Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha ebayről Kínából rendelek...

Ha ebayről Kínából rendelek az kb. mennyi idő alatt ér ide?

Figyelt kérdés

Írják a rendelésnél, hogy 10-35 nap de azért ez elég tág. Arra lennék kíváncsi, hogy aki rendelt már Kínából pontosan mennyi idő volt mire megérkezett a cucc? Az a helyzet, hogy nekem június 29.-re legkésőbb kellene a telefon amit rendelni szeretnék, de így egy kicsit tartok tőle. Mennyire jellemző, hogy a maximális 35 napba telik mire kiszállítanak valamit Kínából? Megrendelhetném valamelyik hazai webshopból is, de nincs kedvem 60 ezret fizetni, ha megúszhatom 40-ből is.

Köszi szépen a válaszokat!



2017. máj. 29. 10:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyet akarsz hozatni, EU raktárba nincs esetleg? Tinydealon.

De az nagyon lehet hogy 30 nap, ez a magyar vám miatt szokott megnőni az idő. Itt lehet két hét is a vámon.

2017. máj. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

2-4 hét az átlagos, és teljesen normális intervallum, hiába nagy időszakot fed le. Kínából egészen a 45-60 nap is normális abból a szempontból hogy 60 nap alatt nem érdemes panaszt benyújtani, mert nem tudnak mit kezdeni vele, jellemzően a 60-ik napig beérkezik a csomag. És ahogy írták a vám még +1-2 hetet csúsztathat a kézbesítésen.


A június 29 ebből a szempontból már késő, kivéve ha hajlandó vagy az Expressz szállításért fizetni, ami által kötelező lesz az áfát és az eljárási díjat is fizetni (DHL-nél ez 5 ezer forint). Az Expressz szállítással viszont 7-10 nap alatt megkapod.

2017. máj. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De van tinydealen is amit szeretnék. Onnan mennyi idő alatt érkezne meg kb. ? Illetve milyen plusz költség lenne még azon kívül amit ott feltüntetnek a termék árának?

Köszönöm a válaszokat!

2017. máj. 29. 10:47
 4/11 anonim válasza:
100%

Én eléggé járatos vagyok ebben a Kínából rendelés témában, épp ezért mondom, hogy ne vegyél onnan mobil telefont.

99,9%, hogy jönni fog az e-mail és az sms, hogy megfogták a vámon és küldd el pontosan mennyi volt a termék.És szépen ki fogják fizetettni veled a 27% áfát és a kezelési költséget.

Az áfa 10800 ft lesz, a kezelési költség vagy 2500 vagy 5000ft.

Szóval ezekkel együtt szinte ugyanott vagy, ha itthon vennéd meg a telefont.Csak itthon ha baj van, akkor akár teljesen kicserélik 3 napon belül és később is számíthatsz a szervízre.

Nem éri meg így megrendelned a telefont, 53 vagy 55 körül jönne ki a végső ár.(Attól függ mennyi a kezelési költség, dlh-nál a több).

Nem fognak persze mindent terméket a vámon, de átvilágítják őket és az elektronikai kütyüket szinte kivétel nélkül kiszúrják.

Én azt ajánlom, hogy EU-n belül rendelj ilyen nagyobb összegű terméket. Ha pl Németországból vagy Angliából vennéd, akkor gond nélkül hoznák, nem vámolgatnának.

De akár az is jó, ha aliexpressen vagy ebayen találsz olyan eladót, aki tudja európai raktárból küldeni.

Nincs annyira sok, de akad olyan, amit pl Németországban adnak fel,azaz várhatóan hamarabb megjön és megúszod a tizenezres vámot.

Bár mondom, én elektronikai kütyüt itthon vennék, még akkor is , ha drágább.

Ebayről inkább telefontokot, üvegfóliát, memóriakártyát és egyéb külső dolgokat vennék a telefonhoz.

A szállítás egyébként legtöbbször a kis magyar postánk miatt csigalassú.

Ha rendben van minden, akkor a 10-14 nap a reális.De van, hogy hetekig, hónapokig áll Magyarországon a termék.. Ha nagyobb értékű és regisztrált csomagként jön, akkor nyomon követhető és általában gyorsabb.

Ha kisebb értékű és levélként adják fel(pl a telefontokokat), azt kb lehetetlen követni merre jár és teljesen eltérő mikor jön meg.

Nekem átlagban 2-3 hét, de sokszor 4-5-6 is.

2017. máj. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Vámot amúgy 22 euró fölött kellhet fizetni.Alatta bármit rendelhetsz eu-n kívülről, nem lesznek plusz költségek
2017. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Méretes akkut tartalmazó terméket már alapból nem szállítanak ezek az oldalak Mo.-ra.

Pár utóbbi rendelésemnél (Aliexpress, Geek, Gearbest) azokat a cuccokat, amiben nagy (saccperkábé 1000 mAh feletti) akku volt vagy külön csak akku, simán automatikusan sztornózták.


Hivatalosan, ami nem CE-s minősítésű, nem veszik fel a szállító társaságok.

2017. máj. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A Tinydeal-nak van Eu raktára, ha tudod onnan hozass, mert az csak 3-5 nap és nincs se áfa , se vám pluszba.

Miért nem mered meg irni hogy mit akarsz rendelni?

2017. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Az a helyzet, hogy nekem június 29.-re legkésőbb kellene a telefon amit rendelni szeretnék"


Megírtam :) Xiaomi Redmi 4x


Azt honnan tudom, hogy EU raktárba rendelkezésre áll? Írják a rendelésnél, hogy 3-7 nap átlagos kiszállítási idő a terméknél. Ez ezt jelenti?

2017. máj. 29. 16:07
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Ott van a " GERMANY " Pirossal be keretezve. AZt jelenti német raktár, ingyen szállitás, 3-7 nap alatt itt van. Se vám , se áfa nincs rá.

Tessék az oldal, böngéssz.

[link]

2017. máj. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi. Azért nem tudtam, mert amelyik terméknél én néztem nem volt feltüntetve semmi, se Kína, se Németország.
2017. máj. 29. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!