Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » MIUI frissítése mennyire fontos?

MIUI frissítése mennyire fontos?

Figyelt kérdés

Van egy Xiaomi Redmi Note 3 SE-m. Ez van rajta jelenleg: [link]


Először is azt kérdezném, hogy ez jó ROM? Másrészt pedig azt, hogy mennyire fontos frissíteni? Érhet valami hátrány, ha kihagyom? Már pár hónapja megvan, de eddig mindig halasztottam.


Azért halasztgatom egyébként, mert fóbiásan félek a frissítésektől. Az előző telefonomat egy frissítés tette gyakorlatilag tönkre (Az egy Lenovo volt, és a 4.4.4 Android ment az 5-ösre). A haveromnak meg iPhone-ja van, és ő is azt mondja, hogy minden frissítéssel lassabbnak észleli.

Oké, oké, egyik sem Xiaomi DE: a Xiaomi csoportban is naponta látom, hogy írogatják, hogy ilyen-olyan problémájuk van közvetlen frissítés után. (Mi band nem megy, nem megy magyarul, nem tudja felvenni stb.)


A mostani állapotában semmi baja nem volt még a telónak. Kétszer volt össz-visz, hogy magától újraindult, amikor már napok óta ment, és kicsit meghajtottam az appokkal. Egyébként gyors, teszi a dolgát. Nem szeretném ezt az állapotát elveszíteni, hibákat meg még annyira sem. Sokszor elég fontos nap közben, nem akarom hogy akár a hívás, az ébresztő, az emlékeztetők, e-mailek stb. cserben hagyjanak.



2017. márc. 27. 20:47
 1/2 Trevor. ***** válasza:

Én minden frissítést fel szoktam rakni, eddig nem volt gond (max előjött pár furcsaság), igaz, nekem Nexuson volt stock droiddal. Biztonsági mentést amúgy is ajánlott csinálni (Google eltárol sok dolgot, de nem mindent), így ha van backup a fontos fájlokról, sokat nem válthatsz. Mivel ez nem iOS, így vissza is rakhatsz egy korábbi ROM-ot. A Xiaomi pedig nem fogja lelassítani a régebbi készülékeit a rendszerfrissítésekkel, mint az Apple.


Fórumokon (mobilarena, miui, egyéb külföldi oldalak) olvass utána, hogy van-e valami komolyabb bug vagy hiba egy újabb verzióban.

2017. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Trevor. ***** válasza:
*sokat nem veszíthetsz
2017. márc. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!