Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Miért olyan fontos most az...

Miért olyan fontos most az adategyeztetés a feltöltőkártyás telefonoknál?

Figyelt kérdés

Értem a terrorista,gazfickó,bűnöző részt,de eddig nem volt fontos?

Francnak akarnak e-mail címet,lakcímet,személyi számot...


Arról nem is beszélve,hogy most beszolgáltatok egy rakás adatot ami eddig nem kellett-nekem- és mi van ha 3 hét múlva meg elcserélem a kártyám?



2017. jún. 6. 10:37
1 2
 1/11 anonim válasza:

Most jöttek rá arra,hogy nagy a fejetlenség ezen a fronton.

Eddig is kellettek ezek az adatok ha vettél telefont vagy sim kártyát.

Ha eladod a kártyádat akkor azt be kell jelentened a szolgáltatónak ezek után,csak családon belül lehet valakinek odaadni.És ami a legfontosabb minden évben ellenőrzés lesz,hogy milyen módon az még nem ismert,A törvény előírja a szolgáltatóknak az évenkénti

ellenőrzést.

Amúgy egyszerű az adategyeztetés,gyorsan megy a neten.Mindegy ,hogy kié volt eddig,most a Te nevedre írják

át és mostantól rend lesz a rendszerben.

2017. jún. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hoztak egy rendeletet, amit a szolgáltatóknak be kell tartania. A miértre a választ a rendelet alkotói tudják megadni.

Ha új kártyát veszel, az már regisztrálva lesz. A régi addig lesz a neveden, míg be nem jelented, hogy nem használod már.

2017. jún. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Szirty ***** válasza:

A gyakorlati válasz az, hogy tucatszámra lehetett bemondásra névtelenül (akár kéz alól, piacon, stb) venni a kártyákat.

Ezeket bűncselekmények elkövetéséhez használták (külföldön is). A telefonszám így lenyomozhatatlan volt.

Ezért lett ez a szabályozás.

2017. jún. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem rossz dolog ez,talán az ilyen unokazós csalóknak is nehezebb dolguk lesz, ha visszakövethető a telszám
2017. jún. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Szóval gyorsan megy.

Biztos én vagyok bizalmatlan,de nem tetszik :-) Nekem eddig csak olyan kártyám volt amit valakitől kaptam vagy megvettem.Semmi rosszra nem használtam.

Évenként?

Kötelező bejelentenem? És ha nem teszem vagy teszi az illető akitől megveszem?

2017. jún. 6. 17:06
 6/11 anonim ***** válasza:
megszünik a szám
2017. jún. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Bejelenti az illető és én pár hónap hónap múlva megveszem.

Akkor ugyan ott vagyunk.

2017. jún. 7. 12:31
 8/11 anonim ***** válasza:
De a bejelentő felelősséggel tartozik a kártyáért most már, mert nem adható el, szóval felelősgére vonható, plussz könnyebb a nyomozás is,hogy kinek adta el.
2017. jún. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Biztos paranoiás vagyok,de miért akarják tudni? Minek ez a nagy ellenőrzés?
2017. jún. 7. 17:16
 10/11 Szirty ***** válasza:

"Bejelenti az illető és én pár hónap hónap múlva megveszem.

Akkor ugyan ott vagyunk."


Igen. Utána ha elkövetsz valamit a segítségével, akkor belerántod a buliba. Bisztosan mindenki nagyon szívesen fogja tucatszámra árulni a személyéhez köthető feltöltőkártyás SIM-eket bejelentés után. :)


"Minek ez a nagy ellenőrzés?"


Megpróbáltam leírni miért. Nem volt egyértelmű?

2017. jún. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!