Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki elmagyarázná, hogyan...

Valaki elmagyarázná, hogyan tudok android 5. 0 vagy 6. 0-t rakni Huawei Ascend g620s telefonra?

Figyelt kérdés

Egyébként nem feltétlen szeretném ezt rátenni de azt mondják, hogy ezeknek az android verzióknak jobb a ram kezelése és stabilabb is mint a 4.4.4 az az kitkat alapból ez van rajta, de egyébként semmi bajom vele csak az a baj, hogy most nem tudok új telefon venni legközelebb csak nyáron majd mert akkor jár le a hűség!


Na most igazság szerint az lenne a kérdésem, hogy jelenleg csak közösségi médiát használok rajta elég aktívan ezt a 3 appot Faceboook, Messenger és Instagram, jó tudom ,hogy a törlés lenne a legjobb módszer de ezektől nem akarok megválni de amúgy ami a telefonon van minden többi gyári hülyeségtől ha lehetne esetleg letörölni valahogy akkor gyorsabb lenne esetleg, igaz ezzel még nem is kísérleteztem és semmi mással is mert félek, hogy júniusig amikor cserére kerül sor addig elrontom vagy valami!


De egyébként nagyjából így értek az ilyen mobilokhoz és tudom ,hogy nincs rá 5.0 frissítés de azt is tudom, hogy valahogy fel lehet rá tenni, de evvel még ne mis próbálkoztam mert mint mondtam nem akarom elrontani, meg az is rossz, hogy semmilyen magyar nyelvű leírás sincsen róla, hogy pontosan mit is kell csinálni vele így meg azért nem olyan könnyű!


Amúgy azért akarom lecserélni mert vannak olyan ismerőseim akiknek ilyen 20 ezer ft os telefonokon 5.0 meg 6.0 van és fényévekkel gyorsabb mint az enyém, pedig azt is tudom ,hogy ebből a telefonból sokkal többet ki lehetne hozni mint ami most valójában van azaz egy búghalmaz és tudom, hogy a fent felsorolt három appra sok a panasz de az olcsóbb telefonokon jobban fut mint a g620s-en eme 3 app párhuzamos futtatása lenne e lényeg zökkenőmentesen mert most állandóan befagy van hogy 1 percig nem is reagál semmire a telefon kb addig tart amíg újra feláll mire kilépek pl az instagramból ez nem normális szerintem egy olyan telefontól amiben:

Snapdragon 410 Quad Core 1,2 GHz

igaz a ram egy kicsit kevés mert az csak 1 Gb


De aki tud ebben az kérem segítsen amúgy jelzem csináltam már ilyen más márkájú telefonokkal és sikerült is itt viszont bajban vagy mert sem egy normális videót sem magyar nyelvű leírást nem találtam róla köszi!



2017. ápr. 20. 14:43
 1/7 A kérdező kommentje:

Egyébként még annyi tudom hogy már régi telefon és kb most lesz 2 éves mint mondtam váltani csak júniusban tudok de addig próbálnánk vele valamit csinálni, hogy legalább csak ettől a 3 apptól ne fagyjon ki állandóan ne kelljen bezárogatni folyamatosan tudjak közöttük scrollozgatni zökkenőmentesen lehetséges ez valahogy?


Mert baromi idegesítő amikor állandóan kifagy zárogatni be kilép stb szerintem kevés a ram mert folyton 85°% fölött van le lehet ezt valahogy tornázni!


Igen egyébként valószínű, hogy a ram kevés mert amikor már nagyon sok használatban van akkor kiléptet mindenből és akkor kb 400-450 mb a szabad viszont eltelik 1-2 perc és újra megint csak kb 100-120mb a szabad mitől van egy maga rendszer majd elfoglal 600-700 mb ot és jó ugyan ez nem is lenne probléma csak akkor legalább ne fagyjon ki állandóan amúgy az sem lenne baj, vagyis nem volna lényeges az újabb android ha enélkül is pl meg lehetne oldani a ram optimalizálást valahogyan csak azért gondoltam erre mert azt mondják az 5.0 től felfelé android verzióknak jobba a ram kezelése és ez valószínű igaz is mert mint mondtam olcsó gagyi telefokban amiben szint úgy 1gb van zökkenőmentesen futtatják az android 5.0 és a 6.0 is

2017. ápr. 20. 14:55
 2/7 anonim ***** válasza:
Hiába akarsz egy szamárra annyi terhet pakolni, amennyit egy elefánt se bírna el. Örülj neki, hogy ez a három nagy app, még úgy ahogy elmegy rajt.
2017. ápr. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nos hát igen, a G620s már 2 és fél éves típus, így hivatalosan KitKat-nél frissebb verzió már nincs rá. Az Android nem mindegyik verziója érhető el mindegyik típusú Androidos telefonra, ezt a gyártók döntik el, és a Huawei mindig jól áll a frissítésekkel, de nem látták értelmét, hogy a G620s megkapja, főleg talán az elavult hardver miatt, Na meg talán figyelembe vették hozzá azt is, hogy házon belül is például ott van a Huawei Y6 II Compact, ami manapság legolcsóbban 40 ezer Ft körüli árával van ott, ahol anno a G620s volt újkorában.

