Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » "SIM kártya eltávolítva. Nem...

"SIM kártya eltávolítva. Nem észlelhető a SIM kártya. Az eszköz újraindul a SIM kártya ellenőrzéséhez" Samsung Galaxy S4 Miért csinálja?

Figyelt kérdés

A telefonom a fenti üzenetet írja ki és csak újraindítás után lesz használható ismét. A gyakorisága elég változó, 3 és fél hónapja használom a telefont, van hogy egy-két hétig nem jön elő, van hogy naponta kétszer-háromszor is, általában akkor látom a fenti üzenetet, amikor a zsebemből előveszem. SIMet próbáltam már megtisztítani, telóban érintkezőkhöz nem férek hozzá közvetlenül, mert egy fémlap védi (alá kell becsúsztatni a SIMet). Próbáltam már azt is, hogy a fémlap és a telefon hátlapja közé egy öszehajtott papírdarabot ékeltem (hogy lenyomja a SIMet) de ez is csak ideig óráig használ, pár nap/hét után újra előjön. Jelenleg pl. a hátlaphoz van celluxozva egy SIM kártya méretű papírdarab, pont a SIM felett, de így is fordult már elő a probléma Nincs valakinek valami jó ötlete, mert elég kellemetlen (mi van, ha valaki pont akkor akar hívni, amikor épp nincs kapcsolat a kártya és a telefon között).

SIM kártya korábban évekig tökéletesen működött, többek között egy S3-asban például...

Modellszám: GT-I9505

Android: 4.4.2.



2017. ápr. 18. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem kéne agyonhasznált, 4 éves szemetet venni. Hiába volt annak idején csúcsmobil már nem 2013-at írunk. Többet költesz majd a javítására, mint amennyit a telefon ér. Alaplapcsere lesz jó eséllyel.
2017. ápr. 20. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerinted van az embernek pénze min. 4 évente sokszázezret kiadni vadiúj, nullkilóméteres teelefonra?
2017. ápr. 20. 14:15
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, mindenkinek nagyon szépen köszönöm a "rengeteg és hasznos" választ, végül külföldi oldalon találtam megoldást a problémára, mely egyelőre tartós megoldásnak tűnik. Megosztom, hátha a jövőben valaki hasonló problémába fut bele és itt csak a mostanihoz hasonlóan "segítőkész" embereket talál.

[link]

2017. máj. 6. 23:44
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Szerencséd volt, hogy ilyen könnyen javítható volt a hiba és értettél annyira hozzá, hogy megcsináld a leírás alapján magadnak.

Ettől függetlenül továbbra is tartom az álláspontomat, hogy használt, 4 éves csúcsmobilt nem érdemes venni. Egy "nullkilométeres" telefon nem csak sok százezerért kapható, 50-60 ezerért teljesen használható darabokat vehetsz újonnan, és általában több RAM és gyorsabb processzor van bennük, mint egy 4 éves csúcsmobilban volt.

Egyébként segítőkésznek gondolom magam, mert leírtam az igazságot. Aki szeret bütykölni, új akkut venni, hibákat elhárítani, custom romot telepíteni (hogy friss Android lehessen rajta), az nyugodtan vásároljon használtan 4 éves csúcsmobilt! Aki meg vásárlás után rögtön használható, új telefont akar friss rendszerrel, az vegyen újat a megfelelő árkategóriában.

2017. máj. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!