Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Csak engem zavar az emberek...

Csak engem zavar az emberek digitális igénytelensége, tudatlansága?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem feltétlenül az ő hibájuk. Az oktatásban az efféle hétköznapi dolgokról is szót kellene ejteni.

300ezres okostelefont vásárolnak egyesek, de Facebook Messengeren keresztül cserélnek képeket a közös nyaralásról, ami teljesen lerontja a minőséget. Tévén nézve már zavaró a különbség, valamint így minek a csúcsminőségű kamera a telefonban? Simán lehet felhő backupot állítani aztán mappa/album megosztás az ismerősöknek. Eredeti minőség, bárhonnan elérhető, lementegetés nélkül (akár offline is) hozzáférhető egyszerűen, strukturálva.

Aztán ott vannak a közösen szerkesztett dokumentumok. Mai napig hallom, hogy mailben küldözgetik egymásnak az emberek. Ez így miért?:D Google és Microsoft irodai szoftverek ingyenesen tudnak több szerkesztőt egyszerre kezelni.

Ezek ilyen egyszerű, apró dolgok amikkel sokkal praktikusabb lenne a digitális élet. Évek óta létező dolgok...



2017. aug. 27. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Csak engem zavar az embereknek az a késztetése, hogy belepofázzanak mások dolgába? MI a fene közöd van ahhoz, ki hogyan oszt meg képeket?
2017. aug. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
77%
lol nem értem mit zavar téged, meleg van tuti unatkozol😄😄
2017. aug. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem hinném, hogy a Messenger rontana a minőségen, na meg a "praktikusabb" kifejezés nem mindig jelent egyet az "egyszerűbb" kifejezéssel! Na meg aztán lehet hogy sokat tudnak a 300 ezres okostelefonok, csak épp az egyiknek például iPhone 7 Plus van, a másiknak meg mondjuk Samsung Galaxy S8+ , akkor hiába a nagy tudás, iOS és Android közvetlenül nem kompatibilis egymással, tehát mindenképp a Messenger, E-mail és hasonlók az áthidaló megoldások!


De amúgy az iOS és Android közvetlen összeférhetetlensége Neked is eszedbe juthatott volna, tudhatnád, ha annyira jártas vagy a digitális világban!

2017. aug. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
Engem is qrvájul zavar a te igénytelenséged, hogy belepofázol a dolgomba, de mégse szólok.
2017. aug. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
engem egyáltalán nem zavar! Sőt néha örülök neki, hogy én a gyengébb mobillal is többre vagyok képes. De ez se zavar :)
2017. aug. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%

Az életünket nem akarnád esetleg irányítani??

Messengert,gmail(sokan nem használják a google driveot pedig egyszerű, ez ő választásuk hagyuk is meg nekik) azért is használják sokan mivel gépen,iphoneon,androidon ,a számitásteknikában nem jártas emberek is könnyen elkűldjék képeiket.

Nekik úgy teljesen jó ahogy ott van.

Egyszerű gyors nincs sok szöszölés.

2017. aug. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

most mindenkivel szembe megyek, de veled vagyok. Baromira idegesít amikor mondják hogy akkor küld el nekünk (10 embernek) és akkor közösen megszerkesztjük.


Amire meg mondom hogy akkor felteszem felhőbe és közösen szerkesztjük akkor meg "mi az a felhő?" (120k-s telefonnal)


Amúgy a felhő alapú megoldások pont, hogy áthidalást jelentenek az oprendszerek között. mai napig windows phone 10-t használok és probléma nélkül megy a közös dokumentumszerkesztés és felhő alapú megosztás iOS Android és Windows Phone között.


a messenger rontja a képeket, én is tapasztaltam már korábban...

2017. aug. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi, az utolsó válaszoló kivételével mind olyan dologról beszéltetek nagy elánnal amiben nem vagytok jártasak. Nem kompatibilis az Android és az iOS, meg a Windows? Cloud megoldásokról beszélünk :D Pont ezt hidalják át, ahogy az utolsó mondta.

És igen, mivel én 21. századi módon kezelem a fotókat és a dokumentumokat, elég zavaró, mikor ismeretségi körömben ilyen félmegoldásokkal $zarakodnak. A Messenger algoritmusa pedig rontja a képek minőségét...

2017. aug. 27. 19:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen az igaz.

De ahogy ti is mondtátok vannak 130k-s telefonnal emberek, de ha nem tudják mi az a felhő akkor elmagyaráz hatjátok. Vagy megfogadja a tanácsod vagy nem.Ez ellen nincs orvosság.

Valaki lesz*rja azt hogy van.

"Ott a messenger jó az mindenre" mondtattal....

Messengernél van ügye az a hd küldés amivel talán +1 fokkal jobb a kép képe.

