Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megrázhat, ha nincs töltőn?

Megrázhat, ha nincs töltőn?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne nézzetek hülyének, egyrész azért sem, mert semmit nem értek az ilyen készülékekhez. Van egy iPhone 5-m, aminek betört a kijelzője, 3 hónap után kicseréltettem a kijelzőjét, de most mindig ha hozzáérek, már nemcsak a kijelzőhöz, de magához a telefonhoz, akkor olyan, mintha csípne. Nem kifejezetten az az érzés, amikor megráz valami, de olyan bizsergő érzést érzek. Lehet csak bebeszélem, de ki tudja. Szóval, valaki hozzáértő mit gondol? Kizárt vagy rázhat? (nincs töltőn)

21/L


2017. aug. 2. 23:31
 1/7 A kérdező kommentje:

És az a kicsi fizika tudásom, ami van, ennyibe telik:

tudjuk, ha nincs töltőn a készülék, tehát közvetlen áramot nem kap, nem tud áramütés érni, DE a telefon sem működik magától, az akkumulátor töltődött fel árammal (ennek a fizikáját már nem ismerem), viszont emlékszem, hogy még anno egy kísérleten batrival világítottuk meg az égőt, és amikor megnyaltuk, akkor enyhe csípést éreztünk a nyelvünk hegyén. Gondolom egy ennyi mindenre képes telefon már több egy kisiskolás batrinál. De szóljatok, ha tévedem.

2017. aug. 2. 23:31
 2/7 anonim ***** válasza:
Fizikai oka nincs, az érzés pusztán belőled származik.
2017. aug. 3. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Bubuka508 ***** válasza:
Az akkumulátor miatt nem rázhat meg, annak nincs akkora feszültsége. Esetleg az lehetséges, hogy pl. dörzsölödéstöl feltöltödhetett a készülék müanyagháza, ezért csipett, mikor megfogtad. Következö alkalommal lehet, hogy már te beszélted be magadnak. De az ilyesmi függhet a pillanatnyi egészségi, vagy lelki állapottol is. Én pl. most olyan fizikai munkát végzek, hogy pihenés alatt gyakran zsibbadnak a karjaim, olyankor elöfordul, hogy olyan izomrándulást érzek, mintha áramütést kapnék. Pedig lehetetlen, mert nem nyulok olyankor elektromos készülékhez. Ha pedig nagyon zavar a telefon, esetleg válj meg töle. Még az lehet, hogy a kijelzöt táplálo nagyfeszültség valahogy áthuz a készülék burkolatán. Ekkor is legjobb lecserélni, ha nem is veszélyes, de zavaro.
2017. aug. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
06:41 A kijelzőt nem táplálja semmiféle nagyfeszültség, sima fehér LED-ek adják a háttérvilágítást. Nagyfeszültségű alkatrész nincs az iPhone-ban, meg semelyik modern telefonban, töltő nélkül nem rázhat, vagy legalábbis nem a telefon hibájából.
2017. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De nem elektromossággal működik a telefon? Úgy összetört, hogy behorpadt, kijött a helyéről a belső része, amit én visszapattintottam. Mikor elvittem megjavíttatni, azt mondták, hogy egy részen nem is működik az érintés, azzal már nem is tudtak mit csinálni, a kijelzőt kicserélték, mondván használjam, amíg kényelmes.

Megkérdeztem egy orvost is, és azt mondta, hogy nem szabad használni, de lehet csak nem ért hozzá. Szóval akkor most mi van? Nemlehet, hogy az a feszültség, ami a telóban van engem is érint?

2017. aug. 3. 12:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Megrázni megrázhat de akkor le kéne merülni a telefonnak.

Kb. 1500mAh a telefon ami ~3.7V.Tehát szerintem képzelődsz.De inkább vegyél egy nyomó gombos telefont amíg nem tudsz másikat beszerezni.

2017. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez most irónia volt? Mondtam, hogy ne nézzetek hülyének, simán lehet, hogy csak bebeszélem. Köszi az eddigi válaszokat.
2017. aug. 3. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!