Az ilyen alapdolgok, amikre használod, nem nagy hardverigényű alkalmazások, erre még a KitKat is elég, én is még azt használok (Ascend P7), ha mégis befagy tőlük a telefonod, akkor gondolom még sosem optimalizáltad a rendszerét, pedig időnként kellene, és nem bonyolult: a menüben lépj be a Telefon-kezelőbe, és ott tegyél rendet; amik nem kellenek neked, azokat töröld, és közben látod is, hogy hány napja volt utoljára optimalizálva! Erre nyomj rá, hogy 100%-on legyen, és meglátod, hogy máris sokkal gyorsabb lesz az egész, és a fagyás esélye is nagyon le fog csökkenni!

2017. ápr. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen pedig szoktam optimalizálni elég sűrűn is mégis befagy még akkor is ha csak egy alkalmazás van nyitva tehát akkor szerintetek az újabb android frissítés nem jelentene neki semmit és mondjuk egy hard reset valamelyest segítene a problémán!

igen éppen ez az , hogy nem tudok törölni semmit sem ugyan is semmi nincsen rajta a fent említetteken kívül, azokat meg nem akarom törölni, már azt is próbáltam, hogy letiltottam azokat az alkalmazásokat amik gyárilag vannak rajta na de azt semmit nem sígittet mindennek ki van törölve a frissítése is és a ram kb így is általában csak olyan 200mb szabad egyébként még a messenger a legjobb mert az működik, a facebook is de ott már néha szaggat az instagaram viszont annyira már nem olyan jó

2017. ápr. 20. 15:52
 5/7 A kérdező kommentje:

Tehát akkor azt hiszem megkaptam amire kértem a választ tehát, biztos, hogy nem lehet vele már semmit sem csinálni fogadjam el addig a kis időre így ahogy van, tehát akkor az újabb android sem segítene szerintetek a problémán!

Igen azt is tudom, hogy régi a hardvere, viszont azt nem, hogy miért nem kapta meg az 5.0-t simán elbírta volna szerintem sőt lehet, hogy még javított volna a helyzeten azt mondják, ugyan is ahogy mondtam van ismerősöm akinek egy olcsó 20 ezres telefonja van 6.0 val annak sem jobb szerintem a hardvere mint a g620s nak és azon simán gördülékenyen fut a fent említett 3 app, azért gondoltam volna, hogy egy ha nem is szoftverfrissítés de mondjuk egy teljes tisztítás hard reset segítene a dolgon!


Egyébként ez igaz nem ide tartozik de van egy számítógépem Dell vostro 200 ami szint úgy elég régi még 2007 ben vettem kb. akkor nagyon új volt, akkor még többmindenre használtam mert még nem voltak így elterjedve a telefonok most viszont inkább már csak telefonon szoktam netezni asztali gép elé alig alig szoktam leülni!

Na mindegy is a lényeg az lenne, hogy akkor nagyon drágán vettem mert nagyon új volt alapból Windows vista volt rajta és után nem is nagyon foglalkoztam vele mikor már elterjedtek a telefonok, akkor kíváncsi voltam, hogy elbírja-e a Windows 10-et mert nem volt olyan rossza hardvere ez tavaly volt és megkérdeztem 1-2 embert, hogy szerintük fel tegyem-e rá elég megosztóak voltak a vélemények végül feltettem rá és még csodálkoztam is rajta, hogy valamivel egy picikét gyorsabb is volt és negyed annyi idő alatt bootolt be mint a vista


2× 2,4Ghz

320 Gb HDD

2GB ram volt még tettem be mellé 2 őt így lett 4gb ddr2-es

2017. ápr. 20. 16:26
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
Nézz körül az XDA-n. Ott valószínűleg találsz megfelelő rendszert és leírást is, hogyan telepítsd.
2017. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Jó hát oké egyébként köszi a válaszokat!

igen az XDA-t azt tudom, hogy ott van leírás meg rom is stb de angolul van amúgy valamikor én már csináltam Egy xperia x8 az és egy xperia u val is mind a kettő sikerült is de azt már nagyon régen már annyira nem emlékszek, de ott szóról szóra lépésről lépésre le volt írva magyarúl!

Az hogy XDN-n Angolul esetlen lenne leírás nos annyira nem értek Anolul nem nagyon van leírás róla de amúgy ha lenne akkor lehet, hogy nekifognánk és megcsinálnám mert akkor ha le lenne írva, hogy mit hogy csináljak biztos nem rontanám így el, de így inkább nem piszkálom mert tuti, hogy elrontanám, addig meg nem lenne semilyen telefonom se!

Pedig tudom, hogy többre is képes lenne a telefon mit ami most van mert most állandóan lefagy, mert most így hírtelen azt sem tudom, hogy hogy kezdjek hozzák, hogy ha nem hivatalos rom ot tennénk rá ki kell rootolni vagy flashelni vagy valami bootloadert kell nyitni azt nem tudom, hogy mivel kell, mint ahogy azt sem, hogy ha mindez megvan akkor mondjuk amit letöltöttem roomot azt mivel is kell feltenni én úgy emlékszem, hogy valami flashtool-al kell, de az sem mindegy, hogy milyen azt hiszem márkától eltérő programot kell hozzá használni!

2017. ápr. 21. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!