgáltatótól is függ hogy éppen ahol vagy ott mi van. Wap leírások azok nagyjából ugyanaz minden kiterjesztés amit írtál, ezek azér vannak mert léteznek mobilra(WAP-ra) optimalizált weblapok és meg kell őket külömböztetni mivel pl. a mobilod kijelzője sokkal kisebb mint, a monitorod ergo más a felbontása. Symbian és Windows illetve amit nem említettél de az Andorid a legjobb mobil oprendszerek, csak a Windows meg az Android elég drága viszont a symbian már olcsóbb telókba is benne van (nekem pl. Nokia 6220 classicom van és symbian menüs és 20-ért vettem 2 év előfizetéssel. Kijelzőkhöz nagyon nem tudok hozzászólni, de ezek a mozaikszavak is gyártási technológiát mutatnak. Ha nagyobb felbontásu a kijelző akkor igen több minden van rajta és élesebbek ill. tovább nagyíthatóak a képek. Valószínűnek tartom, hogy addig mennek el ameddig a fényképezőgépek is, ma már nem megolthatatlan egy ilyen nagy felbontású kamerát beleintegrálni egy mobilba. Azért jó mert élesebb lesz a kép és szebbek a színek. A pixel az méretet jelent magasság*szélleség képpontban. HD a legjobb, de igen túl nagy lesz a kép vagy videó mérete, de tökéletes és élethű képet kapsz vele. Ezt G-t én sem értem nekem kijelzi a telóm ha netre felmegyek hogy 3.5G de nem tudom mi az, iPhonnál pedig szériát jelent és nem tulajdonságot. Bluetooth-os kérdésre megint nem tudok jót mondani de valószínűnek tartom hogy az A2DP a leggyorsabb nekem legalábbis az van. Igen Tv-n tudod nézegetni a telódról a képeket videókat, vagy bármit, tulajdonképpen arra jó hogy ne kelljen gépre tenni és ott nézegetni hanem csak egyszerűen egy TV-re rákötni. SAR-ről halottam már, de most foggalmam nincs mi lehet az, de ha jól emlékszem akkor az is olyan mint a GSM. Hát ennyit tudtam reméllem segítettem:)
2010. máj. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát nagyon szépen köszönöm a fáradozásodat, sokat segítettél.


Sony Ericsson Vivaz Pro-t szeretnék venni, vagy valami hasonlót, de rossz mert a Vivazban 8MP kamera van, ebben + csak 5Mp tettek. Szerintetek sok különbség van? Most a nagyság annyira nm érdekel, csak a szín, stb.

De abba is HD kamera van nem? A videót ugyanolyan felbontásban veszi? Állítólag ezek inkább fotós és videós telefon, de inkább a sima Vivaz (8mp), és netezésre nem olyan jók, pedig nekem arra is kellene :)

De még mindig nm tudom eldönteni hogy netezésnél melyik a jobb :( Miért nm tudnak egy olyan telót összedobni ami minden csúcs?! :) Mert én ilyet szeretnék :)

Most olvastam a giroszkóp jelentését, a vivazban ugye nincs ilyen?

Még az Omnia Pro-t néztem az előbb, annak 720 helyett 800 Mhz-es procija van. Sokat számít az a 80hz?

Tetszenek az ilyen billentyűs telefonok :)


Vélemény?

2010. máj. 14. 16:51
 8/13 anonim ***** válasza:
16:16-os vagyok, igazán nincsmit, úgyis unatkoztam legalább tudtam valakinek segíteni:) Ha netezni is szeretnél akkor szerintem hagyd a Sony-kat vegyél inkább egy T-Mobile Pulse-ot vagy valami komolyabb T-Mobile-t vagy valami Blackberry-t. Azok legalább érintő kijelzősek qwerty billentyűzet van mindegyiken, Android menü (a balckberry-n nem tudom hogy az van e), de én semmi képpen nem vennék Sony-t. Nem akartam beleszólni mert a Te döntésed, de ha tényleg netezni is szeretnél rajta és sokat is akkor jobb lenne egy ilyen, mint a Sony smartphone-ok mert nem akkora a tudásuk, mint egy hozzá hasonló árkategóriába eső Nokia, T-Mobile, vagy éppen Blackberry, de a HTC-t is megnézhetnéd bár arról nem tudok semmit mondani, de akinek van az nagyon dicséri. Én is ilyen célra vennék telót, fotózom is szóval a kamerája nekem nem lényeg mert digitális szinte mindig van nálam. 5mp felett azt szoktuk mondani, ha nem HD a kam akkor mindegy hogy mekkora mert egy plakát méretü képen látszana csak a külömbés egy 5 és egy 8mp-es géppel készített képen. Szóval én azt ajánlom nézz kicsit körül a T-Mobile honlapján, mert érdemes szétnézni, és olyat keress amin lehet fordítani a kijelzőt és nem manuálisan hanem mozgástól függően mert azokon nagyon jó kis billentyűzet van (kivéve az új Samsungok) Vivaz.al én még személy szerint várnék kicsit, mert nem biztos hogy elsőre olyan jól sikerűlt ez a telefon és HD kamera házasítás, és ha mégis akkor használt kereskedésben újonnan meg tudod késöbb is venni, de jóval olcsóbban mint a szolgáltatóknál. Ha valami kérdésed lenne még akkor akár msn-en is beszélhetünk, ha kérsz egy címet vagy elküldöd e-mail-ben:) Szívesen segítek ha nem tudsz valamit.
2010. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Megin én vagyok (az elöző) az a 80hz az észrevehetetlen max olxankor ha megy a GPS közbe zenét hallgats és még rákapcsols egy flash játékot, na olyankor már látszik hogy kevés a 800 is, de ne aggódj ez nem baj. Telefon nem számítógép bőven sok az a 720 is.
2010. máj. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Egyik haveromnak van T-Mobile Pulse-ja, de nagyon nm tetszik, az angol menüs volt alapból az még nm is zavart, de tényleg nm tetszik :) Annak csak 3,2MP kamerája van? Most látom...

A Blackberryk se tetszenek, ezt gyártom xD

HTC ből melyik a jó, ami jó képet is csinál és jól is néz ki? sok színű Vagy még milyen telefont javasolnál? :)

Mi a bajod a Sony Ericssonnal? Vagy csak a Vivaz Pro-val? És mit szólsz az X10eshez?

Ti milyen telót vennétek?

2010. máj. 14. 23:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!