Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » SIM-kártya lehet vírusos?

SIM-kártya lehet vírusos?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám, hogy sikerült összeszednem valami vírust a telefonomra, amire többen is azt mondták, hogy ha csinálok egy hard resetet, az majd leszedi. Ez volt kb egy hete, meg is csináltam, eddig tényleg minden rendben volt, de ma megint elkezdtek reklámablakok felugrálni, pont, mint a hard reset előtt a vírus miatt. Kérlek ne nézzetek hülyének a kérdés miatt, de lehetséges, hogy a SIM kártyám vírusos? Az SD kártyát kiszedtem még a hard reset előtt és vettem egy újat, az egyetlen dolog, ami a telefonban maradt, a SIM kártya volt.

A válaszokat előre is köszönöm.



2017. ápr. 8. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
40%
Nem, valazeg gyárilag van benne a romban.. gondolom valami dogee vagy ilyen kínai telefon
2017. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
2017. ápr. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, ezt a cikket én is olvastam, de nem hiszem, hogy ez lenne a probléma, mert 2016 februárja óta megvan a telefon (ami tényleg doogee) és csak az utóbbi pár hétben jelentkeztek a "tünetek", illetve ismerek 3 embert akinek ugyanilyen és további négyet akinek másmilyen doogee telefonja van, többnyire régebb óta is használják, mint én, és senkinek sincs ilyen problémája rajtam kívül.
2017. ápr. 8. 21:20
 4/5 anonim válasza:
90%
A reset után elkezdted letölteni az azelött használt alkalmazásokat. Azok közül az egyik a bűnös. Semmi nincs ingyen. Az appokért is kell fizetni. A fejlesztők nem pusztán unalomból, vagy jótékonyságból készítik.
2017. ápr. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

Hogy a kérdésre korrekt válasz legyen:

A SIM kártya érdekes chip, de nem lát el az oprendszerig,

hanem a baseband-el kommunikál. Tehát olyan vírust, ami

letöltöget, ablakok ugrálnak és társai már csak a kód

miatt sem lehet sim kártyára készíteni.


A cikkről csak annyit, hogy van valóságalapja, tényleg

nem kellene mindenféle noname telefonnal játszani (amit

nem vizsgáltak be előtte EU területen), viszont semmire

sincs garancia, a legnagyobb gyártók is áldozatául es-

hetnek a gonosz embereknek (lásd WD).

2017. ápr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!