Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Okostelefonra tényleg felesleg...

Okostelefonra tényleg felesleges vírusírtó? Azt mondta a haverom hogy androidra nem írnak vírust.

Figyelt kérdés

2017. szept. 4. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
A haverod dilettáns. Én már találkoztam Androidos kártevővel. Egyiket a Play Áruházból letöltött appban találtam ! Pont az olyanok miatt van annyi zombigép, akik szerint bizonyos operációs rendszerek biztonságban vannak.
2017. szept. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Captain Logic ***** válasza:
62%
Természetesen minden rendszeren találsz vírust. A különbség, hogy iOS-re sokkal nehezebb beszerezni, hiszen az App Store nincs tele "Hamis hívás barátnő tréfa" és hasonló alkalmazásokkal... Windows Phone-t pedig olyan kevesen használnak, hogy szinte fölösleges vírust gyártani. Olyan, mint gépen a Linux.
2017. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Virusok általában google play-ből, vagy nem a google play-ből esetleg egy reklám formájában ami azt mondja, hogy van 11 vírusod és telepísd ezt meg ezt aztán elvisz a google playbe ahol az alkalmazással lejön a vírus is.

A vicc meg az, hogy már elérhető olyan apk fájl amivel lehet androidra ransomware-t készíteni programozási tudás nélkűl...

2017. szept. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Az butasag, hogy androidra nincs virus. Viszont megfelel egy ingyenes virusirto mint az avast vagy avg ingyenes alkalmazasa, mely ellenorzi a telepitendo alkalmazasokat es a bongeszot is figyelemmel kiseri. link: mobilgamer.hu/cikk/ez-az-5-legjobb-ingyenes-virusirto-androidra
2017. szept. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van ra virus, ios ra ha nincs jailbreakolva akkor az biztonsagos de az androiddal osszeszedel barmit nem vagyok ios fan de a rendszeruk sokkal vedettebb hiaba zartabb is ezt be kell latnom, de ha hulyesegeket nem toltesz le akkor nem kellene problemanak felmerulnie, netes reklamoknak nm dolsz be ahogy a felettem levő is irta ... amugy az avg t előfizettem evi 5 eur nem halok bele
2017. szept. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Van vírus. Viszont ez nem a klasszikus értelemben vett ví-

rus. Míg PC-nél elég egy fertőzött lemezt betenni, vagy egy

mappát megnyitni, amiben a fertőzött file van, addig andro-

idnál le kell tölteni a vírusos programot, és el is kell

indítani.


Vagyis magától nem fog megfertőződni a gép, el kell

indítani a programot hozzá. Azt, hogy miképp éri el

az app, az már az ő dolga. Innentől, hogy felhasználó

elindítja, kb hozzáférést ad a rendszerhez. Persze nem

minden funkcióhoz, újabb android már mindenhez külön

hozzáférési jogot kér (nekem mindig feltűnő, ha egy

játék pl a telefonkönyvemhez, vagy a képeimhez akar

hozzáférni, a rendszerbeállításokról már nem is be-

szélve..), de már alapból is tud kárt okozni, főleg, ha

egy-két alapjogot meg tud kerülni (amik nem veszélyez-

tetik a rendszer biztonságát, de a felhasználó adatait

igen).

Rootnál már más a helyzet, ott egyszer kap egy app root

jogot, onnantól már magáévá teheti az egész rendszert.


A másik dolog a kamu oldalak, hogy a böngészőbe tesznek

kárt, kb ransomware effektust hoznak létre, valójában

azonban pillanatok alatt eltávolíthatók akár egy shell-

ből is.


Az ingyenes "vírusirtók" ezeket simán elkapják. Na nem

a rootos appokat, hanem ami a mezei usernek gondot okoz-

hatnak.


Nekem nincs vírusirtó a telefonomon, mivel kb 5 külső

appot használok, nem böngészek, nem használom play-t,

nem mailezek stb. Viszont mielőtt egy appot rárakok

a telefonra, meggyőződök a vírusmentességéről (mert

van erre is megoldás). Így az aksim is 2x tovább bír-

ja, mert a google play is zabálja ám az aksit tiszes-

ségesen.

2017. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért felesleges, mert Androidra nem klasszikus vírusok vannak, hanem sima programok, amiknek te magad adod meg a jogosultságokat.


Például gyanús lehet, ha egy "nyávogó kiscica" program a névjegyzéket, tárhelyet, személyes adatokat akarja lekérni.

2017. szept. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!