Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Megpróbálnak AZ apple accounto...

Te nekem ne kérdése:

Megpróbálnak AZ apple accountommal frankfurtból vásásorlni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma érkezett egy email az appletől hogy egy frankfurti ember megrendelt az accountomra egy számítógépet, én rámentem a linkre hogy ezt a megrendelést nem én küldtem, és egy olyan oldalra dobott ami apples, de nemtudom hogy ez valódi Apple oldal vagy csak be akarnak csapni.Az eleje http azaz nem https szóval nem biztosított oldal,és félek ha megadom az appl ID-t akkor becsapnak és megrendelik a gépet. Mit tegyek?
2017. okt. 23. 13:53
 1/5 anonim válasza:
A te accountoddal csak akkor tudnak vásárolni ha tudják a jelszavad
2017. okt. 23. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne adj meg semmilyen adatot azon a linken, valószínűleg csak mezei átverés. Egyébként is csak akkor tudnának a te károdra rendelni, ha a fiókhoz van csatolva a számlád.


A biztonság kedvéért váltsd le a jelszót, és sehol máshol ne használd azt. Ha freemail, vagy hasonló ingyenes mailcím (kivéve Gmail, Hotmail) van megadva, azt váltsd le, mert ezeket könnyen törik fel, és egyébként is rossz a spamszűrőjűk Gmailhez képest.

2017. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem HTTPS akkor az egy phishing oldal. Azt is nézd meg, hogy kitől jött az e-mail.

Kapcsold be a 2FA-t.

2017. okt. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Illetve a linket ellenőrizheted:

[link]

Illetve annak az oldal linkét ide is beszúrhatnád, hogy megnézhessem :p

Köszi!

2017. okt. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, nem HTTPS hanem HTTP oldal volt és bizonytalan oldalnak titulálta a vírusscanner is. Szerencsére nincs bankártya csatolva az accounthoz, ézért ha meg is adnám , nem mennének semmire
2017. okt. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!