Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A OnePlus alapszoftverei mind...

A OnePlus alapszoftverei mind Google-dolgok, csak a gyártó által módosított felülettel?

Figyelt kérdés
Olyan dolgokra gondolok, mint a Kamera, Naptár, Óra, vagy Számológép, vagy akár a Telefon app. Mindegyik igazából Google-szoftvernek hat, így az ikonok alapján amennyire láttam vidiben és képeken. Ezek valóban Google-termékek, csak úgymond skinezve vannak?

2017. júl. 15. 12:55
 1/5 anonim ***** válasza:

A Oneplus eszközökön úgy tudom, cyanogenmod valamilyen módosított verziója fut. Ez a legelterjedtebb, legstabilabb custom rom alapja. Úgy látom, oxygenos jön gyárilag, ez egy nagyon elterjedt custom rom.

Gyakorlatilag egy stock android élményt ad, a google alkalmazások pedig rendszeres security update-ekkel együtt innen lehetnek, gyanítom, integrálva a rom-ba - újabban sokan adnak ki így, hogy kettő helyett csak egy zip-et kelljen flash-elni:

[link]

Flash-elhető bármilyen androidos eszközre, csak arra kell figyelni, hogy a megfelelő verziót töltsd le. Egyébként igen, minden gyári google alkalmazás, a google szervereivel szinkronizál, hozzám hasonló flash-aholic emberek előszeretettel kísérleteznek velük.

2017. júl. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Fatal_3rror_ ***** válasza:
100%

Igazából skinezve sincsenek.


Az Oneplus gyakorlatilag gyári android rendszert ad, kiegészítve 1-2 apróbb kényelmi funkcióval.

2017. júl. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Trevor. ***** válasza:
Cyanogenmod volt régebben, amit már egy ideje leváltottak a saját fejlesztésű OxygenOS-re. A különbségeket inkább néhány extra beállításban keresd, mintsem appokban.
2017. júl. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hello, nekem tegnap jött meg a 1+5, úgy képzeld el kb, hogy van rajta egy Galléria, egy fájlkezelõ és egy Community app, pár extra beállítás (pl Pocket mode), ezeket leszámítva pedig szinte teljesen stock minden.

A telefon, sms és óra szerintem nem ugyanaz mint ami a Nexusokon van de kb pont ugyanolyan jól néznek ki/mûködnek, a Naptár az stock google calendar.

2017. júl. 16. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A Kamera, a Galéria , a fájlkezelő, meg egy egyszerű zenelejátszó, az OxygenOS saját appja, a többi mind Google. A Zene és Galéria is csak OOS 3-as verziója óta része a ROMnak. Előtte Google Play Zene és Google Photos volt az alapértelmezett.
2017. júl. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!