Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Melyiket ajánljátok?

Melyiket ajánljátok?

Figyelt kérdés

Samsung Galaxy A5 (2016), vagy Xiaomi Redmi 4 Prime?


A samut ismerem, viszont a Xiaomit nem annyira, azt tudom, hogy Kínában szeretik, de nem tudom, hogy egy kínai telefon, amit itt nem ismernek az emberek mennyire megbízható. A másik pedig az ára a Xiaominak, ami eléggé kedvező, de szintén nem tudom, hogy milyen megbízható, hiszen többet tud, mint egy A5 16. Tehát abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy melyiket válasszam, illetve, hogy a Xiaomi ára ,,átverés"-e, vagy tényleg van ilyen telefon ilyen minőségben.



2017. márc. 18. 09:15
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
A Xiaomi az egyik legjobb, legmegbízhatóbb gyártó. Ár/érték arányban fényévekkel a Samsung fölött.
2017. márc. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mostanában szokás lett a kínai telefonok mellett kampányolni, csak mert hardveresen netán jobbak és olcsóbbak, mint az ismert márkák, de szerintem nincs ember, aki kihasználná pl. egy OnePlus 3 telefon 6GB RAM-ját. Mit csinál rajta? Állandóan játszik? Vagy 20 alkalmazást futtat egyszerre?


Tartok tőle, hogy ezekkel a számokkal akarják a vásárlókat csábítgatni, mert ugye az átlag user azt hiszi, hogy minél nagyobb egy szám, annál jobb az adott cucc. Amit minden hozzáértő tud, hogy nem így van. Valamikor a 2 magos processzor erősebb, mint a 4, valamikor az 1GB-os VGA erősebb, mint a 2GB-os, csak pár példa a számítástechnikából.


Én nem bízom még ezekben a kínai márkákban, cégekben, Xiaomi idén lesz 7 éves, a OnePlus meg 3. Azért mert most berobbant a semmiből egy kínai cég, olcsóbb és jobb hardveres telefonnal, még nem fogok térdre rogyni előtte.


Mert azért Kínában régóta megy erősen a kopipészt meg a reverse engineering (fordított fejlesztés, visszafejtés, stb). Magyarul szétkapnak egy iPhonet, kinyerik belőle a technikát, azt ők legyártják a saját anyagaikból, gyártósorukon, és kész az okostelefon. Ez persze csak egy összeesküvés elmélet, de nem lepődnék meg, ha 1-2 csúcskategóriás kínai mobil nem teljesen a kínai mérnökök fejlesztése lenne.


Én inkább azt venném, amiben már megbízom, letett valamit nálam az asztalra, stb. Az hogy most van egy kínai cég, jó termékkel, még nem jelent semmit. De majd úgyis jönnek a kínai telefon kampányosok, és szétcáfolják azt, amit írtam, figyeld csak meg. :D "De hogy olcsóbb és jobb, a Samsung meg csak lehúzás, kevesebb hardverért." Kb. ez lesz. Ja, a 3-as BMW, meg kisebb BMW-k is lehúzás a Lada Vestához képest. De akkor megmaradva a nációnál, a kínai BYD-hez képest. Nem is értem miért fizetnek ki az emberek kétszer annyit, elvégre a BYD is milyen jó autókat gyárt.

2017. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Trevor. ***** válasza:
Xiaomi Redmi 4 Prime jobb választás. Esetleg Huawei Nova vagy Samsung Galaxy A5 (2017), bár ezek drágábbak. A Xiaomi nem átverés, csak nem kell megfizetned a márkát és a kijelző is sima LCD IPS a SuperAmoled helyett. Illetve elöl-hátul Gorilla Glass 4 van a Samun, még a Redmin nincs GG.
2017. márc. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Trevor. ***** válasza:
Ja egyébként Kínában a Redmi 4 Prime 42000Ft-ért megy :D. Mire Magyarországra ér, rájön az ÁFA, szállítás stb.
2017. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

@2: ha jön egy cég "olcsóbb és jobb hardveres telefonnal," az pont az, amit az emberek keresnek. Nem tudom, mi baja lehet valakinek, ha jobbat kap olcsóbban?

Kapaszkodj meg: az elterjedt gyártók készülékeit ugyanúgy Kínában gyártják, ugyanazok a ferdeszemű melósok, ugyanazokon a gyártósorokon, ugyanazokból az alkatrészekből. Sőt jelentős részük ugyanannak a kínai tervezőirodának a fejlesztése. Az egyetlen különbség, hogy a rizsföld mellett balra a második dzsunkán levő fröccsöntőuzemben dolgozó kis sárga a burkolatra nem a "kutyaól-pálcikaember-tyúkláb" karaktersorozatot nyomtatja, hanem egy másik cég logóját.

A "full kínai" cégek csak a megrendelőcéget iktatják ki a láncból, ennek minden költségével együtt.

2017. márc. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ki nem válasza:
Én a xiaomi-t ajánlom. Nekem egy redmi 3 pro-m van és nagyon meg vagyok vele elégedve egyszerre vettem telefont haverommal és ő meg a5 2016 ot vett. Drágább és kevesebb benne a rám még a tárhely a játékokat kb ugyanúgy viszi de az nagyon melegszik.
2017. márc. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!