Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Milyen hagyományos mobiltelefo...

Milyen hagyományos mobiltelefon van, ami jó képeket is csinál?

Figyelt kérdés
Internetezni nem utcán akarok,de telefonáláson kívül fotózni igen.

2017. aug. 8. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdező: több éve, csak az okostelefonokra fejlesztik a kamerát is, úgyhogy a "hagyományos" telefonoké már nem veszik fel velük a versenyt.

Ha nem akarsz utcán internetezni, az oké, de nem is szükséges. Egy kattintással kinyomod az adatforgalmat, aztán meg, ha kell, zenét hallgatsz egy Bluetooth fülessel, hogy még a vezetékkel sem kell bajlódnod.

A másik: okostelefonnal, jobban el tudod küldeni a képet, mint egy hagyományos telefonnal... és még, a lakásban egy felhőtárhelybe is el tudod menteni, így nem kell PC-re dugnod.

A Bluetooth headsetre visszatérve: az okostelefont még telefonálásra sem kell elővenned, mert hangvezérléssel is tudod irányítani, úgyhogy ezzel is előrébb vagy.

2017. aug. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Alex Fly ***** válasza:
Semmilyen. A kamerákat is az okostelefonok esetén fejlesztik. Semmi értelme nem lenne hagyományos telefonba a mai értelemben vett csúcsminőségű kamerát szerelni, nem igazán lenne piaca egy mai felsőkategóriás okostelefon áráért megvásárolható, de annál lényegesen kevesebbet tudó készüléknek (a képfeldolgozás miatt a nagy mennyiségű RAM, az erős processzor illetve GPU elengedhetetlen -ám ezek 90%-ban teljesen kihasználatlanok maradnak).
2017. aug. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én 15-20 évvel ezelőtt a hagyományos telefonommal is tudtam már internetezni, szóval ezt az indokot nem teljesen értem. Másrészt azért mert van valamilyen funkciója a telefonnak, még nem kötelező használni. Én itt inkább technofóbia szagot érzek.
2017. aug. 8. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
Nem technofóbia, hanem racionalitás. A kérdező által elképzelt készülék egy fényképezőgép, amivel mellesleg telefonálni is lehet. A gyakorlatban viszont az eszközök fejlődése fordított utat járt be. Nem a fényképező lett a közös pont, hanem az okostelefonnak nevezett zsebszámítógép.
2017. aug. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

@Alex Fly:

.... nem a kérdezőt akarom lehordani (és nem is téged), de a racionalitásról akkor lehet beszélni, ha az elképzelés közel áll a valósághoz.... .

Viszont igaz, hogy az okostelefon névvel ellátott zsebszámítógépek fejlődtek, de ott is, a kamerákat (nem csak a MPx számban, hanem a szenzorban) is fejlesztik.

Az okoskamera viszont... sajnos nem lett sikeres... úgy tudom, hogy csak a Samsung dobott ki egyet, de egy ideje ő sem gyárt.

Amik még szóba jöhetnek: digitális fényképezőgép, illetve akciókamera (vagy sportkamera, attól függően, hol, milyen néven írják). Ha az árban nézzük, akkor is, sokkal jobb képeket tudsz velük készíteni, mint egy ugyanolyan árban lévő okostelefonnal.

2017. aug. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!