Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Huawei P10 vagy Samsung...

Huawei P10 vagy Samsung Galaxy S7?

Figyelt kérdés

Mindketto nagyon klassz telefon es a kozeljovoben meg szeretnem venni valamelyiket. Nos ezek miatt dilemmazok:


Mindketto csucskeszulek

A huawei egy evvel kesobb jelent meg, igy "frissebb"

Nem tudom melyiknek erosebb a procija es a grafikus gyorsitoja, de a p10nek nagyobb a processzor-sebessege

A samsungnak nagyobb kepernyo felbontasa van, es ezzel parhuzamosan nagyobb aksija (igy az uzemido kb azonos lehet)

A huawei kamerajanak nagyobb a felbontasa

A samsung vizallo, porallo

A huawei kissebb, konnyebb


Nos ezek alapjan (nyilvan van fontossagi sorrend) es a tovabbi pontosabb specifikaciok szerint melyiket erdemes megvenni? Az ar lenyegtelen

Jelenleg p8 litem van


[link]



2017. máj. 17. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
13%
A kettő közül a Hüvejt választanám. Víz- és porállóság számomra hasztalan, nagyobb felbontás nem kell, nem VR-ozok, nem szeretem azokat a bazi nagy telefonokat, és a Hüvejnek a kamerája is jobb. Persze ez én vagyok, lehet neked más kell.
2017. máj. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%

Én az S7-et választanám. Nemrég olyanom volt, a közelmúltban cseréltem Huawei P9-re. Nem mondom, hogy egy hulladék a Samsunghoz képest, mert nem az, de csalódtam benne. Többet vártam tőle. Egyrészt nem tetszik, hogy tele van rakva totál gyerekes alkalmazásokkal, és funkciókkal, csak hogy egyet említsek: tükör. Ráfújsz, "bepárásodik"... ilyen funkciók számomra komolytalanná teszik a készüléket. A kijelző nagyonis számít. Hiányzik a super amoled. Nem is a felbontás miatt, az S7-et is FHD-ban használtam. A szinek hiányoznak, az hogy a fekete teljesen fekete még sötétben is, míg a Huaweinál fehéres. Az Always ON funkció is nagyonn szerethető, nem kell feloldanod a telefonod, hogy lásd az órát. A billentűzet meg a kezelőfelület szokás kérdése, ha megszoktad a Huaweit, jó lesz a P10,de én kínlódok a P9-cel. Nem rossz, csak szokatlan, nem tetszik annyira, és kevésbé tűnik átgondoltnak (miért kell minden alkalmazást a kezdőképernyőn bámulnom, ha a felét sose használom? Mondjuk ez a 7-es Androiddal megváltozott). Ha a Samsung újít valamit, az szerintem általában hasznos, még ha apróság is. Például ha hívni akarsz valakit, jobbra húzod a nevét. Üzenetküldéshez balra. Apróság, de hasznos, nagyon könnyen meg lehet szokni. A Huawei trükkjei: rázd meg a telefont és kapsz új háttérképet -_- inkább nem fűzök hozzá semmit...

A P10-ben nem tudom, van-e gyorstöltés funkci, dea P9ben nincs, és nagyon hiányzik. Az S7ben volt.


A kamera... a kamera kezelőfelülete megintcsak átgondoltabb volt a Samsungnál szerintem, azzal nagyon szerettem fényképezni. A Huaweinél hiába a dupla kamera, nem szeretek fotózni vele. Ezenkívül: ha fotózok, és fülemhez emelem a kamerát, súg picit, és 5-10 perc használat után felmelegszik a kamera táján a telefon. A Samsung ilyet nem csinált. A fényképminőség annyira függ össze a megapixellel, mint a csíkok mennyisége azzal hogy egy cipő mennyire Adidas... a P9 jó képeket készít jó fényviszonyok között, továbbá jópofa funkció a dolgok elhomályosítása (bár nem működik tökéletesen). De ezen kívül semmiben nem fényképez jobban az S7-nél. Mivelhogy az is gyönyörű képeket készít, és gyenge fényviszonyok mellett a Huawei elbújhat mellette a dupla kamerájával együtt. Videó rögzítésére szintén jobb a Samsung az optikai képstabilizálásnak köszönhetően.


