Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Hogyan lehet meghatározni a...

Hogyan lehet meghatározni a kijelző pontos felbontását, ha nem teljesen szögletes?

Figyelt kérdés
Az oké, hogy a gyártó tudja, pontosan hány darab pixel van a kijelzőben, de hogy ez hányszor hány darab, hogy lehet meghatározni egy nem teljesen szögletes kijelzőnél? Például az LG G6 kijelzőjének sarkai nagyon le vannak kerekítve, az iPhone X kijelzőjébe pedig belelóg a beszédhangszóró és szelfikamera tartópanelje, ezekkel mi a helyzet?

2017. szept. 22. 19:49
 1/4 Alex Fly ***** válasza:
Az, hogy pontosan hány pixelt tartalmaz a kijelző, nem olyan adat, ami bármire is használható lenne. A lényeg a felbontás; ezt az oszlopok és a sorok száma adja meg.
2017. szept. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem lényeges, nem használható semmire, csak kíváncsiságból érdekel.

Kössz a semmit! Igen, én is pontosan tudom, hogy mi a felbontás, hogy oszlopok és sorok száma adja meg, és pont ez a kérdésem, hogy ezt hogyan lehet olyan részeknél meghatározni, ahol nem szögletes a kijelző?!

2017. szept. 22. 23:24
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
Attól, hogy a sarkoknál le van kerekítve, még adott a függőleges és vízszintes képpontszám.
2017. szept. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ahogy #3 írja. A kijelző mérete és felbontása adott. Hogy a kijelzőből mekkora a látható méret, az a design-tól függ.(milyen keretbe/házba szerelik be)

Régebben oda volt írva (pl. monitoroknál, tv-nél) hogy a kápátló x", a látható méret y".

2017. szept. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!