Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Visszamondhatom a szerződéseme...

Visszamondhatom a szerződésemet a szolgáltatónál?

Figyelt kérdés
Kötöttem egy Mobil L díjcsomagra szerződést a Telekomnál + vettem hozzá egy készüléket, mert Magenta 1-es előfizetőként kaptam 50.000 Ft vásárlási kedvezményt. Viszont nem egészen vagyok megelégedve a készülékkel és az előfizetés sem létszükségletem, ezért szeretném az egészet semmissé tenni. Ha online kötöttem volna, akkor 14 nap elállási időm lenne, de személyes ügyfélszolgálaton csináltam, mert csak így tudtam érvényesíteni ezt a kedvezményt. Előtte tájékozódtam és mindenképpen csak személyesen tudtam ezt elintézni. Viszont azt mondják, hogy így nincs 14 nap elállási idő. Kérhetem, hogy visszamondják ezt a szerződést arra hivatkozva, hogy nem volt semmilyen lehetőség az online vásárlásra?

2017. jún. 7. 13:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem érdekük elállni. Sajna csak kötbérrel oldhatod meg.
2017. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem én, de ha kizárólag személyesen tudtam ezt elintézni és ezt az ügyintéző mondta, akkor sem?
2017. jún. 7. 13:23
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem. De azért egy próbát tehetsz.
2017. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én azért jogtalannak érzem, hogy technikai okok miatt nem lehet online vásárolni és ezért hátrányba kerül az, aki személyesen vásárol...
2017. jún. 7. 13:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A 14 napos visszamondási lehetőség azért került bele a törvénybe, mert távvásárlás során nincs lehetőséged szerződéskötés előtt kipróbálni a terméket. Ha személyes vásárlás során volt lehetőséged kipróbálni a készüléket, akkor nem jár az elállási idő. Persz ettől még meg lehet próbálkozni.
2017. jún. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Sajnos életszerűtlen, hogy ki lehessen próbálni egy telefon minden fontos funkcióját a vásárlás során, a kameráról nem is beszélve!
2017. jún. 7. 13:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Most,hogy te mit gondolsz teljesen tárgytalan.. bementél alártad kész.. viselned kell a következményeket
2017. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Idézet az ÁSZF-ből:


"12.5.2 Előfizető elállása

Az Előfizető az alábbi esetekben jogosult az Előfizetői szerződéstől elállni:

a) Ha a Szolgáltató az Előfizetői szerződésben az Előfizetői szolgáltatás nyújtásának megkezdésére meghatározott

határidőt túllépi, akkor az Előfizetői hozzáférési pont létesítését megelőzően az Előfizető jogosult az Előfizetői

szerződéstől hátrányos jogkövetkezmények nélkül elállni. Az Előfizető elállása esetén a Felek egymással elszámolnak, a

Szolgáltató az adott Előfizetői szerződés alapján befizetett díjakat legfeljebb az elállást követő 30 napon belül visszatéríti

az Előfizető számára, az Előfizető pedig egyidejűleg a Szolgáltató által részére átadott eszközöket a Szolgáltatónak

átadja.

b) A távollévők között szóban és üzlethelyiségen kívül megkötött Előfizetői szerződés esetén az Előfizető az Előfizetői

szerződés megkötésétől számított 14 napon belül hátrányos jogkövetkezmények nélkül elállhat az Előfizetői

szerződéstől. Az Előfizető úgy állhat el az Előfizetői szerződéstől, hogy a Szolgáltató által erre a célra rendszeresített

nyomtatványát kitölti, és azt a Szolgáltató részére megküldi. Az Előfizető elállási jogát nem gyakorolhatja, amennyiben a

Szolgáltató az Előfizetői szerződésnek megfelelően az Előfizetői szolgáltatás nyújtását megkezdte (45/2014. (II. 26.)

Korm. rendelet 20. § és Eszr. 7. § (6)). Ebben az esetben az előfizetőt az előfizetői szerződés megkötésétől számított 14

napon belül indokolás nélküli, azonnali hatályú felmondási jog illeti meg. (Eszr. 7. § (6)) Az erre vonatkozó

rendelkezéseket a 12.4. pont tartalmazza.

c) Amennyiben az Előfizetői szerződést a Felek üzleten kívül, a Szolgáltató helyszíni képviselője útján kötötték meg, az

Előfizető az Előfizetői szerződés megkötésétől számított 14 napon belül hátrányos jogkövetkezmények nélkül elállhat az

Előfizetői szerződéstől (45/2014. (II.26.) Korm. rendelet 20. § és Eszr. 7. § (6). Ha az Előfizetői szolgáltatás nyújtása már

megkezdődött, az Előfizető e határidőn belül indokolás nélkül felmondhatja az Előfizetői szerződést (45/2014. (II.26.)

Korm. rendelet 20. §). Az Előfizető úgy állhat el az Előfizető szerződéstől, hogy a Szolgáltató által erre a célra

rendszeresített nyomtatványát kitölti, és azt a Szolgáltató részére megküldi (45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. §).

d) Ügyfélszolgálati irodában és értékesítési pontokon jelenlévők között megkötött szerződés esetén a vak- és gyengénlátó

Előfizető az Előfizetői szerződés megkötésétől számított 8 napon belül elállhat az Előfizetői szerződéstől, vagy ha az

Előfizetői szolgáltatás nyújtása már megkezdődött, e határidőn belül indokolás nélkül felmondhatja az Előfizetői

szerződést"


Nagyon röviden: Üzletben történő vásárlás esetén elállhatsz a vásárlástól 8 napon belül, de csak akkor ha vak- és gyengénlátó vagy. Ellenkező esetben nem kötelesek elállni.

Távollévő felek közötti szerződéskötés (azaz telefonon, vagy interneten kötött szerződés) esetén pedig természetesen él a 14 napos elállás, de ez akkor így téged nem érint.


Az idézett szöveg forrása: [link]

2017. jún. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
13:53 Hallod, ha ennyire határozott ember vagy, remélem, sose jut eszedbe autót venni :D
2017. jún. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nem a határozottságommal van baj, hanem a készülékkel. Jobbra számítottam... És mivel csak úgy vehettem kedvezményesen készüléket, hogy egy új előfizetést is kötök, így ezt is meg kellett tennem.
2017. jún. 7. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!