Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Rendelt már valaki kinából...

Rendelt már valaki kinából telefont és vámon elkapták?

Figyelt kérdés

Aki járt már így attól kérdezném hogy vámeljárás lebonyolítására választhatom a postát ahogy hallottam. viszont mostanság állandóan azt olvasom hogy 15nap amíg kivitelezik hogy elküldjék nekem a papírt meg hogy visszaérkezzen.


nem lehet valahogy gyorsítani az eljáráson?


2017. máj. 19. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

[link]


Pirossal, idézem (nem én ordítok):

"TISZTELT ÜGYFELEINK! A MEGNÖVEKEDETT KÜLDEMÉNYMENNYISÉGEKRE VALÓ TEKINTETTEL, AZ ESETLEGES HOSSZABB KEZELÉSI IDŐ MIATT MEGÉRTÉSÜKET KÉRJÜK!"


Le van terhelve a posta. Ha veled kivételeznek akkor mindenkivel kivételezhetnének, és akkor megint le lesz terhelve. Kínából és külföldről úgy rendelünk hogy türelemmel kivárjuk az akár 45-60-os kézbesítési időt. Ha ez nem megy, rendelj belföldről vagy fizesd ki az expressz szállítást.


Nekem kínából karácsony előtt 1 héttel DHL expresszel 1 héten belül itt volt a csomag vámeljárással együtt (tény hogy a plusz díjak megduplázták a költségeket, de ha valami gyorsan kell akkor fizetsz).

2017. máj. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Biztos nem vennék telefont Kinából.

Csak eu raktárból ahol érvényesíthetem a garanciát illetve előbb megérkezik vámmentesen!!

2017. máj. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

mármint úgy felgyorsítani a folyamatot hogy ne a postával kelljen bszakodni hanem más szervvel.


amúgy 2év magyar gari (1+1év), és adóbiztosítással. olvastam hogy mást is lehet választani nem csak a postát..csak hát kik azok a mások akikkel elintéztetem a dolgot.

2017. máj. 19. 19:05
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Minden telefonunkat Kínából hozatjuk. Csakis.

A magyar póstán nem tudsz gyorsítani. Gittegylet. Szaralakok.

De ne add fel.

Messze olcsóbban lesz azonos minőségű telőd, mint a buta lúzereknek.

2017. máj. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
nem gyorsítani akarok vele hanem váltani.
2017. máj. 19. 19:31
 6/14 anonim ***** válasza:

Vagy a posta intézi a vámot vagy a NAV. A postát szokták választani, mivel mindkettőnek ugyanúgy megvan a költsége, és egyszerűbb ha átvételkor a postásnak kifizeted a terméket, mint hogy külön kerülővel másnak tedd.


Nem ismerem a NAV-os eljárást, de gyanítom hogy ők is a postával küldik ki az azt az adatot amire a nyilatkozatban szükséged van, ebben az esetben pedig ugyanúgy a postásra kell várnod.

2017. máj. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
HA DHL-el küldik alapjáraton vámolják
2017. máj. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

postával küldik.

beszarok amúgy hogy ilyen lassú ez a 21. században..miért nem lehet bescannelni, elküldeni emailben és le van tudva én meg átfaxolom nekik.


mindenesetre délben írtam 3 import vámügynökségnek az ügyel kapcsolatban de egyik se válaszolt.

éljen a bürokrácia.

2017. máj. 19. 19:46
 9/14 bp1985 ***** válasza:
Vegyed itthon. Nem kell se vámolni, se várni, sőt még garanciád ia lesz.
2017. máj. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

nem hiszem el hogy itt mindenki fogyatékkal él. már leírtam hogy 2év MAGYAR GARARNCIA VAN RÁ. VÁMBIZTOSITÁSSAL EGYÜTT. NEM KELL +BAN FIZETNEM. 66-70 Ftos készüléket vettem meg 46ért. ENGEM CSAK AZ ÉRDEKEL HOGY LELEHET E CSERÉLNI A POSTÁT VAGY NEM...


jézus a mennyekben.

2017. máj. 20. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!