Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Meg lehet-e változtatni egy...

Meg lehet-e változtatni egy SMS megkapásának az idejét és ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Ha kaptam egy SMS-t annak a megkapásának idejét valahogy át lehet-e írni például úgy mintha nem tegnap hanem ma kaptam volna meg Androidon?

2017. júl. 28. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
72%
Nem!
2017. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A feladó kézbesítési jelentését hogy akarod megváltoztatni?
2017. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elérhető, hogy a telód mai dátumot írjon ki a tegnapi SMS -re, megfelelő app(okk)al és kis hozzáértéssel. Viszont ettől a kűldő még a kézbesítési jelentést megkaphatta (ha be volt állítva) még tegnap.
2017. júl. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Esetleg azt tudod ,hogy melyik appokkal tudnám ezt megoldani ?
2017. júl. 28. 21:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen, tudom.


Super Backup -al kimented az összes SMS -t (vagy csak a kívánt beszélgetést), majd a mentést egy tetszőleges szövegszerkesztővel neked megfelelően módosítod (biztonsági okokból, ha esetleg elrontanád, érdemes az eredeti teljes mentést is megtartani), majd visszaállítod a módosított mentést a Super Backup -al. Ez nem törli a korábbi üziket, így azok megkettőződhetnek. Emiatt érdemes a mentésből kitörölni mindent, amit nem akarsz módosítani, vagy a Super Backup -al töröltetni az összes üzit. Emiatt is kellhet a teljes, módosítatlan mentés, ha hibáznál.


Azt nem árt tudni, hogy a mentett fájl kétféle módon tárolja az SMS -ek dátumát. Ebből a program csak a 'date' értékét veszi figyelembe visszaállításkor, ami NEM év-hó-nap-óra-perc-másodperc lebontásban van!!! Szóval szükséged lehet némi matekra is, vagy próbálkozhatsz sokáig...

Annyit tudok még segíteni, hogy a kerek egy nappal későbbi időpont eléréséhez a 'date' értékéhez 86400000 -et kell hozzáadnod.

Valamint a Super Backup -ban van 'mentés megtekintése' opció, amivel ellenőrízheted a módosítást még a visszaállítás előtt.


Mindez persze a kézbesítési jelentésre nincs hatással. Ez csak a telefonodban hajt végre módosítást, ami törvényesen nem hiteles bizonyíték pont azért, mert módosítható.


Megj.1:

A Super Backup a mentést a belső tárhelyre készíti alapesetben, egy ilyen nevű mappába:

SmsContactsBackup


Megj.2: Én eredetileg os verziócsere miatt adódó kódolási hiba kijavítására használtam a programot. Ugyanis a teló saját mentése az új rendszerben hibásan jelenítette meg az ékezetes karaktereket. Annyira megtetszett az app, hogy azóta ezt használom mentésre a teló saját backup megoldása helyett.

2017. júl. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!