Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Arab piacos CE-s okostelefon?...

Arab piacos CE-s okostelefon? Nem lesz ezzel gondom?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy Samsungot, teljesen ismert, gyakori modell, de amikor megkaptam, eléggé meglepődtem, mert a dobozon az szerepel, hogy "middle east and north africa sim card only", de magán a telefonon meg ott van a "CE 0168", azaz akkor mégis európai megfelelőséggel rendelkezik, nem?


Valaki érti ezt?

(ugyan olyan nano kártya kell bele, amilyet itt használunk itt amúgy, tehát fogalmam sincs, mi az az afrikai sim kártya ...)


A márkaszerviz azt mondja, állítólag softweres eltérések lehetnek, és ők nem vállalják a javítását, és szerintük ott a probléma, hogy összeakadnak egyes itt használt applikáéciókkal és akkor borul össze a szoftverük és annyi neki. Ez igaz lehet?


(a műszaki lapját is megnéztem, és ebből a típusból azt írja a samsung, hogy csak egyetlen félét gyárt, azaz nincs külön európai vagy ázsiai vagy afrikai piacra szánt, műszakilag minden paraméterében megegyező típust gyártanak minden régióba).


Akkor most mit gondoljak szerintetek?

Küldeném is vissza szívem szerint, de az a "CE 0168" elgondolkodtat...



2017. okt. 19. 08:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az európai CE a Conformité Européenne rövidítése.

A kínaiak viszont szintén CE-vel jelölik a China Export jelű termékeket. A kettő nem ugyanaz, sőt...

A legdurvább az egészben, hogy még a betűtípus is azonos, csak a két karakter egymástól való távolsága különbözik.

Viszont weboldalakon mindkettőt egyformán CE-vel jelzik.

2017. okt. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 bp1985 ***** válasza:

"Nálunk ez nincs"


De van...


[link]

2017. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 bp1985 ***** válasza:
Ja, és ezzel nem hajt el a samsung, hohy nem csinálják meg...
2017. okt. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

utolsó köszi, de eza baj, hogy ilyen mégsincvs nálunk.

amit linkeltél, az oké, de 520F/DS azaz dual simes kivitelben nem létezik Európában.


aztán meg bocs a többieknek, én nem m,ondtam h értek hozzá, de olvasni tudok, és ha a samsung honlapján az van, hogy az egész világra egyetlen típust gyártanak, nincsenek régió szerinti eltérések, akkor nekik hiszek. állítólag csak marketing okok miatt nem hoznak ide dual simeset.


de nem nehéz belátni, itt a független műszaki lapja, és igen, bizony tudja a világ összes használatos frekijét. miért fura ez? ez régen volt csak gond még 2014 előtt, de ma már természetesen tudja mindegyiket, kompatibilis lefelé.

ennyi.


[link]


azt hiszem itt a lényeg. nincs műszaki különbség az "európai piacos" és a "szudáni piacos" A5 között ... (és azóta ezt mobilhoz értő ember is megerősítette, szal már megnyugodtam, igazán köszönöm a sok haszontalan, ám semmitmondó kommentet)

2017. okt. 19. 22:38
 15/17 A kérdező kommentje:
egyébként régóta itt vagyok a gyakorin de azt hiszem, lehetek még 10 évet is itt, teljesen kizárt, hogy csak egyszer a feltett kérdésre kapjak választ és ne pökhendi vagy agresszív ömlengéseket kapjak. teljesen tipikus magyar mentalitás. feltettem a kérdést más ny-európai oldalon is direkt az ő tapasztalataik miatt, és lássatok csodát, 90%-ban abszolút normális választ kaptam a KÉRDÉSRE és normális hangnemben! ez fura ugye nálunk ...
2017. okt. 19. 22:43
 16/17 anonim ***** válasza:
Ilyen öntelt ,okoskodó ,duzzogó balfékre kár volt egy percet is pazarolni...ráfázol még ezzel ,mi szóltunk...úgyse lesz merszed kiírni ha ráfaragtál mert ahoz túl pökhendi vagy...
2017. okt. 20. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

én kiírom, nyugodj meg, nem az én hibám elvégre ...


a pökhendiségről meg annyi h sztem ezt pont én írhattam volna.


az sajnos nem divat h objektív tényeket írjon bárki, csak megy a hülyeség, mint látod (most is). úgyhogy tényleg nem értem a dolgot, de sebaj, mint írtam, azóta beszéltem hozzáértővel és működik ez mindenhol, annyi csak a gond, hogy csak arab nyelv van benne, de max megtanulom vagy megszokom.

2017. okt. 20. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!