Én amúgy a Mi cloudot használom xiaomi telefonom miatt. 😂

2017. aug. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

egyértelmű, hogy a Messenger rontja a képek minőségét, ezt viszont sokan nem tudják és még akik tudják, azok sem biztos, hogy törődnek vele. mert pl. egy csomó képnél igazából mindegy a minőség, mert egyszer megnézik és aztán elfelejtik örökre. ha csak ennyi egy kép funkciója, hogy "nézd, de jó pullanat!", akkor én se babrálok felhővel, emaillel, egyebekkel, sőt ilyenkor megszerkeszteni, korrigálni, stb. se szoktam a képeket, mert annyit nem ér. csak egy gyors chat megosztást.


a felhő alapú megoldások előnyében is igazad van, de nem mindig jó a közös szerkesztés, mert valaki szeretné ellenőrzés alatt tartani, hogy milyen változtatások kerülnek bele. szóval írd csak meg offline a javaslataidat és küldd el, aztán vagy megbeszéljük, vagy majd én eldöntöm, hogy úgy lesz-e.

persze sok esetben akkor sem alkalmazzák, amikor tényleg ez lenne a jobb megoldás, ez meg vagy a tudatlanság, tapasztalatlanság, vagy a bizalmatlanság miatt van. mert ha valaki nem ismeri kellő mértékben, nincs hozzászokva, nem szokta hasznáni, akkor bizalmatlan is. vagy csak bizonytalan, hogy ő képes-e boldogulni vele. vagy épp a többiek képességeiben nem bízik, mert attól, hogy ő maga tudja használni, a többiek még nem biztos...


engem is zavar, ha mások informatikai jártassága messze elmarad a tőlük elvárható(?) szinttől. főleg szakmai közegben, ahol a munkavégzéshez hozzátartozna az is, hogy magas szinten használni tudják a technikát. a hétköznapokban azért egy fokkal érthetőbb, hogy az emberek nem állnak a helyzet magaslatán. a hétköznapi embertől sajnos sokkal hétköznapibb dolgokat sem nagyon lehet elvárni amik ma már hozzátartoznának az általános műveltséghez (pl. feltűnően kamu hírek felismerése, nem megosztása, könnyen csekkolható információk ellenőrzése megosztás/terjesztés előtt, stb).


egyébként a jelenség minimum részben azzal is magyarázható, hogy a drága telefont (ahogy egyébként a drága és nagy tudású számítógépet is) bárki megveheti, akinek van rá pénze (vagy telefonra könnyen találhat olcsóbb megoldásokat mindenféle akciót, előfizetői hűség kedvezmények és egyéb formákban), sőt még valahol státusz szimbólum is, hogy milyen telód van. tudást viszont nem kap hozzá, hogy mire és hogyan használja. szóval az eszköz egyáltalán nem mércéje annak, hogy mennyire ért valaki a használatához.

ez különösen igaz a fotó, videó, drón és hasonló területekre is. attól hogy valakinek van pénze a legdrágább, legmenőbb cuccokra, még nem lesz szakértője a területnek. talán még a kocsik, motorok területén is igaz ez a megállapítás, hiszen a jó kocsival se észt, se tudást, se rutint nem adnak (lásd pl. a hírekből a fickót, aki rögötn összetörte a vaduúj sportautóját, mikor megvette). viszont mivel ezek jobbára egy funkciós eszközök, így ha használod a kocsit/motort, óhatatlanul szerzel valamennyi rutint vele és legalább idővel begyakorlod a használatát. egy telefonnal viszont sosem szerzel informatikai tudást, ha csak telefonálásra meg naptárnak használod, de megvetted, mert menő.


ezek persze nem jó dolgok, de lehet rajta javítani és például az is nagyon sokat számít, hogy te, aki tudod használni, hogyan adod elő a véleményed azoknak, akik még nem tudják. mert ha csak letorkolsz valakit, hogy milyen hülye, hogy nem tudja használni akkor bezárkózik és még annyira se lesz fogékony a véleményedre. ha viszont megdicséred, hogy milyen menő cucca van és "képzeld, ez már olyat is tud", akkor lehet, hogy megkedveli azt a funkciót és megtanulja használni, hiszen az is menő, mint az eszköz...

,-))


az informatika oktatás egyébként különösen nehéz terület, mert rengeteg féle korú, hátterű, tudású, szokású, rigolyájú embert irtó nehéz közös nevezőre hozni. pláne úgy, hogy maguk a tanárok, akik ezt megtaníthatnák nekik is nagyon megoszló képességekkel, tudásszinttel és háttérrel rendelkeznek. de az informatika tanárok közé sorolom a rendszergazdákat és más informatikával foglalkozó embereket, akik a cégeknél kellene, hogy terjesszék a komolyabb informatika használati kultúrát, de nem feltétlenül alkalmasak erre, mert ők pl. sosem készültek tanárnak, noha a társadalmi funkciójuk valami hasonló (kéne, hogy legyen)...

2017. aug. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!