Szóval röviden: jó a Huawei P10, ha még nem próbáltál Galaxy S7-et, vagy esetleg iPhone 6S/7-est (sose volt, nem is lesz, mert az igényeimnek nem felel meg, de fogtam a kezemben, és be kell ismernem, hogy tényleg mindent gyorsan, jól és egyértelműen csinál), a viláh legjobb készülékénel fogod tartani,mert tényleg szép, gyors meg minden. De ha a kezedbe fogsz egy S7-et, meg fogod bénni, hogy P10-et vettél - szerintem.

2017. máj. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is, ahogy az előzőnek is volt szerencsém P9-hez és S7-hez is.

Először megvettem a P9-et. Nagyon örültem neki, mert elképesztő luxus érzést foglal magában. Egyszerűen szép...az íve, a fém keret, minden és a méretéhez képest nagyon könnyű. + az usb type C is jópofa és van gyorstöltés funkció. Az akksi sokáig bírja annak ellenére, hogy egész nap használtam. A kamera jó, vannak benne okos dolgok pl. a fénnyel festés, lassítani is tud de nem kiemelkedő. Ahhoz képest, hogy mennyit áradoztak a kameráról nem gurít akkoát.

A kezelőfelületet meg lehet szokni, de az emui 5.0 után egész jó lett.

Aztán jött a fekete leves. Az a rendkívül könnyű fémkeretet egy hét alatt elkezdte a GYÁRI tok nagyon csúnyán összekarcolni. És ez egyszerűen illúzióromboló volt, nem tudtam elhinni hogy egy 150 ezres telefon egy hét alatt úgy néz ki mint az előző 30 ezres egy év alatt. A végére már nem volt egy sima fényes felület rajta ( érsd. a 45 fokos letöréseknél) és már a hátlapot is kikezdte a (mondom még egyszer GYÁRI!!!) tok, ekkor vettem egy sima szilikon tokot rá mert az csak nem karcolja tovább, Ja megint egy hét kellett és a telefon meghajlott (nem volt farzsebben, nem ültem rá, nem történt semmi durva mégis meghajlott), akkor már nagyon ki voltam akadva. Annak ellenére, hogy a készüléken VIP garancia volt és a diszpécser csaj a telefonba azt mondta cserélik, nem voltak hajlandóak kicserélni.

Na ekkor telt be a pohár és elcseréltem (jócskán áron alul és elég szép ráfizetéssel) egy használt S7-re.

Nagyon jó döntés volt.

Mondom hogy miben rosszabb: valamivel (kb 5 fokot jelent) jobban melegszik de már azóta ez sem jellemző, az akksi kb fél órával rosszabbul bírja a strapát, és nehezebb valamivel. És ennyi, ennyiben rosszabb a P9-nél, minden másban köröket ver rá. Gyorsnak gondoltam a Hüvejt de a samu sokkal gyorsabb. a kamera világosba és sötétben is hozza azt a szintet amit elvártam. És igen nehezebb. viszont sokkal masszívab is. Az üveg és a fém részek is elképesztő erősek egyik barátom azzal a hasonlattal élt, hogy verekedni lehetne vele :D(egy hónapja pl. futottam a busz után és elejtettem pont a tokból kilógó felső fém részre esett és csak egy apró nyomódás látszik)

A felhasználói felület nagyon logikus, nagyon letisztult.

Szerintem az S7 a jobb választás ha már ilyen árban gondolkozol. Nem tudom a P10 mennyit fejlődött az elődjéhez képest, de a P9 számomra iszonyat gyenge minőséget mutatott.

2017. máj. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Rendben, koszonom a valaszaitokat:)
2017. máj. 18. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!