Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » A Google miért zsarolja a...

A Google miért zsarolja a felhasználókat, miért kényszerítenek mindenkit frissitésre?

Figyelt kérdés

Van egy tabletem annyira 2016os évvégi tablet, szóval egyáltalán nem régi, most jött ez a hülye új rendszer frissítés amit nem is lehet kikapcsolni szinte, amíg nem frissitem állandóan jelez, felugrik teljes képernyőre hogy mikor telepítem, nincs olyan választás hogy ne figyelmeztessen többet. Illetve hogy nem akarom. De ha nem frissitem állandóan ott jelzi fönt kis ikonnal. Volt olyan is, miközbe ki vannak kapcsolva az automatikus frissitések, volt hogy azt látom magától kezdett el le töltögetni. Most komolyan.. a fejlesztők szórakoznak vagy ennyire hülyének nézik a felhasználót? Miért kell kényszeríteni.. ja és ráadásul szépen zsarolnak hogy ja ha nem frissited akkor nem biztos hogy tudsz használni alkalmazásokat..

Mi értelme annak hogy egy készülékhez félévente készítenek frissitést? Miért nem jó az ami van és amivel hibátlanul müködik? Ugyanez tvnél, még menü sincs hol kilehetne kapcsolni, minden youtube megnyitásakor alsó sávba feljön hogy megjelent új frissítés, indítom e vagy bezárom, vagy nem. Az sem elég egyértelmű ha valamire rámegy az ember és aztmondja Nem? Miért jelenik meg legközelebb is?

Így lehet a legjobban egy eszközt elpusztitani, ami önmagába fizikailag hibátlan, de ezzel az új rendszerrel lelassúl és használhatattlan lesz. Mi értelme ennek

Megkérdezném a googlet vagy akik csinálják hogy milyen, hány 100 ezres milliós telefont vegyen az ember ha azt akarja hogy 5 év múlva is használható legyen? Egyáltalán hova vezet ez a sok frissítés? Szerintem egy beteg ember elméjére utal aki ezt kitalálta, hozzá nem értők csinálják az egészet, meg keserítve a felhasználó emberek millióit


2017. aug. 22. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon is okosak,ezzel is ösztöneznek h vegyél másikat.. mert az új rendszert már lassabban futtatja a kütyüd,, tapasztalat.
2017. aug. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, ezt én is utálom. Nem is használom azokat a funkcióit a készüléknek, amiket egyfolytában frissít. A frissítést egy darabig el lehet odázni, de végül áterőszakolja magát, és miközben a programokban semmi érezhető javulást vagy újítást nem hoz a "frissítés", a készülék érezhetően egyre lassabb lesz és egyre többet akadozik, egyre többször fagy le.

Szerintem egyértelmű, hogy ezzel kényszerítik az embereket, hogy lecseréljék a gépeiket egy újabbra.

2017. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Értem én azt.. belassítja... nevetséges, van egy új fizikailag kifogástalan eszköz, amit az ember normális körülmények között egy évtizedig is használhatna.. És nekem konkrétan nincs igényem arra hogy valami csúcs szuper csillogó villogó alkalmazás legyen.. az ember nem tud egy ilyen ezközt munkára használni. Szerintem itt inkább a gyerekekre a 20 év alatti korosztályra gondolnak vagy passz. Most ez olyan dolog, mintha neked lenne egy munkaasztalod, íroasztalod, van egy megszokott tanulási ütemed, megszokott eszközeid, de nem tanulhatsz úgy ahogy neked jó, mert félévente kicserélnek mindent, átrendeznek minden eszközödet, ugyanígy a menüket is, mindig újra kell tanulnod, hogy ami eddig ott volt és simán ment a munkamenet, az lehet már nincs ott, kivették, vagy elrejtették.. az embernek meg rengeteg ideje megy arra hogy itt most leálljon és kitanulmányozza az új rendszert.. ha meg megtanulja nagynehezen, akkor már jön az újabb kötelező frissítés. Mi értelme ennek?
2017. aug. 22. 09:45
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Emlékszel a nyár eleji Wannacry zsarolóvírus terjedésére? Csak azokat érintette akik hónapok óta sem voltak hajlandóak frissíteni a rendszerüket. A frissítés hiányában nem kerül javításra a kritikus biztonsági hiba, így a rendszer védtelen maradt. Miért? Mert a felhasználó kijelenti hogy "a frissítés csak lassítja a rendszert és feleslegesen foglalja a helyet" és "minek frissíteni amikor a rendszer így is tökéletes?".


