Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Ha Androidon nem zárom be az...

Ha Androidon nem zárom be az alkalmazásokat, csak kilépek belőlük, az befolyásolja pozitív vagy negatív irányba a teljesítményt és aksit?

Figyelt kérdés
Ha így frissítek alkalmazásokat, így használom a mobilt, stb.

2017. aug. 17. 21:46
 1/6 anonim válasza:
Teljesítményben én meg nem vettem észre hogy gond lenne aktáit viszont meríti kicsit
2017. aug. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Pozitív irány.

Mivel így van optimalizálva.

Ha bezárod öket akkor több energiát emészt fel késöbb ha megnyitod.

Az olyan Clean Master meg a Task Killerek, battery repair, battery save, nagyon jó pénz bevétel azoknak akik felrakták a google play-re.

Clean Master és a gyorsitotár kiüritése több sz@rt csinál mint hasznot...

A sok androidot nem ismerő felhasználó letölti aztán azt hangoztatja hogy gyorsabb lett a telefon tőle.

Na igen de mit csinál a telefon a háttérben ??

Felborítja az android rendes kezelőjét.

A teljesítménye úgy a legjobb ahogy van.

Ne használj ilyen kamu alkalmazásokat..

Az akksi akkor bírja a legjobban ha nem teszed ki azoknak az alkalmazásoknak.

2017. aug. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem használok semmi ilyesmi appot, csak arra vagyok kíváncsi, ha mindig bezárom az app switcherből az alkalmazásokat, az segít vagy ront. És mi van akkor, ha így frissítem le az appokat a Google Playből, hogy nem zártam be, vagy így indítom újra a mobilt?


A gyorsítótárat szoktam törölni, de azt csak a szűkösebb hely miatt jelenleg. Ez is hátrány?

2017. aug. 17. 22:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Az android igyis ugyis felszabadít helyet más alkalmazásnak ha kell.

Az alkalmazás lefrissités során az történik. alkalmazás egy apk fájl frissitésnél alapból android bezárja és frissiti.

Ha frissíted alkalmazást ujrainditod akkor nem fogja telepíteni. Vagy teljesen lefut vagy nem.

2017. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát érdekes. Ha én nem zárom be őket, akkor úgy le fagy, hogy az nem igaz (3gb rammal).
2017. aug. 18. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az "app switcherből" ha bezársz egy appot, az még nem biztos, hogy le is fog állni. Ha van háttérszolgáltatása, akkor fut továb. Meg akkor is, ha az app nincs jól optimalizálva.


Ha az alkalmazáselőzményekből törölsz/kihúzol/kidobsz/ki x -elsz egy appot, az csak a memóriakezelésre hat leginkább pozitívan. Ugyanakkor a cpu terhelést is csökkenti kis mértékben, így az akku-idő nő.


Ha a telót újraindítod akkor a rendszer szépen leállít mindent, amit kell. (Jól ki van az is találva)


Ha frissítessz egy appot, akkor az alkalmazáskezelő (ami a rendszer része) feladata a frissítés megkezdése előtt a frissítendő app utasítása az adatai mentésére és leállásra. Ha ez rendben lement, telepíti a frissebb példányt külön mappába, átrakja a beállításokat, törli a korábbi verziót és az app szolgáltatásain keresztűl elindítja az immáron frissített appot.



Egyébként pedig az OOM beállításoknak köszönhetően az android felszabadít RAM -ot, ha szükséges. Mégpedig a rég használt/nem fontos appok bezárásával.


Csak annyi hiányzik még pár telefonból, hogy a szemetet kitakarítsa magától. Gondolok itt a gyorsitótárazott adatok elévülési idejére és a régi gyorsitótárak auto-törlésére. Bár 1-2 gyártó már fejlesztget ezirányban is.

2017. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!