Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Galaxy S8+ vagy Xperia XZ...

Galaxy S8+ vagy Xperia XZ PREMIUM?

Figyelt kérdés

2017. márc. 30. 18:17
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Sosem szerettem a Sonyt. Olyan tapasztalatom van vele, hogy aki csak azt próbálta, az szereti. De aki egyszer elkezd egy más tipusú készüléket használni, az nem tér rá vissza. Az öcsémneknvan egy középkategóriás Sonyja, nemrég lejárt a jótállás, múlt héten bekrepált. Biztos vagyok benne, hogy a felső kategóriánál jobb a helyzet, de valahogy nem látok semmi meggyőzőt azokban a készülékekben. Hiába a huszonsok MP kamera, nem csinál jobb képeket/felvételeket, mint egy S7-es Samsung. Az S8 feltételezem, még jobb fényképezőképességgel rendelkezik. Ha a kijelző a szempontod... ha VR-re használnád, akkor oké, jol jön a 4k-s felbontás. De ha nem, akkor felesleges. És a picivel kisebb felbontással (ami még mindig nagy) jobban elboldogul a Samsung hardvere, mint egy 4k-s kijelzővel. Továbbá kinézetre is nekem szimpatikusabb a Samu, de ezt döntse el mindenki maga...
2017. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
75%
Sony! Nekem most XZ van, de nagyon jó kis telefon :)
2017. ápr. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor jön a SONY, köszönöm! :)
2017. ápr. 1. 12:44
 4/5 anonim válasza:
75%
Egyértelműen Samsung. Valahogy a Sonynál nem lehet érezni a prémium kategóriát. A Samsung az utolsó egy két évben sokat fejlődött. A Sony meg inkább...visszafejlődött.
2017. máj. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EmpiresKnight válasza:
35%

Mar bocsánat de pont hogy a Sonynal lehet látni azt hogy a telefon felső kategóriás .Mar ha csak az anyag használatot nézünk illetve vízállóság ami másoknak csak 1 éve jelent meg addig a Sonynal ez mar lassan 5 éve alap.És arról nem is beszéltünk hogy a Sony kamera moduljai jelenleg piac vezetőek lasd Iphone vagy Samsung galaxy. Mind a 2 Sony kamera modulokat használ

. Közép kategóriában az uj Xperia XA1 jól teljesít kamera fronton de a porcija kicsit gyenge. Felső kategóriában kiválóak az eredményei nekem csak az XZ nem jött be .

Ami az XZ Premiumot vs Samsung S8 illeti nehéz a helyzet mert mind a 2 telo kiváló.

Xz premium:

+ kijelző felbontás 4K + HDR(sokan azzal jönnek hogy nem kel ide ekkora felbontás de ez hazugság mert anno a 1080p-re is ezt mondtak majd lett 2k és most csak a Sonynal elérhető a 4k kijelző )

+kamerája képes olyanra amire az S8 nem konkrétan a lassítót felvétel 960 fps-el

+selfi kamerája jobb

+elegáns letisztul megjelenés igazi férfi telefon

-az egyetlen hátránya az hogy méretben xz premium ugyan akkora mint az s8 de kisebb a kijelzője ...

s8:

+jobb éjszakai felvétel/képek ami a részletességet illeti(itt van egy megkötés hogy a samsung színei ezért kevésbé realisztikusak-ami a kamera felvételt illeti)

+a kijelző mérete nagyobb

+a telefon előlapja a hatalmas kijelző miatt élkepesztően modern és futurisztikus hatasú

-a kijelző aranyai egy katasztrófa lett mert új formátumú ami még legalább 2 évig nem fog elterjedni vagy soha sem fog. (sajnos nem a standard 16:9 kép arannyal dolgozik ezért ha lejátszol rajta egy videót vagy egyéb tipikus tartalmat a kijelző mind két oldalán vagy két fekete csikót kapsz vagy a tartalom aránytalan megjelenésű lesz )

-a telefon hátulja kifejezetten ronda az ujjlenyomat szenzor elhelyezkedése meg egy vicc

+/-az amoled még mindég szenvedd problémáktól például be tudnak égni a pixelek (ha valamilyen állandó képet túl sokáig hagyod a kijelzőn ez lehet egy 2D játék pl állandó háttérrel...)Cserébe amolednél egy verhetetlen kontraszt aranyt kapsz!

+/- konkrétan felesleges a retina szkenner és a pulzus mérő... (egyszer kipróbálod majd soha nem használod de ott van a telodon )


összességében én a sonyt ajánlom mert ez a mobil évekre jó és évek múlva sem lassul be mint a Samsungok.Ha más gyártót választasz és Androidnal maradsz akkor meg feltétlenöl ajánlom hogy csak a felső kategóriában keresgélj mert szerintem pénzben jobban jön ki mert nem kell olyan gyakran cserélgetni.Mind két telora kötelező a védő fólia használat elől hatul!

2017. jún. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!