Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Üdv! IPhone 7 Plus-t lehet...

Üdv! IPhone 7 Plus-t lehet vízben használni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mondjuk a tengerbe bevihetem e magammal víz alatti képeket készíteni vagy ilyesmi. Tudom hogy IP67-el van ellátva ami nem a legnagyobb fokozat és csak cseppállóként van feltüntetve. Inkább ne kísérletezzek vele?

Az új Samsung Galaxy S8 IP68-as az elvileg már nem csepp hanem vízálló. Azt inkább belehet vinni vízbe?



2017. ápr. 11. 08:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Létezik olyan fólia, amivel elvileg vízállóvá is lehet tenni. Egy pár Budapesti üzletházban megcsinálják (csak nem akarom, hogy reklámnak tűnjön, ezért is írom így)
2017. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Tehát önmagában nem az? Illetve inkább ne kísérletezzek vele.

És az S8? illetve az IP68-as szabvány? Az elvileg már teljesen víz álló.

2017. ápr. 11. 08:31
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben ki kellene bírnia, azért picit többet bírnak ezek, mint amennyi meg van adva, de bármikor közbe léphet valami, és garancia a beázásra nem vonatkozik, illetve a sós víz megint más tészta, úgyhogy inkább ne kísérletezz.

Másrészt a kapacitív érintőkijelző nem működik víz alatt, össze-vissza fog ugrálni a menüben.

Ebay-ről is tudsz rendelni vízálló tokot, amiben használni is tudod, direkt ilyenre vannak kitalálva, pár ezer forint, de legalább biztos megúszod a megúsztatást.

2017. ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Értem. Köszi szépen. És ezek a tokok mennyit rontanak a kép minőségén?

Esetleg tudsz linkelni vagy mi ennek a neve ahogy rá tudok keresni Ebay-en?

2017. ápr. 11. 08:50
 5/10 anonim ***** válasza:
A sós tenger vizet egyik sem bírja , kinyírja a tömítéseket. Messziről kerüld el szerintem a tengert , még plusz tokokkal sem.
2017. ápr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha nekem ilyen telefonom lenne, bátran bevinném a vízbe.
2017. ápr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"iphone 7 plus waterproof case"

Vannak párszáz forintosak is, azokra nyilván nem bíznék semmit, nem hogy egy negyedmilliós telefont. Olyan 8-10 ezer környékén kezdődnek a valamit érő tokok, de azokról is érdemes valami teszt féleséget, vagy legalább értékeléseket olvasgatni.

Ill. használni víz alatt ugyan úgy nem fogod tudni, szóval előtte el kell indítani a kameraalkalmazást, aztán a hangerőgombbal tudsz indítani felvételt.


A kamera előtt valami kis plasztik lapka van, a minőségen sokat nem kéne, hogy rontson, ha csak össze nem karcolódik.

2017. ápr. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Trevor. ***** válasza:
Az Apple nem vállal garanciát arra, ha a víz kárt okoz a telefonban. Saját felelősségre, vízálló tokban beviheted a tengerbe. Nyilván ez más telefonra is igaz.
2017. ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nekem annó volt egy vízálló tokom, kaptam a telefonhoz az eladótól ajándékba. az olyan 8-15ezres árkategória volt. képminőségen nem ront, már persze kivéve akkor, ha még a fényt is bekapcsolod, de gondolom nem éjszaka akarsz videózni a víz alatt.


igen, így igaz, a sós víz az más, de egyébként sem vállal senki felelősséget érte, még a samsung se, hiába van minősítés.

alibinek tök jó, mert tudják mondani, hogyha ennek ellenére is beázott, akkor az tuti azért van, mert nagyobb víznek lett kitéve, mint amit elbír...

2017. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
inkább javítom, szóval nem igazán észrevehető a minőségen, ha egy jó tokban van.
2017. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!