Azért, mert nem létezik tökéletes rendszer főleg nem hibátlan. Azért kényszerítik rád a frissítést mert te magadtól nem lennél rá hajlandó. Bezzeg ha valami vírus vagy kártevő papírnehezéket csinálni a készülékből mert másra nem lenne többet használható akkor megint te vernéd a melled hogy mégis hogy képzelte a gyártó hogy te megveszed százezrekért mert ki kell dobnod. És mit fog mondani? Hogy basztál telepíteni a javítást ami a frissítésben volt, úgyhogy a te hibád.

2017. aug. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Alibi... mindenre kikell találni valamit..csak hogy legyen
2017. aug. 22. 09:50
 6/11 anonim ***** válasza:
Neked is mindenre kész válaszaid vannak, és nem érdekel ki mit válaszol, így értelmét veszti a kérdés. Nyilván egy összeesküvés-elmélet mindenre választ ad. Bírom az ilyen embert aki szidja a terméket mint a bokrot, de úgy rá van függve hogy elhagyni mégsem hajlandó. Pedig nem kötelező Google terméket használni ha nem bízol benne.
2017. aug. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%

# 4


Mint írod, nincs tökéletes rendszer..., akkor teljesen felesleges magunkat szívatni és értelmesebb ésszel használni mindent...sz@rni a frissítésekre, amely már xp-nél bizonyítást nyert.


Egy kizárólag netre alkotott gépen és xp-vel rajta, régi firefox és chrom böngészővel...sima levelek-youtube...netezés céljából egy egyszerű vírusvédelemmel, de legfőképpen mindenféle agyatlan frissítéstől mentesen 6 éve megy.

A google meg kiírja, erre a rendszerre nincs frissítés:))))))


Tanulság? Az új sz@rok nem mennek a régi sz@rokon...Nem divat?

Net megy jól és gyorsan, minden elérhető, nincs arcunkban minden felugró marhaság.

Sima felhasználónak teljesen optimális még.

2017. aug. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7. És mi van akkor ha szükséged van egy olyan alkalmazás, programra ami megköveteli a win7 vagy újabb rendszereket? Veszel egy új eszközt, mittudomén egy kamerát, annak drivere programja képnézegetője van, amivel kezeli a saját fájljait..és nincs rajta mondjuk XP támogatás. Vagy munkahelyen kapsz egy csúcs szuper programot, és emiatt nem tudsz haladni.. sajnos függünk a rendszertől. 6. Azért használok ilyeneket, mert manapság ennek megléte szükséges, az éltehez.. nem az élvezet meg kényelmi alkalmazásokra gondolok.. vannak dolgok amiket csak ezen keresztül ér el az ember. XP rendszer az jó nagyon, nekem is tetszik, csak az meg korlátozott, ott azt kell számba venni mi az ami megy rajta. Pedig egy olyan rendszernek őrülnék ha az menne még a társadalomba, könnyű, egyszerű, összetett, jól össze van rakva. De a fejlesztő b.iknak nem elég..
2017. aug. 22. 10:28
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

# 8


Ezen esetben egy másik hdd, melyen 7 lenne, de ott is tiltva a sok fosság.Amúgy, éppen ez a vicc, hogy már a 7-től sok drivert a rendszerek nem engednek feltelepíteni...na, akkor szopi van.

Viszont az xp-re még mindig rá lehet ügyeskedni sok sok mindent...ez a meglepő és a 7-től meg alig alig sikerül, de frissítésekkel kitörölhetjük "azt", annyit érnek.


Mellesleg kép és video megtekintésére vagy szerkesztésére pokoli jó progik vannak xp-re, míg utána.....hagyjuk.

A technikában is, mint életünkben fel kellene ismerni azt, hogy valami már megfelelően kiszolgál életünkben és fokozva csak elsz@rni lehet mindent.

Szóval, a sok "kocka" munkanélküli maradna, ezért találnak ki marhaságokat "boldogításunkra".

2017. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kisrészt fejlesztési (gyakran rosszabb lesz helyzet)

Nagyrészt anyagi. A legtöbb cég hivatalosan veszi meg nagy összegekért a software-eket,

amíg mi ingyen lelopjuk a netről a torrentek, egyéb oldalak segítségével.

2017. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!